30-35 bin TL laptop önerisi

Bir tarafta Acer kağıt üzerinde daha yüksek performansa sahip ama malzeme, ürün ömrü, servis olarak iğrenç bir marka. Diğer tarafta Lenovo gibi şaşmaz, uzun ömürlü, kaliteli bir laptop var ama teorik olarak Acer'den daha güçsüz ve 512 GB artık oyunculara yetmeyecek bir depolama alanı var yani alsan zamanla yanında M.2 SSD ihtiyacı olacak(1k-2K arası fiyatı var ssdlerin). Benim tercihim yine de Lenovo olurdu Acer kullanan arkadaşlarımın hepsininde(4-6arkadaşımın Acer Nitro serisi var) laptopları 1./2. seneden fazla ısınma, yavaşlama gibi sorunlar yaşıyor ve servise gönderip geri getirdiklerinde laptop 1ay düzelip sonra eskisindende kötü devam ediyor. Zaten Acer'in malzemedende anlaşılıyor kısıldığı ama işte 1TB SSD ve daha iyi işlemcisine ek daha büyük bir ekrana sahip Acer. Gözle görülür teorik üstünlüğü var Acer'inde.

Acer gayet güzel ekstra bir öneri istersen ben HP Victus Gaming kullanıyorum gayet memnunum. Aynı fıyat bandında modellerı var alacaklarından karşılaştırabilirsin.
HP Victus'un ekrani Lenovo LOQ ve Nitro 5'ten oldukca geride. 250 nit ve 45 NTSC. LOQ'un ise 350 nit 45 NTSC, Acer'in ise 300 nit 72 NTSC. En kaliteli panel Nitro 5'te. Hepsinin ekran kartinin ve sogutmasinin iyi oldugu yerde ekrani iyi olani tercih etmek daha dogru olur.

HP Victus'un ekrani Lenovo LOQ ve Nitro 5'ten oldukca geride. 250 nit ve 45 NTSC. LOQ'un ise 350 nit 45 NTSC, Acer'in ise 300 nit 72 NTSC. En kaliteli panel Nitro 5'te. Hepsinin ekran kartinin ve sogutmasinin iyi oldugu yerde ekrani iyi olani tercih etmek daha dogru olur.

Bu kadar ayrıntılı bılmıyordum. Bende öğrenmiş oldum teşekkürler.

Kesinlikle lenovo, Technopat sosyalde gezinip bakabilirsiniz Nitro 5ler ile ilgili sıcaklık şikayetlerine. Ben olsam uzak dururdum. Elimde 3 haftalık Lenovo Loq serisi laptop var ilgilenirseniz eğer uygun fiyata bırakırım

Yeni konular

Geri
Yukarı