3.500 TL Bilgisayar Tavsiyesi

Evet ilk önerdiğim H170 yonga setli sistemde soğutmaya gerek yok çünkü işlemcisi i7 6700 OC yapılmıyor. :) RX 470 ile RX 480 arasında çok fark yok. Aşağıdaki videoyu izlerseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız. Aslında bakarsanız hem H170 yonga setli sistem hem de Z170 yonga setli sistemde fazlasıyla performanslı. Z170 yonga setli sistemin avantajı ileri zamanlarda çıkacak olan oyunlarda sistemin gücünün yetmediğini veya teklemeye başladığını gördüğünüzde OC yaparak bu dertten kurtulursunuz. Ben OC yaparım diyorsanız Z170 yonga setli sistemi alın yok hocam ben 5-6 yıl rahat rahat takılayım diyorsanız H170 size her türlü yetecek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
OC yapmayı düşünmüyorum hocam. Ben 5-6 yıl rahat rahat takılayım diyorum. O halde ilk önerdiğiniz sisteme hiç ekleme-çıkarma yapmadan direkt alayım mı? :)

Hocam o kadar para vermişken kabylake almanız güncellik açısından daha mantıklı olur. 6700K ve Z Chipsetli bi anakart bütçeyi baya aşacaktır.
4115 liralık sistem için ne diyorsunuz hocam? Düşüncelerinizi eklerseniz sevinirim. Sanırım 1060 ve kaby lake ile değiştirmemi istiyorsunuz?

Aynen hocam H170 yonga setli sistemi alabilirsiniz. Ayrıca RX 470 kullanmak saçmalık olmaz. Bütçenizi aşabileceğinizi bilmediğimden RX 470 koymuştum ki her türlü performansı size yeter. :) Bütçenizi aşabileceğinizi söylediğinize göre RX 480 daha iyi olur. DX12 destekli oyunlarda RX480 daha iyi iken DX11 destekli oyunlarda GTX 1060 daha iyi. Ayrıca RX 480'in son güncellemeler ile DX11 destekli oyunlarda performansı daha iyi bir hâle geldi.

Aynen hocam H170 yonga setli sistemi alabilirsiniz. Ayrıca RX 470 kullanmak saçmalık olmaz. Bütçenizi aşabileceğinizi bilmediğimden RX 470 koymuştum ki her türlü performansı size yeter. :) Bütçenizi aşabileceğinizi söylediğinize göre RX 480 daha iyi olur. DX12 destekli oyunlarda RX480 daha iyi iken DX11 destekli oyunlarda GTX 1060 daha iyi. Ayrıca RX 480'in son güncellemeler ile DX11 destekli oyunlarda performansı daha iyi bir hâle geldi.
Sistemin son hali budur o zaman hocam. :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    32,6 KB · Görüntüleme: 79
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı