3. Havalimanı İşçileri İsyanda

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gerçek mi bilmiyorum ama işçilerin(!) çoğu HDP yandaşlıymış ve kaos çıkarmak için işçi kıyafetleriyle eylem düzenlenmiş.

@Hilmi Hoca diger üyelerimizden hakli olarak büyük tepki almissiniz cünkü görüsleriniz ya da bunlari söyleme tarziniz cok uclarda ve cok absürt.
Kendimce cevap vermeye calisayim. Öncelikle belirteyim bilim adami falan degilim sizin gibi :)

Burada kimse devleti kötülemiyor bana sadece su konuda devleti kötüleyen tek bir ileti gösteremezsiniz. Ben daha bu sitede devletini sevmeyen kötüleyen tek bir insana bile rastlamadim.

Cumhuriyet gazetisini de okurum Akit gazetesini de, A Habere de bakarim Halk TV'ye de. Buradan begenmediginiz bir olusuma pacavra yakistirmasi yapmaniz bilim adamliginiza hic yakismamis.

Herkes devletine güvenir ama kimse bir sahisa (Ister RTE ister Ince) güvenmek zorunda degil. Sahislar gelip gider Devlet kalir.

Devlet bu tarz yerlerde hele hele onlarca insanin öldügü yerlerde kontrol yapmiyor ve ölümlerin ardini aramiyor yani hukuksuzluk yapiyor ise Devlet de elestirilir. Ve bunun icin kimse size gelip Hilmi Hoca elestirebilir miyim? diye izin almak zorunda degil.

Ihmali yapan sirket, sirketi koruyan devlet. Siz söyleyin kime gitsin bu insanlar?

Evet en son hatirladigim yerli ve milli üretimimiz ATAK'i Pakistana satamamistik motoru kendi projemiz degil diye. Yani hala Amerika'dan izin bekliyoruz. :)

Kendi devletini kücümseyen ve asagilayan insanlarin en az sizin kadar karsisindayim. Lakin elestirecez hatta haklisiniz acimasizca elestirecegiz ki Devlet olmasi gerektigi gibi olsun. Eger Devlet görevini yapmiyorsa o Devlet icerisinde liyakat yoksa bu tarz ölümleri daha cok duyacagiz.

Sorunun cevabini merak bile etmedim acikcasi cünkü cevabi belki size bir sey katar ama bize degil. Ama ben size daha cok ironik bir soru sorayim Neden kamikaze pilotlari kask takarmis biliyor musunuz?
Iste su an ülkemiz maalesef gerek ekonomik gerek hukuk gerekse egitim anlaminda hedefine ucan kask takmis kamikaze pilotu gibi.

Allah hakkimizda hayirlisi neyse onu versin.

Sevgiler :)
Abi süpersin. Ah bir millet vekili veya bir brokrat tanıdıgın olaydı. Hemen profesör olarak işe başlardın ertesi gün de rektör olurdun. Sonra da bilim adamıyım şurada okudum burada doktora yaptım der geçinirdin. Bir şey bilmene gerek yok yeterki sana bu olanagı verenleri körü körüne taparcasına savun. :D

Her haksız ve aciz insanın yapacağı gibi gelip küfürler etti. Kendine yakışanı yaptı. Zaten bu kafada ki bir insandan fazlasını beklemezsiniz. İşin komiği kendini ne sanıyorsa beni, bütün modları ve Technopat.com'u tehdit ediyor. Mesajın görüntüsünü aldım. Yasak olmasaydı, paylaşırdım. Umarım banlanmıştır ve uzun süre kendinisi burda görmeyiz. Böyle insanlar midemi bulandırıyor. Kendileriyle nasıl yaşıyorlar hayret bir şey.

Büyük ihtimal havalimanın açılışı ertelencek. Şuan gündeme geldi sene sonu açılacağı konuşuluyor. Ve sırf erken bitsin diye yapılan onda çile hala devam ediyor gibi gözükecek olan işçilere orada çalışanlara oldu hakkı yenildi. Umarım bu tarz olaylara denk gelmeyiz artık. Taşeronlara devam ediliyor ilginç.

Bu işin ihalesini alan şirketi eleştireceksin, devletini değil.
O ihaleyi alan ve işçilerin çalıştığı sahadaki koşulları sağlayan şirket kimse orada sorumlu odur, devlet değil. Senin gibileri çok iyi tanırım, Devletimizi kötülemek ve eleştirmek adına her türlü taklayı atarsın. Sonra da ben Atatürkçüyüm dersin. Bugün kendi silahını, kendi tankını, kendi helikopterini üretiyorsun, yerli ve milli, Türk yapımı araba üretimine geçeceksin, USA'nın boyundurluğundan çıkmak adına ASELSAN son 7 yıldır inanılmaz işler başarıyor, kendi uçağını üretme aşamasına geldin (TF-X savaş uçağı projesi) ama sana göre hala Devlet suçlu öyle mi? Kendi Devletini küçümseyen, aşağılayan, acımasızca eleştiren biri nasıl Atatürkçü olabilir, nasıl Milliyetçi olabilir? Böyle bir olsa olsa pkklı teröristlerin cenazelerinde göz yaşı döker.
Ben de senin gibilerini iyi tanırım. Her daim iktidardakini övüp yanlış yaptığı zaman onun bunun şunun suçu ve her zaman bir aklama çabaları ancak bir yol yapıldı mı" Ooo reis ne güzel yapmış be" diyen sizlersiniz. Ayrıca buradaki amacımız devleti kötülemek değil. Yanlışı, ayıbı ortaya çıkarıp ortadan kaldırmak.

Ben de senin gibilerini iyi tanırım. Her daim iktidardakini övüp yanlış yaptığı zaman onun bunun şunun suçu ve her zaman bir aklama çabaları ancak bir yol yapıldı mı" Ooo reis ne güzel yapmış be" diyen sizlersiniz. Ayrıca buradaki amacımız devleti kötülemek değil. Yanlışı, ayıbı ortaya çıkarıp ortadan kaldırmak.
Aklıma şöyle bir örnek geldi:
2001 krizinde veya Ecevit döneminde yaşanan her kötü olayı Ecevit'e atarken şimdi de "bu zor günde devlete neden destek olmuyorsunuz" diyorlar. Bunları anlamak gerçekten zor.

@.I.N.И.A. Dostum ne oldu büyük bir şey kaçırmışım anlaşılan. Allah rızası için paylaş benimle SS'yi.
Her haksız ve aciz insanın yapacağı gibi gelip küfürler etti. Kendine yakışanı yaptı. Zaten bu kafada ki bir insandan fazlasını beklemezsiniz. İşin komiği kendini ne sanıyorsa beni, bütün modları ve Technopat.com'u tehdit ediyor. Mesajın görüntüsünü aldım. Yasak olmasaydı, paylaşırdım. Umarım banlanmıştır ve uzun süre kendinisi burda görmeyiz. Böyle insanlar midemi bulandırıyor. Kendileriyle nasıl yaşıyorlar hayret bir şey.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı