"Afgan göçmen aslında gasp etmemiş" haberi

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayakkabısı nasıl çıkmış adamın. Hadi onu geçtim yolda montla beraber telefon bulsanız karakol a gitmez misiniz satmaya mi gidersiniz? Foncu haberi gibi geldi.

Nereye yaranacaklarını şaşırdılar artık, yukardan belli ki emir gelmiş şöyle böyle yazın diye, masa başında haber çıkarıp vermişler. Kim ne olduğunu çok iyi biliyor zaten boşuna çaba bunlar. Montu, telefonu yanından yürüyerek mi uzaklaşmış? Gasp etmedilerse hayır için sadaka mı vermiş o havada telefonunu, montunu?

Son düzenleme:
Doğru veya değil. Tek bu habere bakarak karar vermiyoruz. Bu haber yanlış çıksa bile mültecileri, güzel olarak adlandıramazsınız.

Bu ülkede mülteci istemiyoruz arkadaş. Bu kadar basit. Benim topraklarımda, savaştan kaçmış gelip eğlenecek adam istemiyorum. Gidecek savaşacak, kurtuluş savaşında atalarımızın ne suçu vardı? Onlar kaçtılar mı?

Bir de acındırıyorsunuz şunları bize. Tamam getirin çocukları alalım, sınırın orada kamplarda dursunlar. Hadi yaşlıları da alalım. Gerisine lüzum yok. Aldıklarını da şehirlere değil, kamplara götüreceksin. Bunlar vatandaş değil, mülteci. "Misafir" diyordular ilk başta, ne oldu misafirlik bitti galiba?

Yok "din kardeşi", yok "savaşta çocuklar, kadınlar" böyle diye diye tepemize çıkarttınız hepsini. Bu ülkede yaşayan yabancılar da var. Ne zamandan beridir yaşayan Afrika, Güney Amerika uyruklu yabancılar da var ülkede. Ne zaman bu adamların bir şey yaptığını gördünüz? Ne zaman bu adamların halkı rahatsız ettiğini gördünüz?

Araplar, bizi Osmanlı'dan beri satan bir millet. Siz hala onlarla "kardeş" olma derdindesiniz. Bayrağı; "Osmanlıyı yıkmak" anlamı taşıyan ülkenin bayrağını, Türk bayrağıyla yan yana koyabilecek kadar bilinçsiz ve tarih bilmeyen kişilersiniz. Yeter artık, çok seviyorsanız alın evinize. Karınızla, kızınızla yaşasınlar bakalım.

Ben de bunu atmaya geliyordum konusu açılmış. Ülkede algı çok kolay yapılıyor her şeye inanmamak lazım.

Evet bıçakla 12 yaşında çocuğun akciğerini delen birileri kesin savaştan kaçmıştır ve algı yapılıyordur. Bu kadar eğitimsiz göçmeni sırf Avrupa para veriyor diye toplarsan böyle umarım bu sevgili kardeşleriniz size de ziyarete gelir.

Bakın bu adamlar üzerinden birtakım siyasiler yakın zamanda gerekli rollerini oynayacaklar. Kimse bunları hayrına içeri sokmadı. Bunu hepimiz göreceğiz nereden bakış açısına sahip olursanız olun. Bu birtakım kitlenin bilinçli olarak bu ülkeye bu adamların alınmasının ve kimlik verilmesinin en önemli kilit taşlarından birisidir. Şu gün dışarıda kimin ne olduğunu bile bilmeden yaşıyorken. Bu tip olaylar haliyle bastırılmak zorunda.

Böyle yalanlar hep oluyor medyaya yayılıyor herkes inanıyor. Tabii savcıya yalan ifade vermeye yemediği için savcılıkta yalan ortaya çıkıyor. Ahmet kural-sıla olayında da sıla attığı iftiraları savcılıkta anlatmaya korktu ve olayın yalan olduğu ortaya çıkmıştı.

Geri
Yukarı