2Pac'in aylık Spotify dinlenmesi 16 milyona ulaştı

2PAC adamdır. Şaka bir yana aradan uzun bir süre geçmesine rağmen hâlâ öldü ya da ölmedi tartışması yapılıyor. Ölümü çok şüpheliydi, isteyen araştırabilir.
Evet, ölüp ölmediği konusu onun medyadaki konumunun diri kalmasına katkı sağladı. 5 yıldır araştırdığım ve ilgilendiğim bir konudur, yakında bununla ilgili de bir blog yazacağım 👍

@SinekTV benim düşüncem şu yöndedir ki aradan o kadar uzun süre geçmiş. Ölmemişse bile bence rahat bırakılmalı artık :D Tartışması hâlâ sürüyor çünkü.
Bu konudaki bilgi birikimim, Tupac'ın Niccolò Machiavelli'den etkilenip, bir kaç konuyu daha kendisine bunu yapması için neden olarak gösterip kendi ölümünü planladığını söylüyor. Konunun hala tartışılması onu gündemde tutuyor, bir yandan da kendisini rahatsız ediyor olabilir tabii.

Açıklığa kavuşturulamayacak konulardan, insanlar boşa tartışıyor.

@SinekTV açıkçası öldüğünü ben de düşünmüyorum. Neden öyle düşündüğümü de söyleyeyim:
  • Kendisi sürekli kurşun geçirmez çelik yelek giyerdi. Ne tesadüfse o akşam giymiyor :D
  • FBI biliyorsunuz, her türlü olayı çözebiliyor. Ancak bu adamın ölümünde şüpheli tek kişi bile bulamadı.
  • Hiçbir şekilde yaralı ya da hastane fotoğrafı yok.
  • Bir de o gece yanında olan arkadaşı da olaydan birkaç gün sonra ya da ay olması lazım. Bir apartman köşesinde ölü bulunuyor.
Benim düşüncelerim bu yönde. Büyük ihtimalle ölmedi ama rahat bırakmak lazım artık bence.

Kendisi sürekli kurşun geçirmez çelik yelek giyerdi. Ne tesadüfse o akşam giymiyor
Evet. Nişanlısı Kidada Jones, Orlando ile ettiği kavga yüzünden ortalığın tehlikeli olduğunu ve bu yüzden yeleğini giymesini söylüyor fakat Pac, havanın sıcak olduğunu söyleyerek giymeyi reddediyor.
FBI biliyorsunuz, her türlü olayı çözebiliyor. Ancak bu adamın ölümünde şüpheli tek kişi bile bulamadı.
Blogumda da yazdığım gibi, Tupac polislerden çok çile çekti. Shakur ailesi zaten FBI'ın arananlar listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Eğer Tupac suikasti gerçekse, bunu polis ve FBI'ın yaptığı ihtimali de oldukça yüksek.
Hiçbir şekilde yaralı ya da hastane fotoğrafı yok.
Ayrıca vuruldukan dakikalar sonra ambulansı beklerken Pac, BMW'nin ön yolcu koltuğunun hemen yanında, yerde beş dakika boyunca yattı fakat fotoğraflara baktığımızda yerde kan izi göremiyoruz. Ayrıca Suge Knight, Tupac dahil birçok kişiyi hastanede gülerken gördüğünü söylüyor.
Bir de o gece yanında olan arkadaşı da olaydan birkaç gün sonra ya da ay olması lazım. Bir apartman köşesinde ölü bulunuyor.
Yaki Kadafi. Tupac'ın katillerini teyit edebilecek tek tanık, Tupac'ın çocukluk arkadaşı. 10 Kasım'da yakın arkadaşı Napoleon'un 15 yaşındaki kuzeni tarafından apartman dairesinde yanlışlıkla kafasından vuruluyor.

