27 inç monitöre 1080p yeterli mi?

aliyilmazx

Centipat
Herkese merhaba. Soru başlıktaki gibi. Oynayacağım oyunlar hikayeli oyunlar ve CS:GO Valorant gibi rekabetçi oyunları ve aklıma bazı sorular takıldı diyorlar ki pikselleri sayıyorsun. Gerçekten doğru mu? Ben 30-50 cm uzaktan bakıyorum herhangi bir göz ağrıtma, pikselleri sayma durumu olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman bir itişme zinciri oluşturduk.

Sonuç olarak, 27"de 1080p kullanan kişilere üzülüyorum. 2k kullansınlar. Tadını alsınlar hayatın biraz. Değil mi?
yeterli bütçe varsa neden olmasın, örneğin ben 1 hafta önce 165hz 2k alacağım diye yola çıktım. artan fiyatlar nedeniyle 2000 tl fazla vermeyip 1080p de kaldım.yaşadığımız ülke böyle ne yazıkki , hergün herşey uçuyor

Yeterli bütçe varsa neden olmasın, örneğin ben 1 hafta önce 165Hz 2K alacağım diye yola çıktım. Artan fiyatlar nedeniyle 2000 TL fazla vermeyip 1080p de kaldım. Yaşadığımız ülke böyle ne yazık ki, her gün her şey uçuyor

Bu da üzüyor beni. Hele bilgisayar parçaları Amerika'dan çok daha pahalı olması da başka bir rezalet.

Belki de sizinki bozuktur olamaz mı? Ayrıca ben de 1080 kullanıyorum ve 27'lerden daha ucuz bi monitör. Gereksiz duyar. 27 istiyorsanız en az 1440p. En iyi görüntü ise 4K 27.

Daha önce iyi bir 24 inç 1080p monitör kullanan biri 27 ile farkı görebiliyor ama burada abartıldığı kadar büyük fark yok. Asla piksel saymıyorsunuz, sadece uzaktaki görüntülerde biraz bozulma olabiliyor. 24 ile biraz daha canlı ve keskin görüntü varken 27 de ufak bir kaybınız var. Çok yakından oynamayacaksanız fark etmesi zor.

Şahsen iyi bir ekran kartınız yoksa 2K geçmenizi tavsiye etmem. 2K monitör alıp 60 FPS üstü için ayar düşürmek daha kötü. İyi bir ekran kartı olan zaten F/P arayışına girmez ve 2K monitör alıp geçer.

Daha önce iyi bir 24 inç 1080p monitör kullanan biri 27 ile farkı görebiliyor ama burada abartıldığı kadar büyük fark yok. Asla piksel saymıyorsunuz, sadece uzaktaki görüntülerde biraz bozulma olabiliyor. 24 ile biraz daha canlı ve keskin görüntü varken 27 de ufak bir kaybınız var. Çok yakından oynamayacaksanız fark etmesi zor.

Şahsen iyi bir ekran kartınız yoksa 2K geçmenizi tavsiye etmem. 2K monitör alıp 60 FPS üstü için ayar düşürmek daha kötü. İyi bir ekran kartı olan zaten F/P arayışına girmez ve 2K monitör alıp geçer.
Hocam peki Rtx 2060 12 gb 2k için uygun mudur?

Hocam peki RTX 2060 12 GB 2K için uygun mudur?

CS:GO, Valorant gibi oyunları yüksek FPS alarak rahat 2K oynatır. God of War ve benzeri yeni nesil oyunlarda 2060 ile Ultra ayarlarda zorlanma başlar. Bazı oyunlarda 60 FPS ortalamasını tuttursa da altına düşmeniz kaçınılmaz. Ayarları high ve medium düşürerek bir süre idare edecek FPS alabilseniz de çok uzun ömürlü olmayacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam peki Rtx 2060 12 gb 2k için uygun mudur?

2K için rahat ve keyifli bir deneyim istiyorsan bugün kapıyı RTX 3080 gibi kartlardan açmak lazım. Geçmişe dönük oyunları rahatlıkla oynayabilirsin ama gelecekte çıkacak oyunlar için hayır, 2060 12 GB'ın yeri 1080P'dir.

Ben kimseyle tartışmayıp yorumumu yapıp çıkacağım. 27" 1080p monitör kullanan birisi olarak. Kullandığım monitör de Dell G2722HS modeli öneririm aynı zamanda.

Arkadaşım şimdi en önemlisi bütçen. 27" 2K monitör alacak paran varsa düşünmeden al her an fiyatı yükselebilir. 27" 2K alacağım diye de kötü monitör alma. Düzgün bir marka olsun, paneli düzgün sorunsuz olsun yeterli.

2. Olarak mesafe. Sen monitörün dibinden bakıyorsan pikselleri görebilirsin ama sayma gibi bir durum yok ki hatta gülüyorum bunu diyenlere. Mesela ben 55-60CM arayla bakıyorum ve hiç bir sıkıntı yok. Bu pikselleşme yorumlarını okumasam fark etmeyeceğim, hissetmeyeceğim bir şey bile. Ha bu yorumumdan piksel görüyorum gibi anlaşılmasın. Bunu şöyle düşün, bir fotoğraf var ama photoshop'lu. Siz onun editlendiğini biliyorsanız anında anlarsınız ama bilmeyen bir kişi anlamaz. Böyle açıklayayım.

3. Olarak ihtiyaç meselesi. Ben gün boyu kod yazıyorum ve 24" bana göre uygun değil. 27" benim için çok daha iyi bir tercih oldu. Hikayeli oyunlarda da çok tatmin ediyor. Rekabetçi oyunlarda ise ben kolay adapte olduğum için 27" sorun çıkarmadı.

// Yorum eklemem gerekirse 1 haftadır kardeşimin 15.5" 1080p laptopunu kullanıyordum ve ekran gerçekten çok iyiydi. Kendi monitörüme geçince anında anladım. Ama 15-20 dakika sonra geri alıştım diyebilirim. Bu laptop'un ekran boyutunun düşük olmasından kaynaklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı