27 MSI G274QPF vs Gigabyte M27Q 27

G27Q global olarak incelemesi olan ve pazarda bilindik ürünler arasında kendini kanıtlamış bir monitördür. Bizim ülkemizde satıcısı ebrar olması bir eksi puan. Monitörün kendisiyle ilgili olumsuz bir düşüncem yoktur. Gerekli özellikleri barındıran F/P üründür.

Görüntü kalitesini tipik kullanıcılar ayırt edemediği için sıf güncel bir model ve kaliteli marka tutumundan dolayı önerdiğim Dell'i de düşünebilirsin.
MSI'yı gönlüm al diyor, gördüklerim ve okuduklarım karşısında da almayın diyor bir tarafım. Alışverişte kararsız kalmak sıkıcı bir durumdur.

Merhaba, ben MSI G274qpf qd monitörünü aldım ancak forumdaki bazı kötü yorumları da yeni gördüm, sizce iade etmeli miyim? Siyah ekran kanaması veya beyaz ekranda sarımtırak görünüş filan şansa mı bağlıdır yoksa kronik sorunlu bir monitör mü düşüncelerinizi merak ediyorum. Bir de bu monitör 10bit 170Hz aynı anda sunabiliyor mu?

Merhaba, ben MSI G274qpf qd monitörünü aldım ancak forumdaki bazı kötü yorumları da yeni gördüm, sizce iade etmeli miyim? Siyah ekran kanaması veya beyaz ekranda sarımtırak görünüş filan şansa mı bağlıdır yoksa kronik sorunlu bir monitör mü düşüncelerinizi merak ediyorum. Bir de bu monitör 10bit 170Hz aynı anda sunabiliyor mu?

Aldığın monitör hala daha önerdiğim bir monitör. Sadece bir ürünü al demekle yetinmem. Eksi ve artı ne varsa alıcıya söylerim. Sonra kararı alıcıya bırakırım.
Kronik sorunu yok. Bir ara bu beyaz renkte sarımtırak ton muhabbeti çıktı. Amazon'un sattığı ürünü kim aldıysa aynı yorumu yazdı. Fakat ikiye bölündük bu konuda. 10 kişiden 5'i bende sorun yok memnunum diğer 5'i ben memnun değilim deyip iade ettiler.
Bende şunu diyorum; Eğer gözle gördüğün bariz bir kusur yoksa iade etme. Güle güle kullan.
170Hz OC modu ile açılıyor. Kablonun bant genişliği yeterse kullanabilirsin. Fakat görüntü de gitme gelme veya titreme olursa 120Hz'de kullan ya da seçenek çıkarsa 144'te olur.

Aldığın monitör hala daha önerdiğim bir monitör. Sadece bir ürünü al demekle yetinmem. Eksi ve artı ne varsa alıcıya söylerim. Sonra kararı alıcıya bırakırım.
Kronik sorunu yok. Bir ara bu beyaz renkte sarımtırak ton muhabbeti çıktı. Amazon'un sattığı ürünü kim aldıysa aynı yorumu yazdı. Fakat ikiye bölündük bu konuda. 10 kişiden 5'i bende sorun yok memnunum diğer 5'i ben memnun değilim deyip iade ettiler.
Bende şunu diyorum; eğer gözle gördüğün bariz bir kusur yoksa iade etme. Güle güle kullan.
170Hz OC modu ile açılıyor. Kablonun bant genişliği yeterse kullanabilirsin. Fakat görüntü de gitme gelme veya titreme olursa 120Hz'de kullan ya da seçenek çıkarsa 144'te olur.

Monitörden çıkan DPI kablo ile kullanacağım. Bir de şu renk olaylarını az daha araştırdım ve monitörün paleti çok geniş olduğu için kalibre etmeden önce böyle şeylerle karşılaşmak normalmiş, hatta bazıları renklerin cansız olduğunu filan da söylemiş bu sorun da kalibre edilmediğinden dolayıymış. Monitörü iyice bir kalibre ettikten sonra genel sorunlar çözülebiliyor yani biraz uğraş istiyor,benimki daha gelmedi ama gelince yine yorum yazacağım.

2K için hangisi tercih edilmeli? Bende ihtiyacım olan kısımlar için konu açtım. Öneri yapabilir misiniz?

Monitörden çıkan DPI kablo ile kullanacağım. Bir de şu renk olaylarını az daha araştırdım ve monitörün paleti çok geniş olduğu için kalibre etmeden önce böyle şeylerle karşılaşmak normalmiş, hatta bazıları renklerin cansız olduğunu filan da söylemiş bu sorun da kalibre edilmediğinden dolayıymış. Monitörü iyice bir kalibre ettikten sonra genel sorunlar çözülebiliyor yani biraz uğraş istiyor, benimki daha gelmedi ama gelince yine yorum yazacağım.

