3 aydır fitness sürecinde gelişme olmadı

ismetK0

Hectopat
Arkadaşlar selam. 3 aydır spor yapıyorum bundan öncesine evde 3 aylık bir süreç ile kendi dumbellarım ile çalıştım. Salonda başladığımca örneğim omuzum 129cm kolum 36cm'idi bundan 75 gün sonra bir ölçüm daha yaptım ve kolum hiç artmazken omuzum 3 santım kısalmış. Bu nasıl mümkün olabilir anlamıyorum. Düzenli spor yapıp bol bol su içen proteinini tam olamasa da almaya çalışan biriyim boyum 179cm kilom 81.bu sonuç cidden beni çok üzdü. He arkadaşlar diyor ki mesela yo gayet hoş oldun değişiklik belli oluyor falan özllikle kolum fazlaca damarlaştı gözükmeyene damarlar arttı ve kaldırdığım ağırlıklar tamamıyla arttı 15kg shoulder press yapan biriydim şu an 25'i zorluyorum gögüs içinde aynı şekilde ama anlamış değilim neden böyle olduğunu. Zamanında 30-35 kilo verdiğim için hafif yağlı bir insandın onu da ekleyeyim onun yanında düzgün bir şekilde yaparım antrenmanımı. Bu platformda spor geçmişi insanlar olduğunu biliyorum bana bir yol gösterirlerse çok mutlu olurum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Spora başlamadan önce fazlaca yağın varsa yine de kolun santimetre olarak büyük olsa bile kas olmayabilir büyük ihtimal yağ oranın epey azalmıştır. Spora ne kadar yanlış yaparsan yap 3 ayda hiç bir değişim olmaması imkansız gibi bir şey. Vücudunuz daha estetik duruyor mu acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı