2K için Gigabyte GeForce RTX 2070 Super Windforce OC 3X alınır mı?

Türkiye için 1080p oyunculuk bence yeni başlıyor. Sonuç da Türkiye standartlarında 2080 herkes alamıyor ve RDR2 gibi oyunlar geldiği sürece 1440p bizim için her zaman zor olacak. Her ne kadar 2080 sahibi olsan bile ...
Buna herkesin katılacağına eminim. 1080p ultra da oynamak 1440p high da oynamaktan çok daha kaliteli bir görüntü sağlıyor ve bu tartışmasız bir konudur. Bu yüzden şiddetli bir şekilde 1440p kovalamak bence hiç mantık kari değil.
Hocam şuan 3600x ile 2070 super gigabyte sistemi kurmayi düşünüyorum.
Ekranimda yok yeni alicam ama 2 k almayi düşünmüyordum.
Herkes diyorki bu ekran kartini aliyorsan kesin 2 k al falan.
Ben daha cok 1080p de oynarim diye düşünüyorum oyunlari.
Benim amacim simdi alip 4-5 sene beni götürsün istiyorum oyuzden de iyi bir ekran karti ve nvdia olsun istiyorum. Kararsiz kaliyorum sen bu ekran kartini kullanıyorsun anladigim kadarıyla.
Acaba günümuz icin nasil bir kart yorumlarmisin? Uzun vadeli kullanabilirmiyim ?
Suan fiyatlar cok yuksek en ucuzada 4700 e bulabiliyorum bu karti.

MSI RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO sahibiyim ayrıca evet 2k monitör de sahibiyim ve kesinlikle evet ryzen 5 3600x + 16 GB 3600 MHz ram de sahibiyim. Kısacası sistemimiz neredeyse aynı. Bir Kullanıcı olarak bana kulak asmanı şiddetle öneririm.

Şunları söyleyebilirim 2k monitör almak sanırım en büyük yanlışlarımdan biriydi inanılmaz yorgunum görüntü olarak gerçekten de 1080p ile aralarında dudak uçurtacak kadar bir fark yok söz konusu bile olamaz. 2k için fazla heyecanlı gibisin bu kadar heyecan yapma bence, üzüntün yıkıcı olabilir...
düzgün 1080p bir monitör alıp geleceğe yatırım yapmanı tavsiye ederim çünkü ortada çok açık bir şey var maksimum bundan 2 yıl sonra çıkacak oyunları 2070 super bile 60+ fps de oynatamayacak şuanda bile bazı oyunlarda zorlanıyor.

Performansa gelecek olursak bahsettiğin bütün oyunları oynadım hala da oynuyorum ve fps testi yapmayı seven bir insanım bahsi geçen oyunları neredeyse bütün ayarlar da 1080p/1440p olarak test ettim RDR2 hariç.

GTA5: Ultra 1440p 85-105 fps arası gidip geliyor / 1080p 105-135
PUBG Ultra 1440p Büyük şehirlerde vesaire 60'a kadar düşebiliyor boş alanlarda ise 140'a kadar bile çıkabiliyor anlayacağın PUBG dengesiz bir oyun fakat ortalamasını alacak olursam genellikle 90-110 arası / 1080p 110-130
BF5 Ultra 1440p 80-110 / 1080p 100-130
AC Odyssey Ultra 1440p 50-60 / 1080p 56-67
Witcher Ultra (HairWorks 4x) 1440p 80-110 / 1080p 110-150

Kısacası evet, toplayacağın bu sistem ile rahatça 2k da oyun oynayabilirsin fakat ne kadar uzun süre?Sormak istediğin başka bir oyun varsa ve bence mevcut ise sorabilirsin. %99.9 sende bu fps değerlerini göreceksin belki 2-3 fps daha az işlemci farkından dolayı.

Altını bir daha çiziyorum çünkü çok pişmanım seninde olmanı istemiyorum. 1440p alma gerek yok. İnan bana inanılmaz overrated bir şey...
Aynısına yakın sistemi ben de toplayacağım hocam. Kaç gündür 2k 144hz diye gezip duruyorum evde. Uygun bir şey bulamadığım için de üzgünüm. Ancak sizi okuduktan sonra 1080p yöneleceğim herhalde ve sizin tavsiyeniz olur mu bunu için? Bütçe 2 bin liraya yaklaşabilir zorlayabilirim.

Aynısına yakın sistemi ben de toplayacağım hocam. Kaç gündür 2k 144hz diye gezip duruyorum evde. Uygun bir şey bulamadığım için de üzgünüm. Ancak sizi okuduktan sonra 1080p yöneleceğim herhalde ve sizin tavsiyeniz olur mu bunu için? Bütçe 2 bin liraya yaklaşabilir zorlayabilirim.
Kavisli ekran arıyorsan Asus VG24VQ modeline bir bak istersen. Şikayet görmedim, bir Türk youtuber yeni inceleme de çekmiş.

Çok da hoş duruyor vallahi hocam. 2K yerine tercih etme noktasında sizin fikriniz nedir?
Ben çok uzun süre araştırdım. Viewsonic xg2405 modeline de baktım ıps panel olduğu için ama siyahlarında sorun olduğunu söyleyenler ve şikayetçi olanlar çoktu. Asus monitörün tek eksi olarak gördüğüm şey güç kablosunda adaptör olması. Yani laptop şarj kablosu gibi kablonun ortasında adaptör kutusu var. Bazı monitörler bunu içinde gömülü olarak sunuyor ama ince olması için sanrım kabloya koymuşlar çok dert edilecek bir şey değil. Dahili hoparlörü olması ise çok güzel bir şey teneke gibi de olsa bi ses çıkması gayet makul hoparlöre bütçe ayıracak durumda değilim, sürekli kulaklık takmayı sevmiyorum. Şuan almadım çünkü dolar birden yükseldi fiyatlarına 300 lira gibi bir zam geldi ve 2 ay önce bu monitörün 1400TL ye satıldığını cimri.com'du sanırım orada gördüm. Bir süre bekleme kararı verdim. MSI monitörlerde ölü pixel şikayeti çok fazla, AOC 24G2U modelli bir monitör vardı sanırım itopya satıyor. Onda da çok ölü pixel şikayeti var. Sonuç olarak en az şikayet asus vg24vq'da.
Çok da hoş duruyor vallahi hocam. 2K yerine tercih etme noktasında sizin fikriniz nedir?
1080P de darboğaz olur falan diyorlar ama konuda yazan arkadaş gibi ben de 3 sene içinde ekran kartı 2k da zorlanır diyorum. 1080 ultra ayarlarda 5 sene oynamak için topluyorum sistemimi.

Ben çok uzun süre araştırdım. Viewsonic xg2405 modeline de baktım ıps panel olduğu için ama siyahlarında sorun olduğunu söyleyenler ve şikayetçi olanlar çoktu. Asus monitörün tek eksi olarak gördüğüm şey güç kablosunda adaptör olması. Yani laptop şarj kablosu gibi kablonun ortasında adaptör kutusu var. Bazı monitörler bunu içinde gömülü olarak sunuyor ama ince olması için sanrım kabloya koymuşlar çok dert edilecek bir şey değil. Dahili hoparlörü olması ise çok güzel bir şey teneke gibi de olsa bi ses çıkması gayet makul hoparlöre bütçe ayıracak durumda değilim, sürekli kulaklık takmayı sevmiyorum. Şuan almadım çünkü dolar birden yükseldi fiyatlarına 300 lira gibi bir zam geldi ve 2 ay önce bu monitörün 1400TL ye satıldığını cimri.com'du sanırım orada gördüm. Bir süre bekleme kararı verdim. MSI monitörlerde ölü pixel şikayeti çok fazla, AOC 24G2U modelli bir monitör vardı sanırım itopya satıyor. Onda da çok ölü pixel şikayeti var. Sonuç olarak en az şikayet asus vg24vq'da.

1080P de darboğaz olur falan diyorlar ama konuda yazan arkadaş gibi ben de 3 sene içinde ekran kartı 2k da zorlanır diyorum. 1080 ultra ayarlarda 5 sene oynamak için topluyorum sistemimi.
Aldığım zevk en önemli kriter hocam benim. O açıdan iyi bir değer sunması ve görüntü vermesi önceliğim.

Çok iyi fiyata almışsınız. Bu fiyata bir daha alınmaz kolay kolay.

Benim amacim simdi alip 4-5 sene beni götürsün istiyorum oyuzden de iyi bir ekran karti ve nvdia olsun istiyorum. Kararsiz kaliyorum sen bu ekran kartini kullanıyorsun anladigim kadarıyla.
Acaba günümuz icin nasil bir kart yorumlarmisin? Uzun vadeli kullanabilirmiyim ?
Umarım böyle bir sistem toplayıp büyük bir hata içerisine girmemişsindir çünkü muhtemelen bu yaz sonu veyahut, Eylül-Ekim gibi RTX 3000 modelleri + Ryzen 4. Nesil işlemciler çıkış yapacak. Gelen duyumlara göre her ikisinde de ciddi performans artışı olacakmış. Kesin olmamak ile birlikte söylenenler: RTX 3060'ın 2070 Super seviyesinde olacağı ve + olarak daha ucuz çıkış yapacağı söyleniyor ki 3000 serisi için saf FPS değerlerinden çok Ray Tracing teknolojisindeki ciddi yükselişi en elde tutulur şey olacak. 3060'ın 2070 Super seviyesinde olacağını geçtim. Yine 3060'ın Ray Tracingin aktif olduğu oyunlar da vereceği FPS değerinin günümüz 2080 Ti gücünde olacağı söyleniyor. Ayrıca, işlemci kısmı da bu şekilde. Ciddi bir performans artışı bekleniyor, her alanda.

Yazın ben de ekran kartımı ve işlemcimi yenileri ile değiştirmeyi düşünüyorum. Eğer tavsiyelerime kulak verecek olursan kesinlikle beklemelisin.
Umarım sen de henüz sistemini toplamamış ve büyük bir hatadan geri dönüyorsundur şuan. Yukarıda bahsini geçirdiğim şeyler senin için de geçerli.

Ayriyetten 1440p için şunu söyleyebilirim. İyi ki 1440p monitörümü kenara koymuşum çünkü ben tamamen mecburiyetten kullanacağım. Yeni gelecek olan kartlar fazla güçlü ve 1080p de darboğaz yapacak olması içten bile değil. Şahsen ben gelişmiş Ray Tracing teknolojileri için 3000 serisi bir kart tercih edeceğim fakat Ray Tracingin olmadığı oyunlarda 1080p de darboğaz yapabilme ihtimali çok yüksek olduğu için 1440p kullanacağım. Anlayacağın benimkisi tamamen mecburi. Ha ama bu kadar güçlü kartlar beni senelerce 1440p de götüreceği için bundan çok da şikayetçi olacağımı düşünmüyorum. Artık götüremediği nokta da ise maddi durum iyi ise o zamanın güncel kartına geçiş yapmak yada kenardan 1080p monitör çıkarıp devam etmek en mantıklı hareket olacaktır. Eğer kararını henüz vermediysen bana kulak asmanı şiddetle öneririm.

Son düzenleme:
Oyun oynamak isteyenlerin çoğu bu vakti yaz aylarında buluyor. Beklemek gereksiz. Söylentilerle hareket etmektense en erken sürede alıp oyunların tadını çıkarmak daha doğru. Bu yeni seriler çıkana kadar doların 9 lira olmayacağının garantisi var mı? Yok. Ayrıca ilk olarak 3080 ve 3070 çıkacak deniliyor. Performans artışı elbette olacaktır. Vaktim var ben her zaman oyun için vakit ayırabilirim diyorsanız bekleyin. Arkadaşımızın dediği gibi hata yapmalık bir durum yok. İçinde bulunduğunuz dönem ve şartları göz önünde bulundurup kendinize en uygun olan yolu seçmelisiniz. Ben bu forumda 2019 ekim ayında 3000 serisine az kaldı onu bekleyin diye akıl vereni de gördüm. Bu yeni çıkacak kartların işlemcilerin sonu gelmeyecek. Rekabet arttıkça neredeyse senede bir ürün çıkarmaya başladı firmalar.
Bu sistemi 1080p olarak kullanırsanız daha uzun ömürlü olur.

Geri
Yukarı