300-350 TL İkinci El Ekran Kartı Tavsiyesi

Everest kalitesiz bir firmadır. High Power, Silverstone, Sharkoon gibi firmaların fiyatı düşük ama kaliteli ürünleri var.

Son düzenleme:
Hocam son olarak r7 265 dual x almaya karar verdim. 2gb 256bit hd 7850'DEN bir tık üst. 400 watt +80 plus psu yeterli olur değil mi? Satıcı yeterli olur dedi ama.
Hocam psu yeterli gelebilir modelinize bakınca şunu söylemek gerekiyor ki hd6850'de 6 pinlik pin girişi vardı, eğer kullandığınız psu içerisinde pin çıkışı yoksa ve r7 265 dual x de pin girişi istiyorsa tek sıkıntınız pin çıkış kablosu olacaktır, bu kabloyu satın alabilirsiniz ancak sonradan psu'lara eklenince bazı sıkıntılar çıkardığı söyleniyor örnek vermek gerekirse;

Bakın bunlar psu'dan çıkan 6'lı pin girişleri, 8'e kadar devam ediyor, yeni nesil ekran kartları 6+4 de kullanıyor diye biliyorum.

Bunlar ise o pinlerin giriş yaptığı kısımlar;

O yüzden ekran kartı alırken bu ayrıntıya dikkat etmek önemli, eski nesil ekran kartlarında böyle sıkıntılar bulunmuyor.

Hocam psu yeterli gelebilir modelinize bakınca şunu söylemek gerekiyor ki hd6850'de 6 pinlik pin girişi vardı, eğer kullandığınız psu içerisinde pin çıkışı yoksa ve r7 265 dual x de pin girişi istiyorsa tek sıkıntınız pin çıkış kablosu olacaktır, bu kabloyu satın alabilirsiniz ancak sonradan psu'lara eklenince bazı sıkıntılar çıkardığı söyleniyor örnek vermek gerekirse;

Bakın bunlar psu'dan çıkan 6'lı pin girişleri, 8'e kadar devam ediyor, yeni nesil ekran kartları 6+4 de kullanıyor diye biliyorum.

Bunlar ise o pinlerin giriş yaptığı kısımlar;

O yüzden ekran kartı alırken bu ayrıntıya dikkat etmek önemli, eski nesil ekran kartlarında böyle sıkıntılar bulunmuyor.
Hocam çok teşekkürler. Pin girişi yeterince var psu'DA. Açıklayıcı oldu gerçekten,yani şüphelerim vardı. Ben de dual-x alıcam r7 265 öyle biliyorum. Hayırlı ramazanlar :)

Hocam çok teşekkürler. Pin girişi yeterince var psu'DA. Açıklayıcı oldu gerçekten,yani şüphelerim vardı. Ben de dual-x alıcam r7 265 öyle biliyorum. Hayırlı ramazanlar :)

Asıl ben teşekkür ederim, eğer aklınızda bir sıkıntı olursa her zaman yardımcı olurum. Özel mesaj atmanız yeterli. Hayırlı Ramazanlar dilerim bende :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı