3 yıl önce kola dökülen PC'yi kurtarma şansı var mı?

thedekusmash

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 2020 de kola döküldü. Sonra ters falan çevirdik bekledikten sonra Power tuşuna bastık ışık yandı geri gitti bu bilgisayarı kurtarmak için ne yapmalıyım?
3 yıl önce olan olaya dahil Power olayı.
Şarja takınca şarj ediyor ama Power tuşuna basınca açılmıyor.
Ne yapmam lazım? Teşekkürler şimdiden
Kola cam şişedeydi sanırım 250 ML falan.

Neden 3 sene beklediniz hocam? Biri mi öyle tavsiye mi etti, 3 sene bekleyin çalışır mı dedi?

Hocam bir ara çok bekledi ve anakart değişimi istediler yeni PC'ye geçtim de eskisini de hayata döndürmek için. İstedikleri fiyat PC'nin kendisinden daha pahalı idi.

Hocam bir ara çok bekledi ve anakart değişimi istediler yeni PC'ye geçtim de eskisini de hayata döndürmek için.
Su olsa tamam ama kola olunca deli gibi yalıtım olur bu da kısa devre ile baya birşey yakmış olabilir. Zamanında benim laptopa da soda dökülür gibi olmuştu, refleksle öyle bir vurdum ki, karşı duvara çarptı, elim incildi neredeyse.

Çok yapabilecek bişey yok gibi. 3 sene unutmuşsunuz, artık gömün gitsin..

Su olsa tamam ama kola olunca deli gibi yalıtım olur bu da kısa devre ile bayağı bir şey yakmış olabilir. Zamanında benim laptopa da soda dökülür gibi olmuştu, refleksle öyle bir vurdum ki, karşı duvara çarptı, elim incildi neredeyse.

Çok yapabilecek bir şey yok gibi. 3 sene unutmuşsunuz, artık gömün gitsin.

Hocam içini açıp temizlesem bir ihtimal açılma şansı var mı? Şarj ediyor halaışığı yanıyor takınca şarja.

Az beklemişsiniz hocam. Eğer içine kola iyice girdiyse iyice oksitlenmiştir. Bir bilgisayarcıya götürüp temizletebilirsiniz ama çalışma ihtimali düşük.

Hocam içini açıp temizlesem bir ihtimal açılma şansı var mı? Şarj ediyor halaışığı yanıyor takınca şarja.
3 yıldan bahsediyoruz, 3 gün değil. Ne hale gelmiştir. Ne ile temizleyeceksiniz? Alkol basabilirsiniz.

Şu dakkadan sonra herşeyi deneyebilirsiniz, çalışma ihtimali bitkisel hayattaki bir insanın hayata dönmesi kadar. Yani kaybedeceğiniz bişey yok.

Az beklemişsiniz hocam. Eğer içine kola iyice girdiyse iyice oksitlenmiştir. Bir bilgisayarcıya götürüp temizletebilirsiniz ama çalışma ihtimali düşük.

Hocam döküldüğü an ters falan çevirdik Power'e basınca ışık yandı gitti görüntüde aynı şekilde şarja taktığımız zaman elektrik veriyor hocam.

Hocam döküldüğü an ters falan çevirdik Power'e basınca ışık yandı gitti görüntüde aynı şekilde şarja taktığımız zaman elektrik veriyor hocam.
Güzel arkadaşım, kola döküldükten sonra devreleri yakmış işte. Ters çevirsen ne olur, kola bu. Başlatmadan önce iyice temizlemeniz gerekirdi zaten. Tekrarlıyorsun ne yaptığını hala biz de geçmiş zaten olan olmuş diyoruz. Üzerine de 3 yıl beklemişsin. Yanlış yapmışsın işte.

Geri
Yukarı