2K 144 Hz IPS ikinci el monitör önerisi

Bütçe
5500
hocam ekranı ikiye böldüğümüzü varsayalım. her iki bölünen yerde de bir klasörün açık olduğunu düşünelim. iki klasör de küçük mü durur 1920*1080 çözünürlükte yoksa büyük mü durur
1920x1080 çözünürlükte simgeler genel itibariyle daha büyük gözükür. Ancak bunu Windows DPI ayarlarından değiştirebiliyorsun, sistemin tamamına ne kadar etki ettiğini bilmesem de.

Bunun dışında 27" için 1080p pek önermiyoruz. Netlik ve görüntü kalitesiyle pek işim yok, ekran büyük olsun diyorsanız alabilirsiniz tabii ancak 24" - 1080p ve 27" - 2K ideal seçenekler.

1920x1080 çözünürlükte simgeler genel itibariyle daha büyük gözükür. Ancak bunu Windows DPI ayarlarından değiştirebiliyorsun, sistemin tamamına ne kadar etki ettiğini bilmesem de.

Bunun dışında 27" için 1080p pek önermiyoruz. Netlik ve görüntü kalitesiyle pek işim yok, ekran büyük olsun diyorsanız alabilirsiniz tabii ancak 24" - 1080p ve 27" - 2K ideal seçenekler.
hocam rx570 , i5 3470 3.20 ghz sistemime 2K monitör uyar mı. işlemcimi zaten en yakın zamanda değiştireceğim.

hocam rx570 , i5 3470 3.20 ghz sistemime 2K monitör uyar mı. işlemcimi zaten en yakın zamanda değiştireceğim.
Evet uyar, yani çalışır. Ancak oyun oynarım falan dediğinde ekran kartın ve şimdiki işlemcin güçsüz geleceği için düşük FPS alırsın.

Video izlemek, internette takılmak gibi günlük kullanımda pek sorun olmaz.

Evet uyar, yani çalışır. Ancak oyun oynarım falan dediğinde ekran kartın ve şimdiki işlemcin güçsüz geleceği için düşük FPS alırsın.

Video izlemek, internette takılmak gibi günlük kullanımda pek sorun olmaz.
peki işlemciyi değişsem, güzel bi sonuç alır mıyım. yani ekran kartım yeterli olurmu. 2K oynamama gerek de yok. fps oyunları oynuyorum

Hocam bir de AMD RX 570 kullanıyorum, destekler mi?

Hocam RX 570 2K için aşırı yetersiz.

Peki işlemciyi değişsem, güzel bir sonuç alır mıyım? Yani ekran kartım yeterli olur mu? 2K oynamama gerek de yok. FPS oyunları oynuyorum.

Hayır hocam RX 570 yeterli olmaz ve işlemci+anakart+RAM değiştireceğiniz fiyata tüm sistemi satıp biraz ekleyip düzgün bir sistem alabilirsiniz ama gene 2K oynatmaz.

peki işlemciyi değişsem, güzel bi sonuç alır mıyım. yani ekran kartım yeterli olurmu. 2K oynamama gerek de yok. fps oyunları oynuyorum
CS, Valo falan oynuyorsan işlemci değişip oynayabilirsin. Bu oyunlar işlemciye yüklenen oyunlar.
Hikayeli oyunlarda 1080P'ye düşürüp oynarım diyorsan olur.

RX 570'e 2K monitör takabilirsin demek istiyorum kısacası. Destek konusunda sorun yok. Gücü yetersiz kalıyor oyun için. Ama takılır.

CS, Valo falan oynuyorsan işlemci değişip oynayabilirsin. Bu oyunlar işlemciye yüklenen oyunlar.
Hikayeli oyunlarda 1080P'ye düşürüp oynarım diyorsan olur.

RX 570'e 2K monitör takabilirsin demek istiyorum kısacası. Destek konusunda sorun yok. Gücü yetersiz kalıyor oyun için. Ama takılır.
peki 2 K olan monitörde oyunları 1080p oynarsam görüntü bozuk veya bulanık olur mu hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı