30 bin TL'ye sıfır PC mi yoksa 2. el PC mi almak mantıklı olur?

Ashleyw

Centipat
Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi, PC alacağım ama donanımsal bilgim pek yok. 30binlik bir bütçem var, bu bütçeye ikinci el PC almak mı daha mantıklı olur yoksa sıfır almak mı? Sıfır alıp her şeyi garantiye almak istiyorum ama bana PC hakkında yardımcı olan tanıdık ikinci el alalım diyor. Ekran kartı hakkında çok endişeliyim, sıfır almak daha güvenli geliyor. O da ekran kartını test ederim ben, sen dert etme diyor. Bana fikir verirseniz gerçekten çok mutlu olurum, şimdiden teşekkür ederim.
(Not: Oyun oynamak için istiyorum ben bu bilgisayarı. GTA, Detroit gibi oyunların yanı sıra ağır grafikli, iyi ekran kartı isteyen oyunlar da oynamak istiyorum. Buna göre yorum yaparsanız sevinirim <33)

DDR5 ileriye dönük bir sistem olarak buna bakabilirsiniz, fiyatı da güzel duruyor.

DDR4 olarak düşünüyorsanız eğer;
Bunada bakabilirsiniz.
Evet bu olabilir ama işlemci i3 diyor, benim önceki Lenovo laptopın işlemcisi de i3tü ve bayağı kötü bir laptoptı kendisi. Bilgim olmadığı için sorma gereği duyuyorum, i3 iyi bir işlemci midir ki :'(?

Evet bu olabilir ama işlemci i3 diyor, benim önceki Lenovo laptopın işlemcisi de i3'tü ve bayağı kötü bir laptoptı kendisi. Bilgim olmadığı için sorma gereği duyuyorum, i3 iyi bir işlemci midir ki:'(?

Bir R5 5600 kadar değil ama 4060 Ti ile 1080P'de başa çıkabilecek bir işlemci. YouTube'da i3 13100F ve 4060 Ti 2 lisinin birçok oyun testi mevcut. Dedigim gibi ileriye dönük olsun istiyorsanız DDR5 daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Geri
Yukarı