3 - 3.5 bin TL ye MSI oyun laptopu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MB: ASUS TUF Gaming X570 PLUS | RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB 3600 MHz | CPU: AMD Ryzen 7 5800X3D | GPU: Sapphire NITRO+ AMD Radeon™ RX 6900 XT SE | SSD: Samsung 980 PRO 1 TB Heatsink + Samsung 970 Evo Plus 1 TB | Case: Corsair iCUE 4000X RGB | Liquid Cooler: Corsair H100i RGB PLATINUM 240mm | PSU: Corsair RM850x 80+ Gold Fully Modular | Monitor: Samsung Odyssey G7 32" WQHD | Keyboard: Logitech G915 TKL | Mouse: Logitech G305
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhaba arkadaşlar, ben bu sene LYS ye girdim ve çok büyük ihtimalle Bilgisayar Mühendisliğine gireceğim. Hem bilgisayar oyunlarında yüksek performans veren, hem de programlamada işime yarayacak, 4 yıl gidecek, 3 - 3.5 bin TL civarı MSI oyun laptopu bakıyorum. İşlemci ve ekran kartı konusunda da ufak bilgilendirmede bulunabilecek varsa çok sevinirim. Örneğin 4. nesil ile 3. nesilin farkı ne? 4 yıl yetmesini istiyorum pc'nin, bu haswell seçmemi gerektirir mi? GT 765m nasıl bir ekran kartı ben ilk başta 680m yada 670m olan laptoplara bakıyordum ama yeni nesil olması daha iyi olur diye düşündüm. Sizce farkları neler? Bu fiyata en iyi ne olur, almışken en iyisi olsun istiyorum. Çok şey mi istiyorum :D.

Bu arada bir laptop buldum sizce bunu alıp susayım mı yoksa iyisi var mıdır?

MSI - MSI GE70 2OE-049XTR Core i7-4700MQ 8GB 128GB SSD 750GB GTX765M 2GB 17.3" Full HD FreeDos - Ürün Detayı - Sanalmarketim.com - Internetten Güvenli Hızlı Alışveriş

Bu arada SSD siz versiyonu da var ve 500 TL civarı fark ediyor. SSD ne kadar fark yaratır. Daha önce kullanmadım da.

Öncelikle şu konuya bir bakalım. 17" almakta ısrar ediyor musun? Ben pek sevmiyorum 17" laptopları. Boyutu büyük geliyor. 15.6" neden düşünmüyorsun?

Daha önce 17" laptop kullanmadım, şuan bu yazıyı yazdığım laptop da 15.6", yani büyük ekran daha iyi olur diye düşünüyorum ama sorun çıkarır mı laptop çantasına sığma problemi, taşıma zorluğu filan?

Az önce bu bilgisayarı (aynı kiloda) çantaya koyup bi denedim çok ağır gelmedi sırtta, ama 17" ekranda takılı kalmadım ikisi de olabilir şuanlık. Üniversitede getir götür yapar mıyım sık sık bi fikrim yok.

Olabilir, peki bu fiyatta ve bu tarzda (yeni nesil) 15 inçlik bir laptop önerebilir misiniz?

Şu an elindeki PC 2.5 Kg ama bu PC'ler 3.5 ila 4 Kg'lık laptoplar ve yanlarında da 180W tığla gibi adaptör geliyor. Yani "çantama koydum hafifti" gibi şeyler oyun laptopları için geçerli değil.

Şimdi Haswell alırsan daha iyidir. SSD olması gayet iyi olacaktır.

//Yeni gördüm ya. Cihaz bildiğin 2.7 Kg imiş. Vaya anasını sayın seyirciler. Tavsiyem budur:

MSI - MSI GE70 2OE-049XTR Core i7-4700MQ 8GB 128GB SSD 750GB GTX765M 2GB 17.3" Full HD FreeDos - Ürün Detayı - Sanalmarketim.com - Internetten Güvenli Hızlı Alışveriş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı