3. sınıfta ortalama yükseltmek mümkün mü?

atiny

Decapat
Daha fazla  
3. sınıf güz dönemi bitti şuan ortalamam 2.83 Bu 5 sömestr boyunca almadığım sadece 1 dersim var. Bu senenin bahar döneminde alacağım onu. Ortalamamı 3.3 üzerine çıkarmak istiyorum. Yazın da 3 ders daha alıp düşük dersleri yükseltmek istiyorum. 3.3 üzerinde ortalama yapmak bu saatten sonra hayal mi yoksa halen imkan var mı? Tavsiyelerinize açığım.

Matematiksel olarak mümkün. Excel üzerinden oturup tek tek hesaplamanı öneririm hatta otomasyonunuzda öyle bir özellik varsa otomasyon üzerinden bile hesaplayabilirsiniz.

Bundan sonra alacagin yuksek kredili derslerin BA - AA gelirse, alttan da DD - DC ile gectigin derslerin varsa bunlari alip CB - BB seviyesine falan cikarabilirsen yapabilirsin.

Full AA ve BA alarak olur. Alttan da düşük alınan dersleri yaz okuluyla değil de dönem içinde verebiliyorsanız belki daha iyi olur hem vize hem final mantığıyla daha yüksek alabilirsiniz eğer çalışırsanız. Devam zorunluluğunuz da olmaz hem.

Yüksek lisans ve doktora hedefiniz yoksa ortalama için çırpınmayın çünkü ortalamanız iş hayatında bir işe yaramayacak.

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Hala mümkün. Ama çok daha fazla emek göstermek lazım. Ortalamayı neden bu kadar çok yükseltmek istiyorsunuz?
Full AA ve BA alarak olur. Alttan da düşük alınan dersleri yaz okuluyla değil de dönem içinde verebiliyorsanız belki daha iyi olur hem vize hem final mantığıyla daha yüksek alabilirsiniz eğer çalışırsanız. Devam zorunluluğunuz da olmaz hem.

Yüksek lisans ve doktora hedefiniz yoksa ortalama için çırpınmayın çünkü ortalamanız iş hayatında bir işe yaramayacak.

Yüksek lisans için ortalama yükseltmek istiyorum. Yaz okulunda alacağım 3 tane CC notlu dersim var. Dönem içinde almak daha rahat ama istediğim yüksek lisans programı yabancı dil ile eğitim veriyor ve ben şu an Türkçe okuyorum, akademik olarak dil eğitimim yok. Bu yüzden hem dil için çalışmam gerek hem de staj olsun başka bir + etken olsun çalışma yapmam gerek. Bunlara bakınca yaz okulu daha uygun olabilir diye düşündüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek lisans için ortalama yükseltmek istiyorum. Yaz okulunda alacağım 3 tane CC notlu dersim var. Dönem içinde almak daha rahat ama istediğim yüksek lisans programı yabancı dil ile eğitim veriyor ve ben şu an Türkçe okuyorum, akademik olarak dil eğitimim yok. Bu yüzden hem dil için çalışmam gerek hem de staj olsun başka bir + etken olsun çalışma yapmam gerek. Bunlara bakınca yaz okulu daha uygun olabilir diye düşündüm.

Anladım. Mantıklı tabii. Yüksek lisans için YÖKDİL girersiniz alanınızdan, biraz temeliniz varsa B2'ye çıksanız fazlasıyla yeterli olur. B1 de kurtarır. Ortalama da önemli elbet, hak veriyorum.

Geri
Yukarı