2K (WQHD) 144 Hz IPS Monitör Önerisi

Batuhan A.

Megapat
Makaleler
26
Yer
İstanbul
Merhabalar, kendime yeni bir monitör arayışına girdim. Monitörde aradığım özellikler ;
  • 144 Hz tazeleme hızı.
  • 2560x1440 çözünürlük.
  • Tercihen IPS panel, VA ikinci plan. TN kesinlikle istemiyorum.
  • En az 27" olmalı.
  • HDR şart değil ama olursa daha iyi olur.
  • Pivot olmalı, olmaz ise VESA desteği olmalı.
  • FreeSync veya G-Sync içermeli.
  • 10 bit ( 8 bit + FRC ) olmalı.
Bütçem şimdilik maksimum 3500 TL, çok güzel bir seçenek çıkarsa 4000TL'ye kadar esnetebilirim. Amacım 4K 144Hz monitörler 5000 TL altına inene kadar kullanmak.

Sistem Özellikleri :
  • Intel Core i7 8700 - non K
  • ROG Strix GTX 1080
  • 8x2 GB 2400 MHz DDR4
Aşağıdaki monitörleri düşünmüyorum;
  • Samsung Space LS27R750
  • Samsung CJG50
  • MSI Optix AG32CQ
Şimdiden öneri yapan herkese teşekkür ederim.
@Oreki var mı bir önerin?

Son düzenleme:
Ya bunu almak isterdim de benim 24" modelin zoomlanmış hali gibi bir tipi var. 😂 Biraz değişiklik olsun istiyorum. Seni de yoruyorum valla kusuruma bakma. Var mıdır başka önerin?

Zaten 10 Haziran'da kargoda diyor Hepsiburada, şu bayram boyu konuyu aktif tutayım daha iyi öneri gelmezse alacağız el mecbur.

Bari bayram sonuna kadar fiyatı artmasa. Sanırım Gigabyte modelinden başka IPS bir monitör yok, o da 4200 TL.

Şunu alacağım gibi, Samsung'a göre 8 bit olması HDR olmaması, Quantum Dot olmaması gibi eksileri var ama Samsung'un da ghosting ve panel problemleri var okuduğum kadarıyla. Gigabyte modeli almak isterdim ama gidip sırf IPS diye 1600 TL fazla vermek istemiyorum.

Edit: Bunda da ghosting problemleri varmış, ne alacağımı şaşırdım. Elimi neye atsam bir kronik problemi var kafayı yiyeceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı