30 bin TL'ye sıfır PC mi yoksa 2. el PC mi almak mantıklı olur?

Ashleyw

Centipat
Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi, PC alacağım ama donanımsal bilgim pek yok. 30binlik bir bütçem var, bu bütçeye ikinci el PC almak mı daha mantıklı olur yoksa sıfır almak mı? Sıfır alıp her şeyi garantiye almak istiyorum ama bana PC hakkında yardımcı olan tanıdık ikinci el alalım diyor. Ekran kartı hakkında çok endişeliyim, sıfır almak daha güvenli geliyor. O da ekran kartını test ederim ben, sen dert etme diyor. Bana fikir verirseniz gerçekten çok mutlu olurum, şimdiden teşekkür ederim.
(Not: Oyun oynamak için istiyorum ben bu bilgisayarı. GTA, Detroit gibi oyunların yanı sıra ağır grafikli, iyi ekran kartı isteyen oyunlar da oynamak istiyorum. Buna göre yorum yaparsanız sevinirim <33)

Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi, PC alacağım ama donanımsal bilgim pek yok. 30binlik bir bütçem var, bu bütçeye ikinci el PC almak mı daha mantıklı olur yoksa sıfır almak mı? Sıfır alıp her şeyi garantiye almak istiyorum ama bana PC hakkında yardımcı olan tanıdık ikinci el alalım diyor. Ekran kartı hakkında çok endişeliyim, sıfır almak daha güvenli geliyor. O da ekran kartını test ederim ben, sen dert etme diyor. Bana fikir verirseniz gerçekten çok mutlu olurum, şimdiden teşekkür ederim.
(Not: Oyun oynamak için istiyorum ben bu bilgisayarı. GTA, Detroit gibi oyunların yanı sıra ağır grafikli, iyi ekran kartı isteyen oyunlar da oynamak istiyorum. Buna göre yorum yaparsanız sevinirim <33)
Normal parçaları 0 ekran kartını ise 2. El alabilirsin.

Tam da şu anda oynuyorum :) RTX 3060 ile 1080p ultra, 60 fps sabit.
1702314472480.png

@522140 hocamın dediğine katılıyorum, ekran kartını ikinci el alın, diğer parçalar sıfır olabilir. En f/p sistemi böyle toplarsınız. İşlemci tarafında da ikinci el düşünülebilir.

Ben 2. El ekran kartı çok alıp sattım. Şuana kadar hiçbir problem çıkarmadı bana. Şuana kadar sadece son aldığım ekran kartını miningden kazandığım para ile sıfır aldım. Yoksa 2. El orta, üst sınıf hem kendime hemde tanıdıklarıma aldım. Tanıdığınız bu işten anlıyorsa 2. El almak mantıklı. Çünkü sıfır fiyatına 2. El çok daha üst model bilgisayar toplayabiliyorsunuz.

Bence bu kadar çok para veriyorsanız sıfır alın.İlerde elinize para geçtikte parçaları yükseltirsiniz.

Hocam 2. el elektronikte çok sakat bir iş olarak gelmiştir bana. Güvenilir bir yer bulmadıkça tavsiye etmem.

21-22K civarına 7500F sistem toplayıp 8000-8500 civarına RX 6800 ya da 9000-9500 civarına 6800 XT alabilirsiniz. 10K'ya çıkarım derseniz 6900 XT var.

20.400TL yapıyor. 2. EL 6900XT al tak buna.

Geri
Yukarı