270 uf 16v kondansatör eldesi

FeedBack54

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bir forumda okudum iki tane 1000uf kondansatörü seri bağlayınca 500 uf ediyormuş. Benzeri bir yolla 330 ya da 470 uf kondansatörleri seri bağlayınca 270 uf elde edebilir miyim böyle bir imkan var mı? Kondansatör GPU kondansatörü aynı değerleri kullanmak istiyorum böyle bir şey gerçek değilse 330uf ya da 470 uf kullansam sorun olur mu? 330 tederik edebileceğim bir yerde yoktu öbür tarafa soramadım (iki yer var tedarik edebileceğim).

Bir forumda okudum iki tane 1000uf kondansatörü seri bağlayınca 500 uf ediyormuş. Benzeri bir yolla 330 ya da 470 uf kondansatörleri seri bağlayınca 270 uf elde edebilir miyim böyle bir imkan var mı? Kondansatör GPU kondansatörü aynı değerleri kullanmak istiyorum böyle bir şey gerçek değilse 330uf ya da 470 uf kullansam sorun olur mu? 330 tederik edebileceğim bir yerde yoktu öbür tarafa soramadım (iki yer var tedarik edebileceğim).

Desteklerse olur.

470 uF kondansatörleri seri bağlarsanız 235 uF kapasite elde edersiniz. 270 uF değeri sınırda belirlenmemişse, 235 uF değeri de kurtaracaktır. Eğer deşarj süresi çok önemli değilse ve kurtarmazsa, o zaman iki adet 680 kullanırsınız.

@dokuro_chan_2005 Bilginiz yoksa yorum yazmak zorunda değilsiniz. Desteklerse olur gibi bir şey mi var? Yuvarlak bir şekilde her konuya yazıp geçin bari.

Yeni konular

Geri
Yukarı