3. Lig'de Afgan Hakem!

Aslında o iş öyle değil. Erdoğan'a oy veren insanların çoğu mültecileri istemiyor ama karşısında Kemal Kılıçdaroğlu gibi bir basiretsiz çıkınca mecbur ona oy verdiler. Yani sonuca gelirsek ülkede "mülteciler kalsın mı?" adlı bir referandum yapılırsa %75-80 gitsin der.
Madem istemiyorlardı oy kullanmama haklarını kullanabilirlerdi.

Aslında o iş öyle değil. Erdoğan'a oy veren insanların çoğu mültecileri istemiyor ama karşısında Kemal Kılıçdaroğlu gibi bir basiretsiz çıkınca mecbur ona oy verdiler. Yani sonuca gelirsek ülkede "mülteciler kalsın mı?" adlı bir referandum yapılırsa %75-80 gitsin der.
"Neden referanduma gerek var?"

Bunu sor bir kendine, kötülük orada çünkü.

@Azulaa, iç ve dış göç politikasını berbat hale getiren kök nedenlere çözüm bulunmadığı sürece sözle verilmiş bir kararın uygulanması pek mümkün değil, uygulanırsa sonuçları ağır olur.

Öncelikle sahada somut olarak illiyet bağlarını doğru okumalı sorunları çözmelisiniz, aksi takdirde tepinip durduğunuzla kalırsınız.

Madem istemiyorlardı oy kullanmama haklarını kullanabilirlerdi.

Sen sadece bir kısma bakıyosun. Eğer oy kullanmasa kılıçdar seçiliyor. İnsanlar zaten bunu istemedi.

@Azulaa, iç ve dış göç politikasını berbat hale getiren kök nedenlere çözüm bulunmadığı sürece sözle verilmiş bir kararın uygulanması pek mümkün değil, uygulanırsa sonuçları ağır olur.

Öncelikle sahada somut olarak illiyet bağlarını doğru okumalı sorunları çözmelisiniz, aksi takdirde tepinip durduğunuzla kalırsınız.

Tamam da zaten baştakiler ile birlikte geldi bu mülteci sorunu. Sence kökten çözüm burada mı?
Muhalefet daha kendi arasında anlaşamıyor, belediye başkanları birbirine giriyor. Böyle bir ortamda nasıl çözüm üretilecek?

Dostum sen olayı yanlış anlamışsın. Yazığım tekrar okur musun? Referandumu örnek olarak verdim. Tek tek gidip de sorulabilir. Konu referandum falan değil.
Yok yanlış anlamadım, baştan "savaş var" denilerek alınan insanlara vatandaşlık verilmeye başlandığında sen bir şeyleri anlamamış olabilir misin?

@steelumut orada itfaiye hortumu espirisi yapmış, burnuna kadar geldiği için. KK seçilsin kısmında değiliz hiçbirimiz - başka seçenek sunmadığı için KK karakteri, bunu çekmek zorunda da değiliz en baştan - diğer seçenekler vardı, ultra zenne kurtlar değil ama.

Yok yanlış anlamadım, baştan "savaş var" denilerek alınan insanlara vatandaşlık verilmeye başlandığında sen bir şeyleri anlamamış olabilir misin?

@steelumut orada itfaiye hortumu espirisi yapmış, burnuna kadar geldiği için. KK seçilsin kısmında değiliz hiçbirimiz - başka seçenek sunmadığı için KK karakteri, bunu çekmek zorunda da değiliz en baştan - diğer seçenekler vardı, ultra zenne kurtlar değil ama.
Başka seçeneklerin olduğunu ben de biliyorum ama sayın Kılıçdaroğlu koltuk sevdalısı.

@Azulaa, toplum eğilimleri değişmediği müddetçe baştakinin değişmesi çok da bir anlam ifade etmiyor. Millet olarak bu meseleye yaklaşımımızı daha da derinleştirmedikçe başa kim gelirse gelsin çözüme kavuşamayız.

Bir toplum aşağıdan yukarı ihya olur, yukarıdan aşağı ise imar edilir.

Son düzenleme:

:D.
Zaten savaş vardı. Milyonlarca insan öldü ve şu an hala onlarca terör örgütü ve bir sürü ülke Suriye'de.
Vatandaşlık verilenlerin vatandaşlıkları bir yasa ile iptal edilebilir. Demografik yapı bir ülkenin en önemli kilometre taşlarındandır.

@Azulaa, toplum eğilimleri değişmediği müddetçe baştakinin değişmesi çok da bir anlam ifade etmiyor. Millet olarak bu meseleye yaklaşımımızı daha da derinleştirmedikçe başa kim gelirse gelsin çözüme kavuşamayız.

Bir toplum aşağıdan yukarı ihya olur, yukarıdan aşağı ise imar edilir.

Kesinlikle katılıyorum. Biz toplum olarak kendimize bir reset atmalıyız. Bu şekilde iyice birbirimizden kopuyoruz. Bunun en temelinde de eğitim var. Aile eğitimi de çok önemli.

@steelumut, koltuk sevdalısı değil. Türk siyasetinin sürekli bir çıkmazda afallayıp durmasını isteyenlerin oluşturduğu bir algı içinde verdiğiniz hiçbir karar ya da destek doğrudan doğruya çözümü temsil edecek vasfa sahip değildir. Söz konusu kişiler, şahsî olarak ilgili vasıflara sahip olsa bile toplumun yaklaşımı değişmediği ve derinleşmediği müddetçe icraata dökmek mümkün değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı