30.000 TL'ye grafik tasarım ve oyun için laptop önerisi

Bütçe
30.000 TL

pusatalperenn

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese selam. 30.000 TL bütçem var. Grafik tasarım öğrencisiyim ve iş yapmam için bir iki tane de oyun oynayabileceğim laptop ihtiyacım var. Önerebileceğiniz ürünleri bekliyorum. Teşekkürler.

Biraz daha çıkar mı?

Bu laptopun alınması tamamen mantıksız en basit mantıkla 8 GB RAM olması bile alınmaması için yeterli.

Tasarım ve render için masaüstü daha mantıklı bence. Taşımayacaksan yada sadece üniversiteye götürmek filan içinse tekrar bi düşün derim. Çünkü bende o sebeple almıştım 2-3 kez götürdüm götürmedim. Fakat laptop ihtiyacın varsa RAM yüksek olmasına önem ver.

- @Kaan Diktaş arkadaşımızın attığı bilgisayar markasından mütevellit mantıklı. Benim bilgisayar işlemcisi i7-11800H grafik işleme için gayet yeterli olmuştu. Birbirine yakın işlemciler. İşlemci gücü açısından yeterli olabileceğini düşünüyorum. RTX 4060 olması ön amacınız oyun değilse gayet yeterli olacaktır. @LSL arkadaşımızın 8GB yorumunun hakkı var fakat 2x16GB RAM ile yükseltilebilir.

- @yemoştrrrr arkadaşımızın attığı bilgisayarın ekran kartı iyi fakat markasından dolayı tereddütteyim. Bu markanın NitroSense arayüz uygulaması stabil çalışıyor bildiğim kadarıyla fakat sıcaklık değerleri açısından kullanıcı yorumlarına dikkat etmekte fayda var.

- Ekran tercihi olarak 15.6 tercih etmeniz, ardından grafik işleme için F/P 27 Inch bir monitör harici almanız yerinde olacaktır. Çünkü genellikle grafik tasarımcılar büyük ekran ister. bunun için büyük ekranlı laptop'lara yönelirler fakat 15.6 ve 17.3 laptoplar arasına bariz fiyat farkları olabiliyor. Ben zamanında 17.3 olsun illa diyerek RTX 3070 laptop almakta ısrarcı olup, fazlaca para vermeye razı olmuştum fakat bugün 27 Inch bir monitör aldım ve 17.3'ün bir esprisi kalmadı gözümde. Keşke RTX 3070Ti model bir 15.6 laptop alsaymışım derim bazen.

- Bir HP OMEN kullanıcısı olarak HP Victus serisi önerebilirim. Malzeme kalitesi açısından dezavantaj fakat Ekran kartı Watt değeri olsun, kimi modellerinin F/P olması büyük avantaj. Acer markası gibi düşünebilirsiniz ama Acer'ların soğutma konusunda bariz sıkıntılarının olduğu birtakım yorumlara denk gelmiştim. Kendi bilgisayarımdaki tek problem "Coil Whine" olmuştur. Aşırı büyük bir ses yok fakat soğutma sistemi güçlü olduğundan bunu hissettiriyor. Sorun yüksek performans modunda çalışırkenki sesi değil. Ortalama modunda çok sessiz bir odada iken çıkardığı uğultu sesi. Sabit olsa sorun yok, git gelli geliyor ses. Yaşayan kullanıcılar olmuş aynı sorunu. Genel bir durum.

HP Victus

Veya bu 16.1 Inch'lik 4060 ve 16GB RAM kapasiteli modeli alabilirsiniz. +4000₺ fakat ekstra monitöre şimdilik gerek kalmaz. RAM takviyesine de.

Özetle her türlü 30.000₺'yi aşmanız gerekicek diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
- @Kaan Diktaş arkadaşımızın attığı bilgisayar markasından mütevellit mantıklı. Benim bilgisayar işlemcisi i7-11800H grafik işleme için gayet yeterli olmuştu. Birbirine yakın işlemciler. İşlemci gücü açısından yeterli olabileceğini düşünüyorum. RTX 4060 olması ön amacınız oyun değilse gayet yeterli olacaktır. @LSL arkadaşımızın 8 GB yorumunun hakkı var fakat 2x16 GB RAM ile yükseltilebilir.

- @yemoştrrrr arkadaşımızın attığı bilgisayarın ekran kartı iyi fakat markasından dolayı tereddütteyim. Bu markanın NitroSense arayüz uygulaması stabil çalışıyor bildiğim kadarıyla fakat sıcaklık değerleri açısından kullanıcı yorumlarına dikkat etmekte fayda var.

- Ekran tercihi olarak 15.6 tercih etmeniz, ardından grafik işleme için F/P 27 ınch bir monitör harici almanız yerinde olacaktır. Çünkü genellikle grafik tasarımcılar büyük ekran ister. Bunun için büyük eranlı Laptop'lara yönelirler fakat 15.6 ve 17.3 laptoplar arasına bariz fiyat farkları olabiliyor. Ben zamanında 173. olsun illa diyerek RTX 3070 laptop almakta ısrarcı olup, fazlaca para vermeye razı olmuştum fakat bugün 27 ınch bir monitör aldım ve 17.3'ün bir esprisi kalmadı gözümde. Keşke RTX 3070 Ti model bir 15.6 laptop alsaymışım derim bazen.

- Bir HP Omen kullanıcısı olarak HP Victus serisi önerebilirim. Malzeme kalitesi açısından dezavantaj fakat ekran kartı watt değeri olsun, kimi modellerinin F/P olması büyük avantaj. Acer markası gibi düşünebilirsiniz fakat Acer'ların soğutma konusunda bariz sıkıntılarının olduğu birtakım yorumlara denk gelmiştim.

Özetle her türlü 30.000₺'yi aşmanız gerekecek diye düşünüyorum.

Acer Nitro 5 problemsiz bir cihazdır tereddüt etmeden alabilirsiniz.

Kendim için sordum, 4-5bin fark ekleyemem üstüne.

O zaman 4060 ya da 4050 Acer veya ASUS TUF A15 bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı