Gigabyte GeForce RTX 2070 Super Windforce OC 3X nasıl?

Asusun da giriş seviyesi Dual.
Gigabyte kutu üzerinde 4 yıl garanti yazıyor, araştırdığım kadarıyla twitter da da ilan ettiler 4 yıl garantiyi.
Dual serisi ROG serisine göre ısınıyor.
Fanlar daha fazla çalışmak zorunda ve bu da ses yapıyor.
Neyse hayırlı olsun.

Asusun da giriş seviyesi Dual.
Gigabyte kutu üzerinde 4 yıl garanti yazıyor, araştırdığım kadarıyla twitter da da ilan ettiler 4 yıl garantiyi.
Dual serisi ROG serisine göre ısınıyor.
Fanlar daha fazla çalışmak zorunda ve bu da ses yapıyor.
Neyse hayırlı olsun.
Hocam sanırım kendini haklı çıkaracak sebepler arıyorsun. Asus ve gigabyte rakibi değil. Segment farkı var. Asus'un giriş seviye kartı gigabayte yüksek segment kartını yer. 68 dereceyi geçmedi henüz kart. RDR2 oynarken bile. Ayrıca sessiz fan teknolojisi mevcut orjinal yazılımında. Kullanıcı deneyimi her zaman için okuyucu deneyiminden iyidir. O yüzden sorduğunuz soruya aldığınız cevaba karşılık vermeyi değil de size lazım olan kısmını alıp değerlendirmenizi öneririm. Gecenin bir vakti size yardımcı olabilmek için girdim çünkü. İyi geceler.

Hocam sanırım kendini haklı çıkaracak sebepler arıyorsun. Asus ve gigabyte rakibi değil. Segment farkı var. Asus'un giriş seviye kartı gigabayte yüksek segment kartını yer. 68 dereceyi geçmedi henüz kart. RDR2 oynarken bile. Ayrıca sessiz fan teknolojisi mevcut orjinal yazılımında. Kullanıcı deneyimi her zaman için okuyucu deneyiminden iyidir. O yüzden sorduğunuz soruya aldığınız cevaba karşılık vermeyi değil de size lazım olan kısmını alıp değerlendirmenizi öneririm. Gecenin bir vakti size yardımcı olabilmek için girdim çünkü. İyi geceler.
Kullanıcı deneyimi okuyucu deneyiminden daha iyiyse Asus’un en kötü kartının bile Gigabyte’ın en iyi kartından daha iyi olduğunu nasıl söylüyorsunuz? Gigabyte’ı kullandınız mı? Yapmayın hocam, hayırlı olsun ama fanboyluğa da gerek yok.

Fanboy kesinlikle değilim.

Fanboy kesinlikle değilim. Fakat bu göreceli bir kavram değil. Gerçekten bu iki markayı iyi araştırmanızı öneririm. Bilinçsiz bir yorum olmuş. Gene de ben öznel yorumunuza saygı duyuyorum. 11 gün boyunca başlıktaki kartı kullandım. Coil whine durumundan ötürü iade ettim. Geçmiş konularıma bakarsanız görürsünüz. Ha şimdi demeyin ki Coil whine her kartta olabilir. Bunu biliyorum. Ben sadece kartı deneyimlediğimi bilin istedim. Ha aynı zamanda rtx2070 super gaming x modelini de kullandım. Hepsinin içinde en kalitelisi kesinlikle Asus. Ayrıca aşağıya bir görsel bırakıyorum. Firma kalitesini görmen için. İyi geceler ☺Eki Görüntüle 529017
Bu attığın görsel iki markanın modeli arasında kalite olarak bir şey ifade etmiyor. Her üründe modele bakılmalı. Asus dediğin markanın 5700 XT serisinde Tuf Gaming ve Rog Strix modelleri rezalet, kronik sorunlu kartlar mesela biraz araştırırsan. Ama bu olay Asus’u kötü bir marka mı yapıyor, hayır. Yani modele odaklanın. Kaldı ki Gigabyte dediğiniz marka geçmişi iyi, sağlam bir markadır. Babam 25 yıllık PC mühendisi, İlk 5-6 yılında donanımla uğraşmış. Kendisi diyor o zamanların en az sorun çıkaran en kaliteli ürünleri Gigabyte’tan çıkıyor diye. Sırf bu yüzden X570 Aorus Elite aldım. Aynı fiyat sınıfındaki Asus modelinden daha iyi VRM yapısına sahip, kendisinden 500 lira pahalı Asus modelleri ile denk VRM’leri var. Ama burdan markayla alakalı yorum yapılmaz, modele odaklanmanız lazım yani. En kötü Asus modeli en iyi Gigabyte’tan iyidir diye bir mantık zaten apayrı bir düşünce yapısı :)

Bu attığın görsel iki markanın modeli arasında kalite olarak bir şey ifade etmiyor. Her üründe modele bakılmalı. Asus dediğin markanın 5700 XT serisinde Tuf Gaming ve Rog Strix modelleri rezalet, kronik sorunlu kartlar mesela biraz araştırırsan. Ama bu olay Asus’u kötü bir marka mı yapıyor, hayır. Yani modele odaklanın. Kaldı ki Gigabyte dediğiniz marka geçmişi iyi, sağlam bir markadır. Babam 25 yıllık PC mühendisi, İlk 5-6 yılında donanımla uğraşmış. Kendisi diyor o zamanların en az sorun çıkaran en kaliteli ürünleri Gigabyte’tan çıkıyor diye. Sırf bu yüzden X570 Aorus Elite aldım. Aynı fiyat sınıfındaki Asus modelinden daha iyi VRM yapısına sahip, kendisinden 500 lira pahalı Asus modelleri ile denk VRM’leri var. Ama burdan markayla alakalı yorum yapılmaz, modele odaklanmanız lazım yani. En kötü Asus modeli en iyi Gigabyte’tan iyidir diye bir mantık zaten apayrı bir düşünce yapısı :)
Babanızın ellerinden öperim. Hem işin erbabı hem yıllarını vermiş. O öyle diyorsa öyledir. ☺️ Siz gene de babanız ile sohbet ederken böyle bir tartışma söz konusu oldu baba ne düşünüyorsun bu konu hakkında dersen sevinirim. İyi geceler. ☺️

MSI Armor ve Asus Dual serisini geçen yıllarda kullanmış biri olarak deneyimimi yazmıştım.
ROG bir kart alsanız derdim ki kaliteyi seçmiş, en başta coilden bahsedebilirdiniz, asıl merak ettiğim oydu zaten.

MSI Armor ve Asus Dual serisini geçen yıllarda kullanmış biri olarak deneyimimi yazmıştım.
ROG bir kart alsanız derdim ki kaliteyi seçmiş, en başta coilden bahsedebilirdiniz, asıl merak ettiğim oydu zaten.
Coil whine alacağınız her modelde çıkabilir biraz şans işi bilginiz olsun. Gönül Rog isterdi fakat bütçeme göre fiyat skalasına baktığım zaman en kaliteli Asus kalıyordu. Anlayacağınız bütçeme göre en kalitelisini seçmiş bulundum. İyi geceler.

Son düzenleme:
Babanızın ellerinden öperim. Hem işin erbabı hem yıllarını vermiş. O öyle diyorsa öyledir. ☺ Siz gene de babanız ile sohbet ederken böyle bir tartışma söz konusu oldu baba ne düşünüyorsun bu konu hakkında dersen sevinirim. İyi geceler. ☺
Yarın sorarım, 20 yıl önce yazılım sektörüne geçti ama 20 yıldan öncesi için kaliteli markaları sorarım :) iyi geceler.

Yeni konular

Geri
Yukarı