3. doz aşı olunmalı mı?

Ben dünden önce 3. doz BioNTech oldum gün içinde ağrı, acı ve sızı falan çekmedim. Gece 2 gibi ateşim çıktı. Sabahı sabah ettim diyebiliriz.

COVID-19 hayatımızın bir parçası artık, hiçbir zaman yok olmayacak, sürekli yeni varyantlarla karşımıza çıkacak. O yüzden, mümkün olduğunca aşımızı olup "bağışıklığını yükseltmeye" bakalım.

Aşının amacı COVID-19'a karşı bağışıklığı yükseltmek, kesin koruma sağlamak değil; yani aşı olanlar da hasta olabiliyor, aşı gereksiz demek saçmalıktır.

29 Haziran 2021 - 20 Temmuz 2021 - 21 Aralık 2021.

Bence-kesin kısmına katılıyorum fakat normalde zaten aşı olunur, bir tıp mucizesidir aşı aksini iddia ettiği için "virolog musunuz?"demiş arkadaş.
Hocam tamam da 3. dozdan sonra etrafımdan yatalak olan kişi sayısı çok oldu, diyelim doz sayısı 5-6 oldu, o zaman ne olacak; ben bundan korkuyorum.

1 tane ile sinemaya falan almıyorlar. Onun için gittim ikincisini oldum. Eğer kapalı bazı mekanlara da en az 3 doz vs derlerse yine oluruz. Şaka bir yana 2 doz olduktan 6 ay sonra son kez 3. olunmalı bence.

Bence hiç aşı olunmamalı. Daha kaç tane doz olacağız belli değil. 1 yeter dediler 2'ye çıktı, sonrada 3 oldu ve şimdi ise 4 demiyorlar, hatırlatıcı doz diyorlar.

Hiçbir bilgisi olmayan sıradan vatandaşların, bu konularda fikir belirtmeleri o kadar komik ki.

Aşının ne olduğunu bilmeyen bile yazıyor. Aşıların, ömür boyu bizle kalacağını sananlar da var. Lütfen bilmiyorsanız yapmayın şu yorumları.

Aşı oldukça bu doz sayıları artacak. Şimdi yapılmaya çalışılan ise bebeklere ve küçük çocuklara aşı yapmak. Bu aşı, milyarların döndüğü çok büyük bir pazar. Aşı üreticilerine sürekli bir gelir kapısı çıktı bu fırsatı kim değerlendirmez.
Ben daha ilki olamadım kim nerede bebeklere aşı yapıyor?

Geri
Yukarı