Tupac'ın bir beden ikizine sahip olması gibi daha yüzlerce konu var. Bunlar çok klasik bilgiler olsa da haklısınız. Ben de bilgilere biraz ekleme yapayım dedim 🙂

Biraz göz gezdirdim de, oldukça başarılıymış. Kendisini yüz olarak biliyorum fakat çok nadir karşıma çıkıyor, bu zamanlarda pek ünlü değil sanırım? Spotify aylık dinlenmesi 15 milyonmuş. Zaman bulursam müziğini biraz dinleyeceğim, bilgi için teşekkürler.
Yıl ortalaması aylık 50, Mariah en son 2018'de albüm çıkardığı için bu aralar pek konuşulmuyor. 2018 yılında çıkan albümü de (Caution) profesyoneller tarafından çok iyi eleştiriler alsa da reklam departmanu Mariah'ı yüzüstü bıraktı. Zaten albüme o 5 sene kadar ara vermişti o zaman, normalde 1-2 senede albüm çıkartır ama Caution'dan önce Me I Am Mariah albümü 2013'te çıktı, o zaman da Beatiful adında büyük bir hit çıkartmıştı o albüm ancak biliyoruz ki müziğe ara vermek kendi ayağınıza sıkmak gibidir. 5 sene müzik sektöründe 50 sene gibidir. Trendler geçer, ünlüler değişir vs. Mariah 2018'de trendi yakalayamadı ama 2020 sonrasında büyük bir tiraj yakaladı. 2001 yılında çıkan Glitter albümü çıktıktan 19 sene sonra #justiceforglitter hashtagi ile berbaer iTunes'da #1'e yükseldi. Aynı zamanda kendi otobiyografisini çıkardı ve New York Times, Audible , USA Best Seller arasında #1 satan kitap oldu. Mariah'ın en az dinlendiği aylar Şubat - Mart arası çünkü All I Want For Christmas Is You şarkısı o kadar çok çalınıyor ki bıkıyor insan :D 3 yıldır üst üste #1'e çıktı şarkı...

Müzik zevkinizi söylerseniz size birkaç tane uyan gösterebilirim çünkü Mariah her sene farklı bir genre'da iş yapıyor. Genelde R&B ama pek çok farklı türden de şarkı yapıyor.

bilgi için teşekkürler.
Rica ederim :)

Yıl ortalaması aylık 50
Bu Spotify verisi mi? Nereden görebiliyoruz? Tupac için bakmak istiyorum.
Müzik zevkinizi söylerseniz size birkaç tane uyan gösterebilirim
Genelde rap ve pop dinliyorum. R&B hangi tarz müzik için deniyor onu bile bilmiyorum 😀 R&B sanatçılarından yalnızca Aaliyah'ı tanıyorum fakat dinlemiyorum. Siz kendi beğendiklerinizden belirtirseniz Mariah dahil diğerlerinin şarkılarına da göz atarım👍

+ All I Want for Christmas Is You şarkısını beğendim, oldukça güzel bir ritmi var; public playlistime ekledim. Tekrar tekrar dinlemeye başladım 😧 Onun dışında birkaç şarkısına daha da baktım fakat beni fazla sarmadı maalesef.

Son düzenleme:
Bu Spotify verisi mi? Nereden görebiliyoruz? Tupac için bakmak istiyorum.

Genelde rap ve pop dinliyorum. R&B hangi tarz müzik için deniyor onu bile bilmiyorum 😀 R&B sanatçılarından yalnızca Aaliyah'ı tanıyorum fakat dinlemiyorum. Siz kendi beğendiklerinizden belirtirseniz Mariah dahil diğerlerinin şarkılarına da göz atarım👍
Bizim Lamb dediğimiz Mariah severler var, onların bazıları işsiz oluyor ve her ay aylık dinleyenlere bakıp not ediyor sonrasında ise ortalamayı veriyor :D 48.6'ydı bu ocak 12 aylık verileri.

Birkaç tane Mariah önereyim şöyle

Bunlar Mariah'nın hareketli diyebileceğimiz pop şarkıları, Mariah'ın imzası şarkılarının son 1,1.30 dakikasında yüksek vokaller yapmasıdır. Bu şarkıların çoğunun son kısımları da öyle
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

R&B Mariah

R&B diğer artistler

R&B genel olarak geniş kullanılan bir terim aslında, genel olarak biraz hızlı ve beat'li instruman tarzında oluyor. Beyoncé, Destiniy's Child, Jennifer Lopez gibi sanatçıların genel olarak söylediği tür budur. Popumsu ama daha hızlı :D Rap olur içinde ya da biraz hızlı söylenen yerler vs.

Geri
Yukarı