İşlemci oyunlarda 85 derece

Utkucosmic

Hectopat
Önceki açtığım konuda yardımcı olmuştunuz termal macun yeniledim. Arctic MX4 2019 Edition kullandım. Ama sıcaklıkları hiç değişmedi boşta 35 40 45 civarı yükte 75 80 CS:GO rekabetçide 80 civarı ama kapanmıyor silah yarışında ise 85 derece ve yukarısı ve çoğu zaman dropta giriyor.

Önceki açtığım konuda yardımcı olmuştunuz termal macun yeniledim. Arctic MX4 2019 Edition kullandım. Ama sıcaklıkları hiç değişmedi boşta 35 40 45 civarı yükte 75 80 CS:GO rekabetçide 80 civarı ama kapanmıyor silah yarışında ise 85 derece ve yukarısı ve çoğu zaman dropta giriyor.

Bilgisayarınıza soğutucu alabilir veya bilgisayarınızın güç seçeneklerinden güç tasarufuna veya dengeliye alabilirsiniz ama bunu yaparsanız FPS'iniz düşebilir veya dengeli yaparsanız fazla bir düşme yaşamazsınız.

Ekran kartı: AMD Radeon HD 6970 2 GB Sapphire.
İşlemci: i7-4770 3.40GHz.
RAM: 8 GB.
Bilgisayarınıza soğutucu alabilir veya bilgisayarınızın güç seçeneklerinden güç tasarufuna veya dengeliye alabilirsiniz ama bunu yaparsanız FPS'iniz düşebilir veya dengeli yaparsanız fazla bir düşme yaşamazsınız.

FPS düşsün yeter ki ısınmasın nereden yapabilirim bunu soğutucu almam şu an mümkün değil.

Soğutucu değiş.
Bir de delid deniyebilirsinde tavsiye etmem.
Ya da Soğutucunun vidalarını iyi sıktın mı?

Güç seçeneklerini dengeli yapın sıcaklık az da olsa düşecektir tabii fazla düşmesini beklemeyin.

Zaten dengelideymiş güç tasarrufuna aldım biraz da kendim ayar yaptım çok iyi oldu düşük oyunlarda işlemci tam performansla çalışmaya çalıştığından ısınıyormuş demek ki.
Yardımlarınız için teşekkürler.

Geri
Yukarı