3 gündür PC'deki garip sorunlar

CaganAgabey

Hectopat
Yer
Sosyal
Daha fazla  
Merhaba, 3 gündür bilgisayarımda çok ilginç problemler oluyor.
İlk gün gece bilgisayar aniden dondu, sadece fareyi hareket ettirebiliyordum. Bilgisayara hard reset atıp açtığımda bazı programlar (bazıları ilginç şekilde duruyordu) ve Windows ayarları gitmişti. O gece bilgisayarı kapatıp sabah açtığımda her şey geri gelmişti ve hiçbir problem yoktu. Gün içerisinde bilgisayarı bol bol kullanıp gece bilgisayarı kapattım. Sabah bilgisayarı geri açtığımda önüme "otomatik onarım bilgisayarınızı onaramadı" ekranı geldi, o menüden 1 gün önceki noktaya geri yükleyip kurtuldum. Bu gece de bir anda 5 kısa bip sesi geldi ve bilgisayar tamamen dondu, aynı şekilde sadece fareyi hareket ettirebildim. Hard reset atınca bu sefer hiçbir veri gitmeden bilgisayar normal açıldı.
Sizce bu sorun ne olabilir? 3 gündür bu sorun oluyor, ondan önce yalnızca nadiren mouse takılıyordu veya bilgisayar yavaşlıyordu, başka hiçbir sorunum yoktu.

Hocam, HDD veya RAM kaynaklı olabilir. Test yapıp deneyin. HDD/SSD için HD Tune ve Sentinel kullanabilirsiniz. RAM içinse Memtest86 kullanabilirsiniz.

Hocam HDD problem yaratıyor olabilir. HD Tune uygulaması ile taratabilirsiniz. Ayrıca şakasız format atmanızı öneririm.
Hocam, HDD veya RAM kaynaklı olabilir. Test yapıp deneyin. HDD/SSD için HD Tune ve sentinel kullanabilirsiniz. RAM içinse Memtest86 kullanabilirsiniz.
HD Tune'de hem SSD hem HDD için herhangi bir sorun çıkmadı Error Scan'da. Dün sabah yaşanan olaydan sonra Memtest86 ile RAM testi yapınca bir sorun çıkmamıştı.

İşlemcinizde bir sorun var.
Nasıl bir sorun hocam?

CrystalDiskInfo uygulamasını indirip HDD sağlığına bakın. Bende de öyle garip sorunlar olmuştu. SSD sağlığıma baktığımda %84 olarak gözüküyordu. SSD'yi değiştirince de düzeldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı