27 inç 2K Curved monitör tavsiyesi

Hocam benim attığım monitör bütçenizi aşmıyor. AOC monitörlerin bazılarında kronik ghosting görülüyor. TUF monitörlerde IPS tercih edilmiyor, renk kalitesi soluk ve kötü olduğunu için. MSI da diğer monitörlere kıyasla daha pahalı. İndirimde güzel bir model bulunursa alınabilir. Fakat benim attığım monitör 4200TL civarı, bütçe değişmediyse düşünebilirsiniz.
Attığınız modelde vesa uyumluluğu yok benim amorsitörlü kolum var iki monitör bağlayacağım. Hoparlörü de yokmuş dizi filan izlerken beni çok etkiler ekstra bir de hoparlör almak zorunda kalırım. Tuf monitörleri ve aoc monitörleri ekledikten sonra sanırım geriye msı kalıyor ona yönelicem orda önerdiğiniz bir model var mıdır ?

5K bütçe belirtmişsiniz bence de bunu alman en iyisi.
Hocam msı için bir model önerebilir misiniz bu ekran pek kriterlerime uymuyor

Attığınız modelde VESA uyumluluğu yok benim amorsitörlü kolum var iki monitör bağlayacağım. Hoparlörü de yokmuş dizi filan izlerken beni çok etkiler ekstra bir de hoparlör almak zorunda kalırım. TUF monitörleri ve AOC monitörleri ekledikten sonra sanırım geriye MSI kalıyor ona yöneleceğim orada önerdiğiniz bir model var mıdır?

Hocam MSI için bir model önerebilir misiniz bu ekran pek kriterlerime uymuyor.

Bu da harika bir monitör hocam göz atabilirsiniz.
IPS MSI monitörler dediğim gibi diğerlerinden pahalılar hocam.

Evet benq monitör güzelmiş 27 inç olanı var mıdır hocam ?

Msı da güzel de biraz can yakıyor. Fiyat olarak düşünmeseniz hangisini tavsiye ederdiniz ?

Fiyat düşünülmese MSI daha iyi olur hocam.

Hocam bu monitörü önerir misiniz? 5 K civarı ama VA panel çok büyük bir fark var mıdır IPS panel ile? Bir de yanına yine 27 inç 1920 X 1080 çözünürlükte monitör almak istiyorum yan yana koyunca çok büyük bir görüntü farkı olur mu sırıtır mı?

Hatta Trendyol'da 4650 TL gibi bir fiyata gördüm alsam mı diye çok kararsızım VA panel yüzünden

Son düzenleme:
Hocam bu monitörü önerir misiniz? 5 k civarı ama VA panel çok büyük bir fark var mıdır IPS panel ile? Bir de yanına yine 27 inç 1920 X 1080 çözünürlükte monitör almak istiyorum yan yana koyunca çok büyük bir görüntü farkı olur mu sırıtır mı?

Hocam ne tür oyunlar oynadığınıza bağlı. Hikaye tarzı oyunlar oynuyorsanız kesinlikle IPS daha guzel olur. FPS tarzı oyunlar icin VA panel alınabilir fazla gözü yormaz. FHD monitör yaninda fazla sırıtmaz hocam ikisini de ayni oyunda kullanmayacaksanız.

Ben de monitör araştıyorum. 2K başka cazip gelse de 4K ile arasında ciddi fark var. Hatta bu hafta Vatan Computer topkapı şubesine gideceğim. İki tane önerimden ilk önerim. Bir tanesi 32 inç.

Hocam ne tür oyunlar oynadığınıza bağlı. Hikaye tarzı oyunlar oynuyorsanız kesinlikle IPS daha guzel olur. FPS tarzı oyunlar icin VA panel alınabilir fazla gözü yormaz. FHD monitör yaninda fazla sırıtmaz hocam ikisini de ayni oyunda kullanmayacaksanız.

Full FPS oyunu oynuyorum diyemem dizi film izlerken VA panel çok fark ettirir mi ? 4650 TL ye görünce monitörü biraz aklım karıştı.

İkinci monitörü yine msı markası almayı düşünüyorum ama 2 k alamam monitör taşıyıcı kolum var ikisini birleştirdiğimde çok görüntü kalitesi oluşur mu diye de merak ediyorum

Ben de monitör araştıyorum. 2K başka cazip gelse de 4K ile arasında ciddi fark var. Hatta bu hafta Vatan Computer topkapı şubesine gideceğim. İki tane önerimden ilk önerim. Bir tanesi 32 inç.

Daha önce Samsungla bir çok problem yaşadığım için bir türlü güvenemiyorum bu markaya o yüzden MSI markasına yöneldim

Full FPS oyunu oynuyorum diyemem dizi film izlerken VA panel çok fark ettirir mi? 4650 TL'ye görünce monitörü biraz aklım karıştı.

İkinci monitörü yine MSI markası almayı düşünüyorum ama 2 k alamam monitör taşıyıcı kolum var ikisini birleştirdiğimde çok görüntü kalitesi oluşur mu diye de merak ediyorum

Daha önce Samsung'la birçok problem yaşadığım için bir türlü güvenemiyorum bu markaya o yüzden MSI markasına yöneldim

Bu konuda ben yıllarca Samsung kullandım telefonlar dahil güvenim tam. Fakat çok ince bir güven duygusu var. Sen de haklısın ben de haklıyım tabii bu konuda . Ölü piksel ghosting meselesi filan. Vatan Computer firmasından satın alırsan o arkadaşlar ürünü sana kutudan açıp deneyip öyle teslim ediyorlar. Bu Samsung veya başka bir marka olabilir. Vatan Computer da 32 inç olan monitör var. Hangi monitöre karar verirsen paylaşırsan sevinirim. İyi geceler.

Geri
Yukarı