300 TL acces point, router önerisi

FreYr3162

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B450M S2H, Ryzen 5 5600, Gigabyte Gaming OC Pro RTX 2060, G.Skill 2x8 GB 3000MHz CL16, Seagate Barracuda 2 TB 7200RPM, Samsung 860 EVO 500 GB M2 SSD, Pny CS900 480 GB, Cougar 700W PSU
Merhaba, Superonline fiber kullanıcısıyım fakat 2 katlı bir evde oturduğum için üst katta Wi-Fi çekim gücü fena olmamasına rağmen internete telefonumdan veya tabletimden bağlanmakta sorun yaşıyorum. Ancak odamdaki bilgisayarımda interneti kabloyla çok rahat bir şekilde kullanıyorum. Bir router/access point alsam bu internet sorunu çözülür mü? Üst katta sinyal güzel olmasına rağmen Superonline'ın modeminin Wi-Fi kalitesinin düşük olduğunu düşünüyorum.
Bir de bu 2 router arasında aşırı bir fark var mı?
1- TP-Link TL-WR840N 300 Mbps Kablosuz 4 Portlu Menzil Fiyatı
2- TP-LINK TL-WR940N 450Mbps Kablosuz WPS Destekli Access Point Fiyatı
5 GHz bir Router'a gerek duymuyorum 2.4 GHz'de idare eder diye düşünüyorum en fazla 300 TL'ye kadar bütçem var zaten. Düşünceleriniz önemli.

Merhaba, Superonline fiber kullanıcısıyım fakat 2 katlı bir evde oturduğum için üst katta Wi-Fi çekim gücü fena olmamasına rağmen internete telefonumdan veya tabletimden bağlanmakta sorun yaşıyorum. Ancak odamdaki bilgisayarımda interneti kabloyla çok rahat bir şekilde kullanıyorum. Bir router/access point alsam bu internet sorunu çözülür mü? Üst katta sinyal güzel olmasına rağmen Superonline'ın modeminin Wi-Fi kalitesinin düşük olduğunu düşünüyorum.
Bir de bu 2 router arasında aşırı bir fark var mı?
1- TP-Link TL-WR840N 300 Mbps Kablosuz 4 Portlu Menzil Fiyatı
2- TP-LINK TL-WR940N 450Mbps Kablosuz WPS Destekli Access Point Fiyatı
5 GHz bir Router'a gerek duymuyorum 2.4 GHz'de idare eder diye düşünüyorum en fazla 300 TL'ye kadar bütçem var zaten. Düşünceleriniz önemli.

2. olanı alın. Modemi Ap'ye bağlayıp menzili yükseltebilirsiniz. Hemde çekim gücüde daha kaliteli olur.

2. olanı alın. Modemi Ap'ye bağlayıp menzili yükseltebilirsiniz. Hemde çekim gücüde daha kaliteli olur.
Modemden gelen ethernet kablosu ile bağlayıp sinyali yükseltirsem sanırım daha etkili olur değil mi?

Şunun hakkında bir bilgi verebilir misiniz? Pek bilgim yok maalesef.

Bu mod router ınızı bir genişletici olarak kullanmanızı sağlar. Yani evde başka bir router varsa bu iki routerı Ethernet kablosu yoluya bağlayıp 2 cihazdan da Wireless sinyal almanızı sağlar. Birini bir kata diğerini de diğer kata koyarsanız ağa 2 routerdan da bağlana bildiği için cihazlar kapsama alanı genişler. Üst kattakiler üst kattaki routerın kapsama alanında olur alt kattakiler alt kattaki routerın...

TP-Link'in bu modemlerini pek önermem. Bu seviyede çok iyi iş çıkaramıyor. Tenda AC8'e de bakabilirsiniz 1 GHz işlemci hızı var. Antenleri de güçlü.

TP-Link'in bu modemlerini pek önermem. Bu seviyede çok iyi iş çıkaramıyor. Tenda AC8'e de bakabilirsiniz 1 GHz işlemci hızı var. Antenleri de güçlü.
Tenda markasını daha önce hiç duymamıştım, güzel duruyor. Aşırı kararsız kaldım açıkcası. Tenda AC8 sanırım kablolu bağlantıyı alıp sinyal güçlendirme yapmıyor sadece kablosuz bağlantıyı yapıyor gibi işlemi.

Yeni konular

Geri
Yukarı