2K 144 Hz IPS monitör önerisi

Zaten otomatik çözünürlük yaptığım zaman 4K yapıyor ayarı direk. 1080 ve 1440 aynı hep 60 Hz veriyor. PC'de oyun oynamam artık oynarsam en fazla Valorant LoL falan oda arkadaşlar isterse.

O zaman ASUS'un parasıyla zaten 4K monitör alabiliyorsun. 2K monitör ile cebelleşmeye gerek yok.
Sana önerdiğim monitör HDMI 2.1 destekli. 4K - 144 Hz. PS5 için her olanak var.
Böyle düşününce neden TV almıyorsun diye sorasım geliyor. Galiba istediğin de bilgisayarda da oyun oynamak istiyorsun.

Zaten otomatik çözünürlük yaptığım zaman 4K yapıyor ayarı direk. 1080 ve 1440 aynı hep 60 Hz veriyor. PC'de oyun oynamam artık oynarsam en fazla Valorant LoL falan oda arkadaşlar isterse.

İşin garip tarafı bu ama. Test yaptığım zaman ekran test süresince 120Hz veriyor 😅

O zaman ASUS'un parasıyla zaten 4K monitör alabiliyorsun. 2K monitör ile cebelleşmeye gerek yok.
Sana önerdiğim monitör HDMI 2.1 destekli. 4K - 144 Hz. PS5 için her olanak var.
Böyle düşününce neden TV almıyorsun diye sorasım geliyor. Galiba istediğin de bilgisayarda da oyun oynamak istiyorsun.
Genelde fifa oynuyorum ve TV ile monitör arasında büyük fark var o yüzden .

Dosya Ekleri

• A34A0564-57B5-4049-8292-88C160415109.jpeg
    A34A0564-57B5-4049-8292-88C160415109.jpeg
    76,4 KB · Görüntüleme: 21
  • 8AD07BDE-BCCB-44F1-B9EE-C2F619C896FC.jpeg
    8AD07BDE-BCCB-44F1-B9EE-C2F619C896FC.jpeg
    72,1 KB · Görüntüleme: 20
İşin garip tarafı bu ama. Test yaptığım zaman ekran test süresince 120Hz veriyor 😅

Genelde FIFA oynuyorum ve TV ile monitör arasında büyük fark var o yüzden.

Test ederken PS'yi kullanmıyor monitör kendini test ediyor. HDR üzerinden aktarıma bakmış. HDR üzerinden 120Hz alınıyor çünkü. Fakat konsolda işe yaramıyor. Böyle bir çıkış koymamışlar. Yüksek ihtimal PS5 ilk çıktığında 2K desteği olmadığındandır.

Test ederken PS'yi kullanmıyor monitör kendini test ediyor. HDR üzerinden aktarıma bakmış. HDR üzerinden 120Hz alınıyor çünkü. Fakat konsolda işe yaramıyor. Böyle bir çıkış koymamışlar. Yüksek ihtimal PS5 ilk çıktığında 2K desteği olmadığındandır.
Aşık olduğum ekranla vedalaşmak zor olacak biraz..

Aşık olduğum ekranla vedalaşmak zor olacak biraz.

Millet şu monitörü almak için kırk takla atar. Sen iade edeceksin.
Elden bir şey gelmez elbette. 60 Hz aslında yeterli bana göre. AAA oyunlar da ve FIFA'da yüksek Hz'nin bir anlamı yok. 60Hz akıcılık kötü mü hissettiriyor?

Millet şu monitörü almak için kırk takla atar. Sen iade edeceksin.
Elden bir şey gelmez elbette. 60 Hz aslında yeterli bana göre. AAA oyunlar da ve FIFA'da yüksek Hz'nin bir anlamı yok. 60Hz akıcılık kötü mü hissettiriyor?
Akıcılık olsa cidden geri vermem ama kasıyor oyunlar akıcılık yok.

Geri
Yukarı