3.500 TL Bilgisayar Tavsiyesi

İlerde grafik kart güncelleme fikrinden vazgeçip i5 yapacak olursanız i5 Skylake 6400 tercih edebilirsiniz. 500 liraya yakın bütçe açılır. Freesync özellikli 22 veya 24 inch 75 Hz 1-2 ms harika bir monitör için hatrı sayılır miktarda para saklamış olursunuz.
Viewsonic VX2476-SMHD 23.8" 4ms (Analog+HDMI+Display) Full Fiyatı
Elimde şu monitörden mevcut. MS biraz yetersiz ama filmler için vesaire güzel oluyor. :)
İşlemciyi düşürürsem ekran kartını artırabilirim aslında. Belki daha mantıklı olur. Aslına bakarsanız anlık değil uzun süreli bir sistem için uğraşıyorum daha çok.

Viewsonic VX2476-SMHD 23.8" 4ms (Analog+HDMI+Display) Full Fiyatı
Elimde şu monitörden mevcut. MS biraz yetersiz ama filmler için vesaire güzel oluyor. :)
İşlemciyi düşürürsem ekran kartını artırabilirim aslında. Belki daha mantıklı olur. Aslına bakarsanız anlık değil uzun süreli bir sistem için uğraşıyorum daha çok.

1080P ve gelecek vaati için RX480 simdilik fiyatina gore en iyi secimlerden biri olur bence. Yeni nesil oyunlar icin yeterli hatta kuvvetli bi GPU ya sahip. 8GB VRAMi ile hicbir oyunda en yuksek ayarlarda sorun yasamazsiniz. Islemciyi iyi secmek ilerde 2k veya 4k ekran karti ve monitore gecis yaparken sizi idare eder.

Kasa konusunda haklısınız değiştirip güncelledim zaten. Kimileri de Ryzen'i beklememi söylüyor. Kararsız kaldım. Sistem son olarak şu şekilde oldu. Belki işlemciyi i5 yapabilirim. Onun da resmini koyuyorum.

Bir arkadaşım da şu sistemi tavsiye etti. 1070 olarak.

GTX 1060 ve RX 480 üzerine çıkınca fiyat artar ama performans aynı ölçüde artmaz. Bu yüzden önermiyorum(oyun için). Teknoloji her geçen gün ilerliyor. Geçen sene iyi bir ekran kartı almak isteyip GTX970 alanlar şu an RX470 ile aynı performansı alabiliyorlar. Bu yüzden bilgisayar toplarken her zaman f/p ilerlemek en mantıklısı. En iyisi bende olacak tavrı 6 ay sonra çıkan bir teknoloji ile üzer.

Benim önerim kendi imzamdaki sistemin aynısı olur. Zaten başka bir şey önerecek olsam kendime de onu toplardım:)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı