2600X RX580'e darboğaz yapar mı?

eren kuş113

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemcim Ryzen 5 2600X, ekran kartım ise ASUS RX 580 8 GB OC versiyonu bilgisayarımda darboğaz gibi bir şey söz konusu olabilir mi LoL oynarken bazen FPS düşüşü yaşıyorum. Ayrıca şunu da eklemek istiyorum RAM 8 GB bunu 16 yapmam bu sorunu giderirmi veya oyunlarda ufak bir miktar FPS artışı görür müyüm?

Anladım hocam RAM aynısını alacağım fakat uyumlu olur mu yani biri sıfır diğeri kullanlmış bir sorun yaratır mı?

Ryzen 5 2600X'ten iyi olarak kullanmış olduğum ekran kartına hangi işlemciyi önerirsin hocam?

Ben hala DDR3 kullanıyorum. Temiz ise bir şey olmaz merak etme. RAM'leri aldığında Memtest86 yapmayı unutma.

Anladım hocam RAM aynısını alacağım fakat uyumlu olur mu yani biri sıfır diğeri kullanlmış bir sorun yaratır mı?

Ryzen 5 2600X'ten iyi olarak kullanmış olduğum ekran kartına hangi işlemciyi önerirsin hocam?
Bütçeye göre değişir. Şu an sisteminiz darboğaz yapmaz ancak 2000 serisinde tekli çekirdek performansı kötüdür. 3300X, 3600, 5500, 5600 gibi işlemciler performansı yükseltir.

Yeni konular

Geri
Yukarı