30 bin TL'ye mining için ekran kartı önerisi

Mr.Kitty

Hectopat
Ethereum kazmak istiyorum. Bütçem 30 bin TL. Uyumlu sorun çıkarmayacak sıfır ekran kartlarından oluşan fiyat performans bir mining sistem önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
ETH mining bitmiyor muydu ya?
2017den beri bitecek bekliyoruz.

5K alt takıma gider, 25K kalır. 3 tane 3060ti alırsınız yurtdışından gelenlerden. Eth için 130 mhs civarı bir kazım gücü olur. Toplamda 6 kart takabilirsiniz bu fiyata kuracağınız sisteme. Sadece ETH kazmak istediğinizi ve bütçeniz kesin olarak bu olduğunu düşünürek yazıyorum bunu. Amorti süresi daha düşük sistemler kurulabilir illa ki.

Bu sene sonunda bitecek. Şubata kadar POW'dan POS'a geçiş yapılacak ve artık yeni ethereumlar ekran kartı ile kazılamayacak.
Dediğiniz şey bıçak kesiği gibi olmayacak sizin bildiğinizin aksine. Eğer öyle olursa ETH ağı çöker zaten. 1.0 uzun bir süre daha devam edecek. Hibrit bir sistem olacak yani. Vitalik'in twitter'ına bir göz gezdirirseniz anlarsınız.

Haftaya cikacak olan RX 6600 lerden alabilirsiniz. Fiyatina bagli olmakla birlikte kendime de almayi dusunuyorum. Piyasaya suruldugunde elinizi cabuk tutmanizi oneririm.

japonyadan 5 adet 3060ti alırsın biraz araştırma ile bugünün hesapları ile aylık 439 $ para bırakır 7,5 - 8 ayda paranı geri çıkartırsın

Geri
Yukarı