3000 TL G4560 sistem yükseltme

Bütçe
3000 TL
Hocam fiyatların düşeceğini sanmasanız da düşecek, böyle bir düşünceden gerçekten kurtulmanız gerek.
Fiyatlar düşmez diye çıktığı zamandaki fiyatın 4 katına 2.eline bir kart almak kabul edilebilir mi?
Nvidia stok sorunu 2022'de de devam edebilir diyor. Mining yapanların kazdıkları madenler onlara bu kadar kar getirmeye devam ederse sizin dediğiniz 2022-2023' ten önce olamaz. Bu dediğimde en erken. Peki arkadaş o zamana kadar ne yapsın.

NVIDIA stok sorunu 2022'de de devam edebilir diyor. Mining yapanların kazdıkları madenler onlara bu kadar kar getirmeye devam ederse sizin dediğiniz 2022-2023'ten önce olamaz. Bu dediğimde en erken. Peki arkadaş o zamana kadar ne yapsın.
Hocam benimle tartışmaya mı çalışıyorsunuz yoksa konuya mesaj mı yazıyorsunuz?
2-3 yıl idare edilir hocam, en kötü kart yükseltilir ama o karta o kadar para verilmez. Tabii sizin para sıkıntınız olmadığı için pek anlayacağınızı da zannetmiyorum.

2-3 yıl idare edilir hocam, en kötü kart yükseltilir ama o karta o kadar para verilmez. Tabii sizin para sıkıntınız olmadığı için pek anlayacağınızı da zannetmiyorum.
hocam siz de haklısınız ama fiyatların düşüp düşmemesi garanti değil.

Haksız değilsiniz. Amacım sizinle tartışmak felanda değil. En kötü kart yükseltilir demişsiniz. Bende ondan bahsediyorum zaten. Ekran kartının yükseltilmesi gerek. Arkadaş 2-3 yıl idare edecekse düşünülebilir ama sonuçta 2-3 yıl sonra stok ve fiyat sıkıntısının bitip bitmeyeceğini bilemeyiz. Para sıkıntın yok diyorsunuz. