30.000 TL kazanmak için ne yapılabilir?

Sana tavsiyem yazın karadenize, fındığa git. Yevmiye 150-200 arası.
Tabi bu sadece yazın geçerli bir de bir yakınının dükkanı, iş yeri gibi bir yeri varsa oraya da gidebilirsin.
Ordu'da yemek+ 80-120 TL oluyor. Bir de fındık zor iş, yokuş, çamur, böcek, domuz bir sürü zorluk var. Hele yokuş çok zor.

Hey gidi fındık bahçeleri 😃

Sana tavsiyem yazın karadenize, fındığa git. Yevmiye 150-200 arası.
Tabi bu sadece yazın geçerli bir de bir yakınının dükkanı, iş yeri gibi bir yeri varsa oraya da gidebilirsin.
Karadeniz fındığı inanılmaz yorucu var. Bizim küçücük bir alanımız var onları toplarken 1-2 saat sonucunda canım çıkıyor. Diğerleri 8-9 saat boyunca molasız çalıştırır vücudum dayanmaz. Yakınımın dükkanı var ama işe almıyorlar.
Bu devirde para internetten kazaniliyor belirli bir paraniz varsa drop shipping de yapabilirsiniz.
İnternet'ten kazanç için denemediğim yol kalmadı. O tarz işler için sermaye lazım bana kalırsa. Reklamı var hostingi var domaini var...

Karadeniz fındığı inanılmaz yorucu var. Bizim küçücük bir alanımız var onları toplarken 1-2 saat sonucunda canım çıkıyor. Diğerleri 8-9 saat boyunca molasız çalıştırır vücudum dayanmaz. Yakınımın dükkanı var ama işe almıyorlar.

Garsonluk yapabilirsin. Pazarda çalışabilirsin eğer bir arkadaşının çalıştığı yere gidersen daha hızlı adapte oabilirsin :)

Döviz al sat mı??? Yok rezidans al sat iyi kar bırakıyor. Boş tavsiye vermeyin. Adam burada biri düzgün bir şey der diye dikkatli dikkatli okuyor.
1 yıl boyunca biriktirebildiğim 700 lira var. Bununla yatırıma kalksam elimdeki paradan da olurum. Yorumları okumaya devam edeceğim bakalım kafama hangisi yatacak... :(

Garsonluk yapabilirsin. Pazarda çalışabilirsin eğer bir arkadaşının çalıştığı yere gidersen daha hızlı adapte oabilirsin :)
İşte sıkıntı o. Garsonluk bile olsa aile üyelerimden biliyorum insanın etini kemiğini sömürüyorlar. Çok ama çok zor iş. Hele ben fiziksel olarak yıllarca pc başında gezinen biriyim o tarz işleri kaldıramam.

Yeni konular

Geri
Yukarı