3000 MHz RAM 2133 MHz çalışıyor

Shevchenko

Hectopat
Daha fazla  
ASUS Prime A320M-F anakart ile Apacer Panther 8 GB 3000 MHz RAM'e sahibim fakat bu 2133 MHz olarak çalışıyor. BIOS'a girip kendim 2400 MHz'ye alabiliyorum. Bunu yapınca da bilgisayar açılmıyor ve tekrar 2133'e çekmek zorunda kalıyorum. İşlemcim X4 950. Nasıl 2400 MHz'ye alabilirim bunu? BİOS ilk sürüm büyük ihtimal güncellesem düzelir mi?

Son düzenleme:
D.O.C.P. Açtınız mı? Profile 1 seçin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet oraya baktım ancak profile 1 diye bir şey yoktu bende.

BIOS'tan XMP ayarını profile 1'e ayarlayıp kaydedin. Aynı RAM'leri 3000 MHz'de kullanıyorum.

Sadece disable vardı bende.

AMD sitesinde X4 950 için ''2400MHz'e kadar'' yazmış ama üstünüde çalıştırabilmesi gerek, işlemci RAM'in zamanlamalarını beğenmediği için 3000MHz göstermiyor olabilir, bu RAM'i anakartın QVL listesinde de bulamadım. Evet BIOS güncellerseniz düzelebilir.

Nasıl? Ekran görüntüsü paylaşır mısınız?
AMD sitesinde X4 950 için ''2400MHz'e kadar'' yazmış ama üstünüde çalıştırabilmesi gerek, işlemci RAM'in zamanlamalarını beğenmediği için 3000MHz göstermiyor olabilir, bu RAM'i anakartın QVL listesinde de bulamadım. Evet BIOS güncellerseniz düzelebilir.
Tamamdır o zaman BİOS güncelleyeceğim.
BİOS güncellemesini yaptım ancak hiçbir şey değişmedi. Yapmadan önce de böyle oluyordu yaptıktan sonra da böyle oluyor. Nedeni nedir biliyor musun?

Dosya Ekleri

• DSC_0611.JPG
    DSC_0611.JPG
    92,7 KB · Görüntüleme: 46
  • DSC_0612.JPG
    DSC_0612.JPG
    237,5 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı