300 TL Mekanik Klavye Önerisi

Gafa

Hectopat
Makaleler
2
Yer
KOCAELİ / ANKARA
Daha fazla  
Meslek
Harita Mühendisi
300 TL bandında Mekanik klavye arayışındayım. Bu sınırı geçerse de fazla geçmesin lütfen. Beklentilerimi aşağıda dilimin döndüğünce sıralayacağım.

- Mekanik klavyede fazla ses olmamalı bence. Ses miktarı kabul edilebilir miktarda olmalı. Mesela sesli konuşma programlarında karşı tarafı klavyenin sesi rahatsız etmemeli.
- Kullanımda mekanik klavyenin hissiyatını yaşatmalı. O duyguyu hissetmek istiyorum.
- RGB olayına bence gerek yok. Sadelik her zaman güzeldir. RGB için fazladan para vermeyelim. Ama öneriler arasında olursa, beyaz renge sabitlerim :D İlerde fikrim değişirse tekrar renk ayarlarında oynamalar yaparım. Ayrıca ışıklandırma gözü çok rahatsız etmemeli ışık şiddeti ayarlanabilir olması iyi olur.
- Her modelde mevcut değil biliyorum ama TR olması daha iyi olur.
-Numpad kısmı kesinlikle olmalı.

Genel olarak kafamda bunları belirledim ve yaptığım araştırmalar ile birkaç model ön plana çıktı.
-Logitech G710+
-Logitech G610
-Steelseries 6GV2

Ayrıca belirtmek gerekirse şu an LOL, The Forest gibi oyunları oynuyorum. Sanırsam araştırmalarım doğrultusunda en uygun Switchler sırasıyla Brown, Black ve Red olacaktır. Fakat 1-1.5 ay içerisinde sistem güncellemesi yaptıktan sonra yeni nesil oyunlara geçiş yapacağım. (y)

Konu hakkında Önerilerinizi bekliyorum.
@Barış Tolon
Hocam senin mekanik klavye anlatım konusundan faydalandım. Görüş ve önerilerini duymak isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
G710+ (y). 6Gv2 her ne kadar tasarım ve kalite olarak iyi olsa da, internette kısa bir araştırmayla çift harf basma sorunları çıkabiliyor(muş). Ben olsam o riski almazdım.

Logitech G610 sade tasarımlı ve gerek ses gerek hissiyat gerek ışıklandırma olarak sizin isteklerinizi karşılayacaktır.
Güzel ürün fakat cızırtı şeklinde ses ve kullanım sonrası elektrik çarpılması gibi şikayetler var. Bu kafamı kurcalıyor biraz.

Asus Strix Tactic Pro
Hocam 360TL civarında bir ürün ama gayet hoş duruyor. Daha detaylı inceleyeceğim. Belki bütçede iyileşmeye gidersem seçenekler arasına koyarım.

Bu arada önerileri halen bekliyorum. Tavsiyesi olan arkadaşlar boş geçmesin lütfen. Kararsızlık cidden zor:kararsız:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı