2K IPS panelli monitör önerisi

Phantomx

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, 4070 Ti super ekran kartlı bilgisayar sistemim için 2K çözünürlüklü kaliteli IPS panel ekranlı monitör araştırmasındayım. Bütçem 15000 liraya kadar çıkar.
LG UltraGear 27GR83Q-B
Gigabyte M27Q.
Dell Alienware AW2724DM.
MSI 27" G274qpf qd.
Ayrıca.
Dell Alienware AW2723DF.
Modeli de buldum ama birazcık pahalı belki ucu ucuna çıkarabilirim diye koydum öyle :)

Sizce aralarından hangisi en kaliteli monitördür? İlk sistemim olacağı için monitörü almışken kafam rahat olsun sorunu olmasın istiyorum. Önerebileceğiniz başka monitörler de varsa bakabilirim her türlü önerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Baktıklarının çoğu bir biriyle rakip değil. Pek doğru kıyaslama olmaz bu seçim.

Mesela AW2723DF hepsinden iyi. Bunun rakibi de LG'dir.
Bu ikisi hariç AW2724DM - MSI - M27Q olarak sıralanır.
Cevabınız için teşekkürler peki Lg ve Dell (AW2723DF modeli olan) bu ikisini kıyaslarsak arada 2-3k fark var o farka değecek özellik farklılığı var mı sizce ?

Cevabınız için teşekkürler peki LG ve Dell (AW2723DF modeli olan) bu ikisini kıyaslarsak arada 2-3K fark var o farka değecek özellik farklılığı var mı sizce?

Açıkçası hafızamı tazelemek için tekrar Rtings'e girdim.

LG daha üstün olduğunu gördüm. Hem daha ucuz. Bu yüzden LG tercihi bütçe varsa daha mantıklı olacaktır.

Açıkçası hafızamı tazelemek için tekrar Rtings'e girdim.

LG daha üstün olduğunu gördüm. Hem daha ucuz. Bu yüzden LG tercihi bütçe varsa daha mantıklı olacaktır.
Attığınız linke baktım lgnin 2500 3000 tl daha ucuz olmasına rağmen daha üstün yanlarının olmasına şaşırdım lg panel konusunda çok iyi zaten tartışmaya gerek yok ama aradaki farkı verecek bir avantaj göremedim gerçekten dell monitörde. Tek görünür artısı monitörün hareket kabiliyetinde gibi sağa sola çevirebilme artısı var gibi :)

Attığınız linke baktım LG'nin 2500 3000 TL daha ucuz olmasına rağmen daha üstün yanlarının olmasına şaşırdım LG panel konusunda çok iyi zaten tartışmaya gerek yok ama aradaki farkı verecek bir avantaj göremedim gerçekten Dell monitörde. Tek görünür artısı monitörün hareket kabiliyetinde gibi sağa sola çevirebilme artısı var gibi :)

LG'nin paneli BOE markasına ait. BOE zaten öncü panel üreticilerden biri. Fiyatıyla ve performansıyla LG tartıya ağır basıyor. 👍 Aklınızı kurcalayan monitör başka yoksa kararı verin ve hayırlı olsun diyelim.

LG'nin paneli BOE markasına ait. BOE zaten öncü panel üreticilerden biri. Fiyatıyla ve performansıyla LG tartıya ağır basıyor. 👍 Aklınızı kurcalayan monitör başka yoksa kararı verin ve hayırlı olsun diyelim.
İşlerim dolayısıyla yazamadım kusura bakmayın LG monitörü alacağım gibi duruyor kararım o yönde şu an için :) Sizin önereceğiniz ekstra başka monitör varsa ona da bakabilirim yoksa hayırlı olsun diyelim o zaman :)

İşlerim dolayısıyla yazamadım kusura bakmayın LG monitörü alacağım gibi duruyor kararım o yönde şu an için :) Sizin önereceğiniz ekstra başka monitör varsa ona da bakabilirim yoksa hayırlı olsun diyelim o zaman :)

Seçenekleri arttırınca kafa karışıklığı oluşuyor. Buna gerek yok.
Teknik değerleri iyi olan monitör değerlendirilmeli. Ürün temiz ve sorunsuz gelsin yeter. 👍

Seçenekleri arttırınca kafa karışıklığı oluşuyor. Buna gerek yok.
Teknik değerleri iyi olan monitör değerlendirilmeli. Ürün temiz ve sorunsuz gelsin yeter. 👍
Anladım doğru aslında çok seçeneğe odaklanmaya çalıştıkça işin içinden hiç çıkılamıyor aşırı zorlaşıyor karar verme konusu o yüzden fazla karıştırmadan kafayı seçmek lazım ben de lgnin monitörünü alacağım çok yüksek olasılıkla bir iki de inceleme videosuna da göz attıktan sonra hayırlı olsun o zaman soruma vakit ayırdığınız için teşekkür ederim iyi akşamlar :)

Geri
Yukarı