2K monitörde RX 5700 XT vs RTX 2070 Super

2K Monitörle RX 5700 VS RTX 2070S

• RX 5700

Oy: 2 6,3%
  • RTX 2070S

Oy: 30 93,8%

• Oy verenlerin toplamı
    32

Furkan45

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Max 10 bin bütçeyle masaüstü toplayacağım. Normalde RTX 2070S alacaktım ama sonra İncehesap'ta Gaming gecelerinde 6 bin TL'ye düştüğünü görünce oradan buradan kısıp RTX 2080S alayım en iyisi olsun dedim. Tanıdığım bilgisayardan iyi anlayan biri var ona toplatacaktım oda fabrikada çalışıyor çok fazla müsait zamanının olmadığını söyledi. Bilgisayarcılara da çok güvenmediğimden tanımadığıma toplatmak istemiyorum o yüzden o toplayamazsa sinerji ya da İtopya'dan toplayıp montajını onlara yaptıracağım. İzlediğim videolara göre FPS olarak RTX 2080S bariz farkla RX 5700 XT'den çok daha iyi ama 2070S'le çok bir farkı yok ve bazı yerlerde RX 5700 daha iyi. 2070S alırsam alttaki işlemciyi almayı düşünüyordum. Sizce eğer internetten toplatıp almak zorunda kalırsam RX 5700 XT alıp arta kalan parayla işlemciyi bir üst model mi alayım yoksa 2070S mi alayım.

Son düzenleme:
RX 5700 yerine 5700XT alsanız daha iyi olur. Bana sorarsanız 2070S gibi bir ekran kartına o denli para dökülmez. Zira hem 2K oynayıp hemde RTX açıcaksanız fps 30-40 seviyelerine kadar düşebilir.

RTX harici iki kart birbiriyle FPS konusunda kapışıyor, sizin kendinize sormanız gereken RTX sizin için ne kadar önemli ve kullanacak mısınız sürekli?

RX 5700 mü? Nasıl bir teste baktınız acaba? :D 5700 XT'den bile her türlü daha iyi 2070S üstelik sadece FPS olarak değil Driver konusunda da kat kat kat daha iyi, sorunsuz, stabil ve sağlam + RTX + DLSS 2.0 + nvenc + CUDA farkı falan var kısaca bunlar karşılaştırılabilecek kartlar değil bana göre çünkü her türlü daha avantajlı ki 2080S zaten bambaşka bir şey ama F/P kart olsun derseniz en az 2060S alınır şu anda 5000 serisine bulaşmanın bence çok da bir mantığı yok hele ki DLSS 2.0 çıktıktan sonra hatta Cyberpunk 2077 bile RTX ve DLSS 2.0 destekli geldikten sonra.
.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

cbnfgh.PNG

En son çıkan Driver ki zaten son Driver'i kullanamıyorsun bile. :D 100 yıl artık 19'dan kalma Driver'i ya da 20.4.2 WHQL Driver'de belki en az sorunu yaşarsanız kullanırsınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı