2K 1ms 144Hz Monitör Tavsiyesi

BASEBORN

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
5700XT ekran kartlı bir PC topluyorum ve 2K bir monitör alacağım. Aklımda 32"var. Bir kaç model arasında kaldım.
2K monitörde 32" nasıl bir performans verir? Sizinde aklınızda olan modeller varsa sebebiyle beraber yazarsanız sevinirim.
27" monitörde olabilir.
10 yıldır 15" kullanan birisi olarak şu an aklım 32" de :))
Bütçe: 3000TL

Benim aklımda olan modeller:

MSI Aynı modele benzeyen ama aralarında çok fazla fiyat farkı olan modeli. Aynı model değil mi bu monitorler?

Son düzenleyen: Moderatör:
32 inc aslında 4k için uygun. Görüntü biraz yayılıyor 2k'da. Mantıken 24 inc 1k, 27 inc 2k, 32 inc 4k uygun görülüyor. Ama derseniz sorun değil 2k 32 inc olsun birkaç öneride bulunabilirim.

Oyun için düşünüyorsan 32 ekran aşırı büyük gelebilir. Yani tekrar edeyim aşırı büyük olucaktır. Tavsiyem bu ekranı almandır ben 24 olanı kullanıyorum 1080 ile ihtiyacımı fazlası ile karşılıyor. Freesynch teknolojiside var senin kartınla uyumlu mu bilmiyorum ama.

Dostum sıfırdan mı topluyorsun elinde parça var mı? Ayrıca ayrı ayrı yerlerden satın alarak mı toplayacaksın? Bende i5 9400F, GTX 1660 Ti, 16 GB 3000MHz RAM, 144Hz 1ms ASUS 1080P monitörüm ve 600W 80 Plus PSU var. Bende 2K'ya geçmeyi düşünüyorum da sistemimi yükseltsem bunu komple satıp sıfırdan mı sistem alsam karar veremiyorum.

Dostum sıfırdan mı topluyorsun elinde parça var mı? Ayrıca ayrı ayrı yerlerden satın alarak mı toplayacaksın? Bende i5 9400F, GTX 1660 Ti, 16 GB 3000MHz RAM, 144Hz 1ms ASUS 1080P monitörüm ve 600W 80 Plus PSU var. Bende 2K'ya geçmeyi düşünüyorum da sistemimi yükseltsem bunu komple satıp sıfırdan mı sistem alsam karar veremiyorum.
Dolar 7 hiçbir şey alma bence :D

Merhaba arkadaşlar.
5700XT ekran kartlı bir PC topluyorum ve 2K bir monitör alacağım. Aklımda 32"var. Bir kaç model arasında kaldım.
2K monitörde 32" nasıl bir performans verir? Sizinde aklınızda olan modeller varsa sebebiyle beraber yazarsanız sevinirim.
27" monitörde olabilir.
10 yıldır 15" kullanan birisi olarak şu an aklım 32" de :))
bütçe: 3000TL.

Benim aklımda olan modeller:

MSI aynı modele benzeyen ama aralarında çok fazla fiyat farkı olan modeli. Aynı model değil mi bu monitorler?

Bunu önerebilirim kullanıyorum.

Samsung LC27HG70QQMXUF 27" 1ms 144Hz bazı yorumlarda ışık sızması problemi olduğu belirtilmiş, Müsait bir zamanda yerinde inceleyerek almayı düşündüğüm bir monitör kendileri.
ben de AOC CQ27G2U ile Samsung LC27HG70QQMXUF arasında kaldım. samsung olanında HDR ve daha fazla renk sayısı var ama ışık sızması problemi olduğunu bende birkaç yerde gördüm. ayrıca çıkış yılı 2017 yani eski teklonojiye sahip ve çok yer kaplıyor. 2019 sonlarında çıkan AOC modelini daha çok hoşuma gidiyor. ama yinede kararsızlık durumu var. AOC monitöre daha yakınım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı