2K 144 Hz IPS monitör önerisi

Yani evet her oyun desteklemiyor ama 120 Hz ayarı yaptım PS ayarlarından FIFA desteklemesine rağmen hala 60 FPS veriyordu

Bence sen biraz daha bununla uğraş. Farklı oyunlar dene. Ayarları tek tek kontrol et. Olmadı ASUS'a mail at. Monitöre belki güncelleme gelir vs. Yok yere monitörü iade etme.

Gigabyte M28U hakkında ne düşünüyorsun?​

Sağlam monitördür. Kolay kolay üzmez. 10 bit renk biti yok. Fakat orijinal 8 bit.
Benim arada kaldığım monitör MSI 28″ Optix MAG281URF bu. İncelemeleri araştırdım biraz ve Gigabyte'nin üstün olduğu noktalar var.

@P R O F O U N D belki fikrimizi değiştirebilirsin. Ufak bir yorum yapman hoş olur.
Özet geçersem senin için, Arkadaş ASUS ROG STRIX XG27AQ kullanıyor fakat PS5 için memnun değil. İade edip 4K monitör alacak. Bütçe 13K civarı. Baktığımda Gigabyte, MSI ve Dell üçlemesi gözüme çarpıyor bu bütçede.

@Rory belki fikrimizi değiştirebilirsin. Ufak bir yorum yapman hoş olur.
Özet geçersem senin için, Arkadaş ASUS ROG STRIX XG27AQ kullanıyor fakat PS5 için memnun değil. İade edip 4K monitör alacak. Bütçe 13K civarı. Baktığımda Gigabyte, MSI ve Dell üçlemesi gözüme çarpıyor bu bütçede.
Özet için teşekkürler hocam.

Ben MSI ve Gigabyte'in arkaplana atılması taraftarıyım çünkü Dell G3223Q monitöründe HDR600 var. Konsol oyuncuları için HDR çok önemli bir özellik ancak G3223Q modeli, Hepsiburada'da 14.999 TL'ye satılıyor bu da bütçeyi aşıyor. Bu yüzden M28U ve Optix MAG281URF kıyaslamasını da yapayım.

Öncelikle 2 modelde birbirine çok yakın ancak M28U modelinin Freesync avantajı onu öne çıkarıyor çünkü PS5'te AMD grafik işlemcisi var ama bu GPU Freesync yada G-Sync desteklemiyor. Desteklemediği halde neden mi M28U'yu ön plana koyuyorum çünkü Sony, PS5 ile birlikte VRR özelliği getirdi ve bu teknoloji hem Freesync hem G-Sync ile çalışabiliyor ancak PS5'in grafik işlemcinin AMD olması nedeniyle Freesync ile daha stabil çalışabileceğini düşünüyorum.

Sonuç olarak, G3223Q modeline bütçe yetmezse M28U tavsiye ederim.

Ben MSI ve Gigabyte'in arkaplana atılması taraftarıyım çünkü Dell G3223Q monitöründe HDR600 var. Konsol oyuncuları için HDR çok önemli bir özellik ancak G3223Q modeli, Hepsiburada'da 14.999 TL'ye satılıyor bu da bütçeyi aşıyor. Bu yüzden M28U ve Optix MAG281URF kıyaslamasını da yapayım.

Öncelikle 2 modelde birbirine çok yakın ancak M28U modelinin FreeSync avantajı onu öne çıkarıyor çünkü PS5'te AMD grafik işlemcisi var ama bu GPU FreeSync ya da G-Sync desteklemiyor. Desteklemediği halde neden mi M28U'yu ön plana koyuyorum çünkü Sony, PS5 ile birlikte VRR özelliği getirdi ve bu teknoloji hem FreeSync hem G-Sync ile çalışabiliyor ancak PS5'in grafik işlemcinin AMD olması nedeniyle FreeSync ile daha stabil çalışabileceğini düşünüyorum.

Teşekkürler yorumun için. Gece bayağı bakmıştım M32u da karar verdim biraz daha bütçeyi aşıp. Hem PC hem PS de kullanacağım için KVM olayı çok cezbetmişti. Son kez Dell'e de baktıktan sonra kararımı veririm artık. :)

Öncelikle 2 modelde birbirine çok yakın ancak M28U modelinin FreeSync avantajı onu öne çıkarıyor çünkü PS5'te AMD grafik işlemcisi var ama bu GPU FreeSync ya da G-Sync desteklemiyor. Desteklemediği halde neden mi M28U'yu ön plana koyuyorum çünkü Sony, PS5 ile birlikte VRR özelliği getirdi ve bu teknoloji hem FreeSync hem G-Sync ile çalışabiliyor ancak PS5'in grafik işlemcinin AMD olması nedeniyle FreeSync ile daha stabil çalışabileceğini düşünüyorum.

Dell'in kendi sitesinden sipariş yapacaktım da ekranı seçtikten sonra ihtiyacınız olan ürünler deyip bu 3 kabloyu da gösterdi sepete ekledim bende. Ekrandan ayrı mı satılıyor bunun kabloları? 🤔

Dosya Ekleri

• Capture d’écran 2023-01-12 115312.png
    Capture d’écran 2023-01-12 115312.png
    103,8 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleme:
Dell'in kendi sitesinden sipariş yapacaktım da ekranı seçtikten sonra ihtiyacınız olan ürünler deyip bu 3 kabloyu da gösterdi sepete ekledim bende. Ekrandan ayrı mı satılıyor bunun kabloları? 🤔
Hayır, ayrı satılmıyor hocam. Kutunun içindeki kablolar şunlar:
1673521171962.png

Hayır, ayrı satılmıyor hocam. Kutunun içindeki kablolar şunlar:Eki Görüntüle 1630430

Siparişi yaparken bu 3 kabloyu gösterip ihtiyacınız olan kablolar diye gösterince dedim ayrı mı satılıyor acaba. Öte yandan Dell için her yere baktım hep 1 ay kargo süresi var, M32u için ise 3-5 gün maksimum. 1 ay beklemeye değecek kadar fark var mı aralarında var dersen yapacağım Dell'i sipariş.

Geri
Yukarı