27 MSI G274QPF vs Gigabyte M27Q 27

hocam çok teşekkürler akşam eve geçtiğim gibi yüklemeyi yapıp son durum bilgilendirmesi yapacağım, fakat sorunun ekran kartından kaynaklı olduğunu ima ediyosanız satın aldığım yer ile görüşüp durumu da izah ederek değiştirmek daha mantıklı olmaz mı? ne dersiniz?
Nvidianın sıkıntılı driverlarınsan kaynaklı da olabilir diye düşünüyorum. Size kalmış tabi. Onu da değiştirdikten sonra aynı sorunu yaşama şansınız var. Akşam denedikten sonra bir daha düşünün bence. Dediğim gibi ben laptopta da denedim aynı sorun laptopumda da başıma geldi. Ortak olan tek şeyleri ekran kartı driverları. İşletim sisteminden tutun donanımsal parçalara hepsi birbirinden farklı.

@Saint Lucia hocam benim de aynı monitörde Chrome'da gezerken fotoğraf değiştirdiğimde, aşağı yukarı yaptığımda vs ekranın belirli bir kısmında saliselik bazı desenler belirip kayboluyor. Dün mesela Twitter'da 2 fotoğraf arasında geçiş yaparken görüntünün belirli bir kısmı saliselik değişip düzeliyor. Sürekli gözlemleyemediğim için test de edemiyorum. Şimdilik aklıma gelenler:
1.browser değiştirip denemek.
2.DisplayPort'u HDMI ile değiştirmek.

Bunlar olmazsa ekran kartındandır diye düşünüyorum. Sizin fikrinizi de almak istedim.

Bende bu olay YouTube'da oluyor, bir videoyu açarken veya videodan YouTube anasayfasına geçerken küçük bir alanda siyah şekil bozulmaları olup geri düzeliyor. Aynı sorun mudur sizce.

Bende bu olay YouTube'da oluyor, bir videoyu açarken veya videodan YouTube anasayfasına geçerken küçük bir alanda siyah şekil bozulmaları olup geri düzeliyor. Aynı sorun mudur sizce.
Evet bende de youtubeda da oluyordu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet bende de YouTube'da da oluyordu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Galiba sorunun çözümünü buldum, sizin videonuzu izlerken "bende bu kadar bozulma yoktur" diye düşünürken benim de ekranımda bir anda Alt Tab'dan açılmış gibi görüntüler oluştuğunu fark ettim, farklı normal bir videoda tabii ki. Google ayarlarından kullanılabilir olduğunda sistem hızlandırmayı kullan diye bir seçenek var onu kapattığımdan beri daha bir sorun gözüme çarpmadı.

Galiba sorunun çözümünü buldum, sizin videonuzu izlerken "bende bu kadar bozulma yoktur" diye düşünürken benim de ekranımda bir anda Alt Tab'dan açılmış gibi görüntüler oluştuğunu fark ettim, farklı normal bir videoda tabii ki. Google ayarlarından kullanılabilir olduğunda sistem hızlandırmayı kullan diye bir seçenek var onu kapattığımdan beri daha bir sorun gözüme çarpmadı.
Mantıklı hocam. Ekstra çözüm olarak nvidia ayarlarından güç yönetimini maximuma aldığınızda da düzeliyor sanırım. Ama çok sağlıklı değil diye onu kullanmıyordum. Biraz gözlemleyelim bakalım çünkü ne zaman oldu desem 1-2 gün sonra tekrarlamaya başlıyor :D Teşekkürler.

Mantıklı hocam. Ekstra çözüm olarak NVIDIA ayarlarından güç yönetimini maximuma aldığınızda da düzeliyor sanırım. Ama çok sağlıklı değil diye onu kullanmıyordum. Biraz gözlemleyelim bakalım çünkü ne zaman oldu desem 1-2 gün sonra tekrarlamaya başlıyor :D teşekkürler.

Ya şimdi de farklı bir sorunla karşılaştım ve bunun hakkında konu oluşturdum :D, donanım hızlandırma kapalıyken kasılıyor Google, mesela Technopat'tan biraz önce birinin paylaştığı resmi açarken 10FPS gibi açıldı kademe kademe ama donanım hızlandırma açıkken pürüzsüz açılıyordu, sistemim de iyi i5-13600K ve 3090'ım var, umarım çözebilirim sorunumu.

Ya şimdi de farklı bir sorunla karşılaştım ve bunun hakkında konu oluşturdum :D, donanım hızlandırma kapalıyken kasılıyor Google, mesela Technopat'tan biraz önce birinin paylaştığı resmi açarken 10FPS gibi açıldı kademe kademe ama donanım hızlandırma açıkken pürüzsüz açılıyordu, sistemim de iyi i5-13600K ve 3090'ım var, umarım çözebilirim sorunumu.
Evet bi yavaşlama ben de hissediyorum ama dediğiniz kadar gözlemlemedim daha. Ben de araştırıyorum bir yandan çözüm bulursam yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı