8000 TL 2K 144/165 Hz monitör tavsiyesi

Bütçe
8000 TL
Perşembe 16:45'te Gaming Gentr'den sipariş ettiğim Dell S2721DGFa kodlu monitör bu sabah elime ulaştı (İstanbul Anadolu'dan Avrupa'ya gelme süresi)
Paketlemeleri o kadar da iyi değil kutu bazı yerlerden hasar almış.
@Saint Lucia hocam ghosting testi yaptım ben bir şey göremedim bir de siz bakın isterseniz S2721DGF ağır çekim video default monitör ayarları ile 165Hz.
Ölü piksel var mı diye baktığımda bir şey göremedim sıkıntısız duruyor daha ayrıntılı tekrar bakacağım.
Bundan önce kavisli bir monitör kullanıyordum bu monitöre bakınca içeriden eğimli gibi hissediyorum normal mi yoksa ben mi yadırgıyorum? Anlayamadım biraz içeriden dışarıya doğru eğimli gibi.

Son durum nasıl var mı bir gelişme beğendin mi monitörü ?

Perşembe 16:45'te Gaming Gentr'den sipariş ettiğim Dell S2721DGFa kodlu monitör bu sabah elime ulaştı (İstanbul Anadolu'dan Avrupa'ya gelme süresi)
Paketlemeleri o kadar da iyi değil kutu bazı yerlerden hasar almış.
@Saint Lucia hocam ghosting testi yaptım ben bir şey göremedim bir de siz bakın isterseniz S2721DGF ağır çekim video default monitör ayarları ile 165Hz.
Ölü piksel var mı diye baktığımda bir şey göremedim sıkıntısız duruyor daha ayrıntılı tekrar bakacağım.
Bundan önce kavisli bir monitör kullanıyordum bu monitöre bakınca içeriden eğimli gibi hissediyorum normal mi yoksa ben mi yadırgıyorum? Anlayamadım biraz içeriden dışarıya doğru eğimli gibi.

Paketleme sorun değil. Onlarca ürün taşıyorlar ufak tefek ezilme olabilir kutuda. Önemli olan üründe hasar olmaması.
Ghostinge gelirsek. İçin rahat olsun Ufo testin temiz. Görüntü yağ gibi akıyor.
Ölü piksel ise kendini belli ederdi.
OSD menüsünü biraz kurcalaya. Kullanma kılavuzunda açıklamalar vardır.
Kendine göre mod veya renk tutturabilirsin.
Memnun kalmayan görmedim bu monitörden. Hayırlısıyla kullanın.👍

Son durum nasıl var mı bir gelişme beğendin mi monitörü?

Hocam her şey sorunsuz ne ghosting var ne ölü piksel üründe hiçbir hata yok kuruşu kuruşuna değecek ürün bulursan kaçırma al tabii elektronik ürünler şans işi hatalı da denk gelebilir sana belli olmaz şu an yaşadığım tek problem ekranın bana eğimli gelmesi sanki ürün hatalıymış gibi hissediyorum çevremdekilere gösterdim bana "düz normal görünüyor bir problem yok" dediler. Sanırım bir süre Curved'den düz LCD ekrana alışmam gerekecek.
Bunu nasıl test edeceğimi de bulamadım için bir arada kaldım.

Paketleme sorun değil. Onlarca ürün taşıyorlar ufak tefek ezilme olabilir kutuda. Önemli olan üründe hasar olmaması.
Ghostinge gelirsek. İçin rahat olsun ufo testin temiz. Görüntü yağ gibi akıyor.
Ölü piksel ise kendini belli ederdi.
OSD menüsünü biraz kurcalaya. Kullanma kılavuzunda açıklamalar vardır.
Kendine göre mod veya renk tutturabilirsin.
Memnun kalmayan görmedim bu monitörden. Hayırlısıyla kullanın.👍

Her şey için teşekkürler hocam bu ürün ile ilgili soru soran arada kalan birileri olursa kullanıcı olarak beni dilersen taglarsın kullanıcı deneyimimi dile getirmeye çalışırım.

Her şey için teşekkürler hocam bu ürün ile ilgili soru soran arada kalan birileri olursa kullanıcı olarak beni dilersen taglarsın kullanıcı deneyimimi dile getirmeye çalışırım.

Monitör seçiminde insanlar çok zorlanıyor. Özellikle güven duymuyorlar. Bu yüzden ürünü alan kişinin konuya katkısı çok oluyor. Aklıma geldikçe ben etiketliyorum insanları. Burası bir forum çünkü. Dayanışma ve bilgi aktarımı önemli. 👍

Geri
Yukarı