27,24 inch, 2K, 144Hz ve üzeri, G-Sync özelliği olan monitör tavsiyesi

Evet.

Boş yorum yapsaydım burada gelip monitör önermezdim. @Saint Lucia
Kardeşim burada bir kişi öneri istemiş varsa önerin yaparsın ben kullandığım monitörü tavsiye etmişim çünkü memnun kalmışım, konu sahibi yazar youtube'a bakar incelemelerine tavsiye gelen monitörleri tercihini yapar değil mi forumun amacı budur verilen başka bir öneri hoşunuza gitmediyse kullanıcı bu ürünü almak isterse söylersin eğer kullandıysan eksik yönlerini olur biter. Kalkıpta sadece altı boş yorum yazmaya gerek yok çöp alınmaz diye. Gereksiz muhabbetlere gerek yok forum burası.

VA panel ghosting, smearing ve blacksmearing sorunlarına sebep olduğu için pek önerimiz olmuyor. IPS panel önerisi daha iyidir ve kullanıcıyı üzmez.
Önerilen ASUS IPS modelini tercih edebilirsiniz. Biraz olsun kendini kanıtlamış bir modeldir.

Bunun için tartışmamıza gerek yok. Konu sahibi sonuç olarak karar verecek. Biz sadece tecrübemizi sunalım. Ben çok tartıştım bir faydasını görmedim çünkü. @GalaxySal450

kullandığınız monitörü neden önermiyorsunuz şikayetleriniz nelerdir bir öneriniz vamrı?
Asus TUF Gaming VG279Q1R(144 hz IPS 1ms) modeli vardı bende, 2k ya geçmek için satmıştım. Araştırdım bir süre yaklaşık 3 ay önce https://www.gaming.gen.tr/urun/1178...s-ips-g-sync-qhd-monitor/?ref=akakce&v=1.29.7 bu modeli aldım. Ben aldığımda fiyatı 4999 TL'ydi.

2k deneyimi olarak açıkcası ben pek bir fark hissedemedim VG279Q1R'ye göre. Elbette biraz daha iyi gözüküyor ancak monitörün renk ayarlarını sürekli değiştirmem gerekiyor panelinden. HDR kalitesi çok iyi değil. Bazen HDR moduna almasam bile kendiliğinden hdr'a geçiyor vs. HDR aktif olduğunda bile bazı oyunlarda(elden ring-hogwards-rdr vs.) sanki hiç HDR açılmamış gibi aydınlatma problemi devam ediyor. Bu gibi sorunlar nedeniyle ben çok memnun kalamadım. Hoparlörü de öylesine konulmuş gibi. Ayrıca FPS oyunları oynuyorsanız hiç tavsiye etmem.

Asus TUF Gaming VG279Q1R(144 hz IPS 1ms) modeli vardı bende, 2k ya geçmek için satmıştım. Araştırdım bir süre yaklaşık 3 ay önce https://www.gaming.gen.tr/urun/1178...s-ips-g-sync-qhd-monitor/?ref=akakce&v=1.29.7 bu modeli aldım. Ben aldığımda fiyatı 4999 TL'ydi.

2k deneyimi olarak açıkcası ben pek bir fark hissedemedim VG279Q1R'ye göre. Elbette biraz daha iyi gözüküyor ancak monitörün renk ayarlarını sürekli değiştirmem gerekiyor panelinden. HDR kalitesi çok iyi değil. Bazen HDR moduna almasam bile kendiliğinden hdr'a geçiyor vs. HDR aktif olduğunda bile bazı oyunlarda(elden ring-hogwards-rdr vs.) sanki hiç HDR açılmamış gibi aydınlatma problemi devam ediyor. Bu gibi sorunlar nedeniyle ben çok memnun kalamadım. Hoparlörü de öylesine konulmuş gibi. Ayrıca FPS oyunları oynuyorsanız hiç tavsiye etmem.
anladım, peki ya bu monitör karşısında benzer özelliklerde daha iyi olacağını düşündüğünüz bir monitör varmı?

Geri
Yukarı