3 yıl sonra Japonya gibi bir ekonomimiz olacak

Böyle bir öngörüye ancak bu tarz bir tepki verebilirim
1694097416755.png

Şu tabloya baktığım zaman sanki Japon ekonomi modeli doğru bir yol almış oluyoruz gibime geliyor.

Eki Görüntüle 1935473

Siz ne hissediyorsunuz? Bu durumda dolar 1 TL mi olsa güzel olur yoksa aynı Japonya'nınkisiyle aynı olsa mı güzel olur sizce?
Kategoriyi yanlış seçtiniz sanırım, mizah ve eğlence kategorisi biraz daha alt kısımlarda olacaktı.

Niye hocam eskiden dolar 1 TL idi o zamanlar şimdi imkansızmı oldu belki Japonya gibi bir ekonomik bir modele sahip oluruz?

Dostum işsizlik oranlarını, büyüme oranlarını güzel inceleyin realitede ne kadar mümkün? Bu oranları hangi ülkeler ne politikalar, kaç seneler harcayarak yapmışlar biraz araştırın.

Dostum işsizlik oranlarını, büyüme oranlarını güzel inceleyin realitede ne kadar mümkün? Bu oranları hangi ülkeler ne politikalar, kaç seneler harcayarak yapmışlar biraz araştırın.

Evet haklısın ama o zamanlar dolar 1TL'di o zamanlar iyiydi bayağı ama eskidende böyle ekonomik sorunlarla falan boğuşuyorduk ama gene bir şekilde falan düzeliyordu 2007-2013 yıllar zaten en iyisiydi ekonominin en iyi olduğu dönemler zaten

Bu oranların gerçekleşme ihtimaline inanan adam tanrıya da inanır.

Vallahi kanki konumuz olmasa da bahsettiğin duruma değinmek istedim hem alakası yok hem de komediden başka bir şey değil. Tanrının olup olmaması konusunda şöyle diyeyim. Yoksa kaybedeceğimiz bir şey yok :D
Eğer ki varsa ki buna da inanıyorum. Geçmiş olsun :) Ha diyeceksin ki sana ne? Ben de o zaman derim ne alaka :)

Ekonominin düzelmesini herkes istiyor, bir çaba da lazım. Çabanın bir yere varması içinde inanmakta lazım :) Yukardaki mini etek muhabbetini de çok sevdim doğru demiş arkadaş.

Evet haklısın ama o zamanlar dolar 1TL'di o zamanlar iyiydi bayağı ama eskidende böyle ekonomik sorunlarla falan boğuşuyorduk ama gene bir şekilde falan düzeliyordu 2007-2013 yıllar zaten en iyisiydi ekonominin en iyi olduğu dönemler zaten

Güzel söyledin o zaman sana şöyle bir bilgi vereyim kaynağı da en altta olacak.
Özetle 2008 Temmuz ayında verilen istatistiklerimiz ve o dönemde dolar kuru;
Tarih Alış Satış
31.07.20081.15641.1637

1694098299578.png

Kaynak
Bu dönemlerimizin en çok dış yatırımcı çektiğimiz dönemler olduğunu da unutmayalım.

Aslında sorgulamamız gereken yer, neyin büyüme oranı olduğu :)
Örnek,
Gayrisafi Yurt İçi Hasıla (GSYH) 2023 yılının birinci çeyreğinde yüzde 4, 0 oranında büyüme kaydetmiştir. Birinci çeyrek de tarım sektörü yüzde 3,8 ve sanayi sektörü yüzde 0,7 oranında daralma kaydederken hizmetler sektörü (inşaat dâhil) yüzde 5,1 oranında büyüme kaydetmiştir.

Çok takılmayın böyle şeylere, ekmeği kaç liraya aldığına bak yeter.

Şu tabloya baktığım zaman sanki Japon ekonomi modeli doğru bir yol almış oluyoruz gibime geliyor.

Eki Görüntüle 1935473

Siz ne hissediyorsunuz? Bu durumda dolar 1 TL mi olsa güzel olur yoksa aynı Japonya'nınkisiyle aynı olsa mı güzel olur sizce?

Yanlış bilgi gerçegi Venezuela'dan daha beter olacagımız ülkemizde memnun enayiler oldukca ölmeye devam edeceğiz.

Vallahi kanki konumuz olmasa da bahsettiğin duruma değinmek istedim hem alakası yok hem de komediden başka bir şey değil. Tanrının olup olmaması konusunda şöyle diyeyim. Yoksa kaybedeceğimiz bir şey yok :D
Eğer ki varsa ki buna da inanıyorum. Geçmiş olsun :) Ha diyeceksin ki sana ne? Ben de o zaman derim ne alaka :)

Ekonominin düzelmesini herkes istiyor, bir çaba da lazım. Çabanın bir yere varması içinde inanmakta lazım :) Yukardaki mini etek muhabbetini de çok sevdim doğru demiş arkadaş.
Her bu sohbet döndüğünde konu çok uzuyor o yüzden bir sonraki yorumda anneme küfretsen bile sana cevap vermeyeceğim bil.

Sana, cehenneme gitme ihtimalinden korkarak inandığın tanrınla mutluluklar.

Geri
Yukarı