2K 144/165 HZ monitör Tavsiyesi

Bütçe
3800

fcs61

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Şu anda ASUS'un vs248HR (1080P 1ms 24" 60 Hz Gaming LED) monitörünü kullanmaktayım. Yaklaşık 1 hafta önce ASUS'un TUF Gaming VG27VQ (1080P 1 ms 27" 144 Hz VA Panel) monitörünü satın aldım. Akıcılık olarak arada devasa fark olsa da, iki monitörü yan yana getirince yeni aldığım monitörün renkleri bana çok soluk geldi. İlk kez VA panel monitör kullandım, 1080P için 27" çok mu büyük geldi, bu yüzden mi görüntü beni tatmin etmedi bilemiyorum, bu nedenle monitörü iade ettim. 2K ve 27" bir monitör almayı düşünüyorum. Çok kararsız kaldım, yine ASUS'un VG27WQ monitörü var, bunda HDR özelliği de var ve 2K çözünürlükte. Bu monitörü de satın alırsam görüntüsü böyle soluk mu gözükür, kafamda soru işaretleri var. Tekrar iade etmek istemiyorum. Onun dışında Monster'in Aryond A32 V1.1 monitörü de gerek özellik, gerek tasarım, gerek ise fiyat açısından çok iyi görünüyor ancak Monster monitör konusunda başarılı mı, bunu satın alınır mı bilemedim. Tavsiyelerini bekliyorum. Önerdiğiniz monitör F/P olarak da başarılı olursa benim için daha iyi olur.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
VG24VQ aldım ben de. Samsung'un VA paneline göre renkleri daha kötü. Ayarlama yapmadan da renk doğruluğu tamamen yanlış. S-RGB modunda bile bazı turuncular sarımsı, yeşilimsi gözüküyor.

Evet, orijinal ayarlarında renkler canlı gözükmüyor, diğer modlarda da rengin canlılığı değişse de netlik azalıyor. Bu nedenle iade ettim zaten.

Geri
Yukarı