27 MSI G274QPF vs Gigabyte M27Q 27

Kasam gelmediği için sadece laptopu takıp ölü piksel testi yaptım dün gece. Yok gibi gözüküyor şimdilik. Sadece ayağını tabanla birleştirdiğim yer biraz yamuk gibi onun dışında gözüme batan bir şey yok. Sipariş ettiğim kasa geldiğinde detaylı bir şekilde incelemesini yapabilirim.

Kasam gelmediği için sadece laptopu takıp ölü piksel testi yaptım dün gece. Yok gibi gözüküyor şimdilik. Sadece ayağını tabanla birleştirdiğim yer biraz yamuk gibi onun dışında gözüme batan bir şey yok. Sipariş ettiğim kasa geldiğinde detaylı bir şekilde incelemesini yapabilirim.
Bende henüz kuramadım. Bir kaç gün içerisinde kurup deneyimlerimi aktaracağım.

Merhaba,

Ekran geldi. Ufo test üzerinden ghosting testi yaparken yaklaşık 5 dakika kadar bekledikten sonra çizgiler 10 15 saniye kadar arka planda kaldı. Bu bir problem midir acaba?

Katılıyorum. Yabancı kaynaklarda incelemeleri mevcut ama Rtings kadar detaylı bakan pek kaynak yok.
Forumda alıp yazanlar olmuştu. Bakarken birine denk geldim.
Teknik anlamda ben kusur bulamıyorum bu monitöre. Gayet yeterli ve tok bir ürün.
Fakat görmüşsündür. 27 inç olan modeli yayınlandı ve incelemesi çok başarılı. HDR hariç..
Sadece ufo testinde çıkan hayalet ekran bir sorun mudur?

Son düzenleme:
Ekran geldi. UFO test üzerinden ghosting testi yaparken yaklaşık 5 dakika kadar bekledikten sonra çizgiler 10 15 saniye kadar arka planda kaldı. Bu bir problem midir acaba?

Ghosting testini yaptığın bir video al ya da fotoğraf. Fotoğraf çok belli etmeyebiliyor. Yeni konu da açabilirsin. İnceleriz. Bahsettiğin görüntüyü görmem lazım. Hangi monitörü aldınız? Konuyu unuttum.

Ghosting testini yaptığın bir video al ya da fotoğraf. Fotoğraf çok belli etmeyebiliyor. Yeni konu da açabilirsin. İnceleriz. Bahsettiğin görüntüyü görmem lazım. Hangi monitörü aldınız? Konuyu unuttum.
Dell G2724D aldım.

Her iki videonunda linkini paylaşıyorum.

Tam işaretlediğim yerde görebilirsiniz. 10 15 saniye kadar sürüyor.

Resim olarak bu şekilde.

Dell G2724D aldım.

Resim olarak bu şekilde.

Dosya Ekleri

• resim_2023-10-05_174826519.png
    resim_2023-10-05_174826519.png
    160,8 KB · Görüntüleme: 47
  • resim_2023-10-05_181531962.png
    resim_2023-10-05_181531962.png
    107 KB · Görüntüleme: 42
  • resim_2023-10-05_181756098.png
    resim_2023-10-05_181756098.png
    847,2 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Dell G2724D aldım.

Resim olarak bu şekilde.

Ghosting testi normal hatta fazlasıyla iyi. Ghosting yok. Ghostingin ne olduğunu karıştırdığınızı düşünüyorum. Alta resim bırakıyorum. Hareketli nesne arkasında oluşan bu görüntü ghostingtir. Sizde yok.
Hayalet ekran da göremiyorum. Bahsettiğin yer gri bir alan ve gray uniformaty puanı 7.8 bu monitörün. Yani normal. Acaba tona mı takıldınız?

1611076253923.png

@Saint Lucia Hocam benim de aynı monitörde chromeda gezerken fotoğraf değiştirdiğimde, aşağı yukarı yaptığımda vs ekranın belirli bir kısmında saliselik bazı desenler belirip kayboluyor. Dün mesela twitterda 2 fotoğraf arasında geçiş yaparken görüntünün belirli bir kısmı saliselik değişip düzeliyor. Sürekli gözlemleyemediğim için test de edemiyorum. Şimdilik aklıma gelenler:
1.Browser değiştirip denemek
2.Displayportu hdmi ile değiştirmek

Bunlar olmazsa ekran kartındandır diye düşünüyorum. Sizin fikrinizi de almak istedim.

@Saint Lucia Hocam benim de aynı monitörde chromeda gezerken fotoğraf değiştirdiğimde, aşağı yukarı yaptığımda vs ekranın belirli bir kısmında saliselik bazı desenler belirip kayboluyor. Dün mesela twitterda 2 fotoğraf arasında geçiş yaparken görüntünün belirli bir kısmı saliselik değişip düzeliyor. Sürekli gözlemleyemediğim için test de edemiyorum. Şimdilik aklıma gelenler:
2.Displayportu hdmi ile değiştirmek

Bunlar olmazsa ekran kartındandır diye düşünüyorum. Sizin fikrinizi de almak istedim.
Dostum selam,

Dell servisi ile görüşme sağladım. Monitörde sorun olduğu zaman 3 yıl boyunca değişim yoluyla yardımcı oluyorlarmış. Servis konusundan çekinme keyfine göre kullan ilerleyen dönemde göze batan bir şey olursa iletirsin.

Dostum selam,

Dell servisi ile görüşme sağladım. Monitörde sorun olduğu zaman 3 yıl boyunca değişim yoluyla yardımcı oluyorlarmış. Servis konusundan çekinme keyfine göre kullan ilerleyen dönemde göze batan bir şey olursa iletirsin.
Teşekkür ederim bilgi için. Sorunun nedenini çözebilirsem iletişime geçeyim. Şu an için neden kaynaklı olduğunu bilmiyorum. Belki dediğim gibi diğer bileşenlerle ilgilidir ya da yazılımsaldır.

@Saint Lucia Hocam benim de aynı monitörde Chrome'da gezerken fotoğraf değiştirdiğimde, aşağı yukarı yaptığımda vs ekranın belirli bir kısmında saliselik bazı desenler belirip kayboluyor. Dün mesela Twitter'da 2 fotoğraf arasında geçiş yaparken görüntünün belirli bir kısmı saliselik değişip düzeliyor. Sürekli gözlemleyemediğim için test de edemiyorum. Şimdilik aklıma gelenler:
2.DisplayPort'u HDMI ile değiştirmek

Görüntü bozulmalarının ucu açık olur. İçine kablo girer, GPU girer, işletim sistemi dahi girer, donanımlar girer. Basitten giderek kablo değiştirilir, sonra GPU'nun sürücüleri DDU ile kaldırılır ve güvenli modda tekrar yüklenir. Sonra format ve tekrar temiz kurulum yapılabilir. Bunlardan sonrası donanıma girer. Farklı sistemde denemek en garanti yoldur.

Yeni konular

Geri
Yukarı