OSD menüsünden yapılan renk ayarları kalibrasyon aletiyle yapıldığı kadar iyi olmuyor. Fakat göz zevkinize göre ayar tutturmaya çalışın. 👍

OSD menüsünden yapılan renk ayarları kalibrasyon aletiyle yapıldığı kadar iyi olmuyor. Fakat göz zevkinize göre ayar tutturmaya çalışın. 👍

Merhaba monitörüm ulaştı testlerini yaptım sıkıntı çıkmadı, beyazlar aşırı derecede beyaz her yer eşit parlaklıkta ve sarımtıraklık yok (monitör gelmeden önce sarımtıraklık olur diye kendimi hazırlamıştım bir de :D ) bu kadar doğru ve parlak beyaz vermesine çok şaşırdım gerçekten sevindim, ölü piksel testi de yaptım 4 5 kez ve hiç yok. Son olarak IPS glow için test yaptım evet biraz IPS glow var ama eşit derecede yani normal siyaha göre birkaç ton açık ama eşit olduğu için rahatsız etmiyeceğini düşünüyorum. Şu anlık renklerin kalitesine filan bayıldım beklentimin çok üzerinde bir güzelliği var, bir de parlaklık 100'deyken gerçekten gözlerim kanıyor gayet fazla parlaklığı da. Kesinlikle okuyanlar varsa almanızı tavsiye ederim, ben Trendyol ebrar bilgisayar üzerinden almıştım, hatta başta iade edilen ölü pikselli monitörler kesin bana denk gelir diye de endişelendim ama hiçbir sorunu yok çok mutluyum. Saint Lucia'ya da özellikle teşekkür ediyorum bu monitör hakkındaki değerli yorumları için iyi ki görmüşüm de almışım.

Saint Lucia'ya da özellikle teşekkür ediyorum bu monitör hakkındaki değerli yorumları için iyi ki görmüşüm de almışım.

Teknik olarak güvendiğim bir monitörün memnun edeceğine emindim.
Memnun olmana sevindim. Hayırlısıyla güle güle kullanmanı diliyorum. 🙏

@Saint Lucia Hocam benim de aynı monitörde chromeda gezerken fotoğraf değiştirdiğimde, aşağı yukarı yaptığımda vs ekranın belirli bir kısmında saliselik bazı desenler belirip kayboluyor. Dün mesela twitterda 2 fotoğraf arasında geçiş yaparken görüntünün belirli bir kısmı saliselik değişip düzeliyor. Sürekli gözlemleyemediğim için test de edemiyorum. Şimdilik aklıma gelenler:
1.Browser değiştirip denemek
2.Displayportu hdmi ile değiştirmek

Bunlar olmazsa ekran kartındandır diye düşünüyorum. Sizin fikrinizi de almak istedim.
hocam yazdığınız sorunların aynıları bende de mevcut, sıfır kasa topladım ekran kartım 4060 ti 8gb, işlemci r5 5600, anakart b550m-hdv.. monitörüm de sıfır vg27aq1a. kasayı sıfır topladığım için kasadan değil monitörden şüphelenerek incelemeye göndertip aynı ürünün değişimini sağlattım, fakat elime geçen değiştirilmiş üründe de aynı sıkıntı mevcut.. sorunun ne olduğunu öğrenebildiniz mi? kasanız kaynaklı mıymış yoksa monitör mü? cevap verirseniz çok memnun olurum yoksa kafayı yicem..

hocam yazdığınız sorunların aynıları bende de mevcut, sıfır kasa topladım ekran kartım 4060 ti 8gb, işlemci r5 5600, anakart b550m-hdv.. monitörüm de sıfır vg27aq1a. kasayı sıfır topladığım için kasadan değil monitörden şüphelenerek incelemeye göndertip aynı ürünün değişimini sağlattım, fakat elime geçen değiştirilmiş üründe de aynı sıkıntı mevcut.. sorunun ne olduğunu öğrenebildiniz mi? kasanız kaynaklı mıymış yoksa monitör mü? cevap verirseniz çok memnun olurum yoksa kafayı yicem..
Hocam DDU ile güvenli modda ekran kartı driverını kaldırıp şu hotfixi yüklemeyi deneyebilir misiniz? Yüklerken internetiniz kapalı olursa daha iyi olur otomatik güncelleme atmaması için. Bende %95 oranında düzeldi gibi.

Hocam DDU ile güvenli modda ekran kartı driverını kaldırıp şu hotfixi yüklemeyi deneyebilir misiniz? Yüklerken internetiniz kapalı olursa daha iyi olur otomatik güncelleme atmaması için. Bende %95 oranında düzeldi gibi.

hocam çok teşekkürler akşam eve geçtiğim gibi yüklemeyi yapıp son durum bilgilendirmesi yapacağım, fakat sorunun ekran kartından kaynaklı olduğunu ima ediyosanız satın aldığım yer ile görüşüp durumu da izah ederek değiştirmek daha mantıklı olmaz mı? ne dersiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı