3 sene içerisinde sağlık konusunda birçok şey yaşadım

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
3 yıl önce normal okula gidiyordum pek bir sorunum yoktu. Sonrasında parktaki spor aletine belimi vurdum şişmişti doktora gittik. Şanslıyım ki o şişme yüzünden çarpmam yüzünden tümör olduğunu öğrendim akciğerimde. Tek ciğerle yaşıyormuş gibi bir şeymişim. Nasıl nefes alıyormuşum şaşırmışlar. Tabii annem babam tedavisi yok öleceğim falan sanmışlar. Sonrasında Harzem Hoca diye birisini bulduk Prof Doktor. Kemoterapiye başlandı falan çok kür yani doz kemoterapi aldım saçlarım döküldü yorgunlaştım durmadan kustum falan. Son kürden sonra ameliyat yapıldı gayet başarılıydı. Sonrasında 1 yıl falan geçti nüks etmedi tekrarlamadı. Hatta geçen baktırdık sonuca nüks etti mi diye etmemiş çok şükür. İşte 1 yıl falan geçti ameliyattan sonra kanlarım düşmeye başladı. Kontrol kanı verirken 1 haftada bir kan almak zorunda kalıyordum. Sonra biyopsi yapıldı ve MDS tanısı konuldu. Kemik iliğim çalışmıyormuş doğu bir şekilde nakil gerekicekmiş sonrasında babamdan alınacaktı uyumsuz nakil olacaktı. Babam tam alınacağı gün stres yapıp fenalaştı. O yüzden annemden alındı o da uyumsuz hapno nakildi. Nakil başarılı geçti şu anda 4 5 ay geçti şimdi tekrardan nakil gerekebilir diyorlar. Biyopsi yapıldı geçen nüks etmiş olabilir diyorlar.

Bu yüzden olgunlaşmam falan bayağı kısa sürdü hayatımda açıkçası.
Ama mutluyum da bir yandan bu kadar şey yaşamış olmaktan.
Ama bu durumlar yüzünden kendime herhangi bir arkadaş bulamıyorum artık arkadaşlar bu konuda yardım edebilecek var mı? Gerçekten depresyonda sayılırım yaşım sadece 12 ya daha.

Çok küçük yaşta çok şey yaşadım, yaşıtlarımla zaman geçiremiyorum. Hep büyüklerimle oynayabiliyorum 18 19 yaşındakiler ile.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 yıl önce normal okula gidiyordum pek bir sorunum yoktu. Sonrasında parktaki spor aletine belimi vurdum şişmişti doktora gittik. Şanslıyım ki o şişme yüzünden çarpmam yüzünden tümör olduğunu öğrendim akciğerimde. Tek ciğerle yaşıyormuş gibi bir şeymişim. Nasıl nefes alıyormuşum şaşırmışlar. Tabii annem babam tedavisi yok öleceğim falan sanmışlar. Sonrasında harzem hoca diye birisini bulduk prof doktor. Kemoterapiye başlandı falan çok kür yani doz kemoterapi aldım saçlarım döküldü yorgunlaştım durmadan kustum falan. Son kürden sonra ameliyat yapıldı gayet başarılıydı. Sonrasında 1 yıl falan geçti nüks etmedi tekrarlamadı. Hatta geçen baktırdık sonuca nüks etti mi diye etmemiş çok şükür. İşte 1 yıl falan geçti ameliyattan sonra kanlarım düşmeye başladı. Kontrol kanı verirken 1 haftada bir kan almak zorunda kalıyordum. Sonra biyopsi yapıldı ve mds tanısı konuldu. Kemik iliğim çalışmıyormuş doğu bir şekilde nakil gerekicekmiş sonrasında babamdan alınacaktı uyumsuz nakil olacaktı. Babam tam alınacağı gün stres yapıp fenalaştı. O yüzden annemden alındı o da uyumsuz hapno nakildi. Nakil başarılı geçti şu anda 4 5 ay geçti şimdi tekrardan nakil gerekebilir diyorlar. Biyopsi yapıldı geçen nüks etmiş olabilir diyorlar.

Ama bu durumlar yüzünden kendime herhangi bir arkadaş bulamıyorum artık arkadaşlar bu konuda yardım edebilecek var mı? Gerçekten depresyonda sayılırım yaşım sadece 12 ya daha.

Çok küçük yaşta çok şey yaşadım, yaşıtlarımla zaman geçiremiyorum. Hep büyüklerimle oynayabiliyorum 18 19 yaşındakiler ile.

Geçmiş olsun.

3 yıl önce normal okula gidiyordum pek bir sorunum yoktu. Sonrasında parktaki spor aletine belimi vurdum şişmişti doktora gittik. Şanslıyım ki o şişme yüzünden çarpmam yüzünden tümör olduğunu öğrendim akciğerimde. Tek ciğerle yaşıyormuş gibi bir şeymişim. Nasıl nefes alıyormuşum şaşırmışlar. Tabii annem babam tedavisi yok öleceğim falan sanmışlar. Sonrasında Harzem Hoca diye birisini bulduk Prof Doktor. Kemoterapiye başlandı falan çok kür yani doz kemoterapi aldım saçlarım döküldü yorgunlaştım durmadan kustum falan. Son kürden sonra ameliyat yapıldı gayet başarılıydı. Sonrasında 1 yıl falan geçti nüks etmedi tekrarlamadı. Hatta geçen baktırdık sonuca nüks etti mi diye etmemiş çok şükür. İşte 1 yıl falan geçti ameliyattan sonra kanlarım düşmeye başladı. Kontrol kanı verirken 1 haftada bir kan almak zorunda kalıyordum. Sonra biyopsi yapıldı ve MDS tanısı konuldu. Kemik iliğim çalışmıyormuş doğu bir şekilde nakil gerekicekmiş sonrasında babamdan alınacaktı uyumsuz nakil olacaktı. Babam tam alınacağı gün stres yapıp fenalaştı. O yüzden annemden alındı o da uyumsuz hapno nakildi. Nakil başarılı geçti şu anda 4 5 ay geçti şimdi tekrardan nakil gerekebilir diyorlar. Biyopsi yapıldı geçen nüks etmiş olabilir diyorlar.

Geçmiş olsun.

Çok geçmiş olsun dostum. Allah şifa versin. Gerçekten bu yaşında çok büyük olaylar yaşamışsın, dert ettiğimiz şeyler için kendimizden utandık. 😊

Çok geçmiş olsun dostum. Allah şifa versin. Gerçekten bu yaşında çok büyük olaylar yaşamışsın, dert ettiğimiz şeyler için kendimizden utandık. 😊

Estağfurullah abi 😅 sağ olasın atlatıcaz inşallah.

Geri
Yukarı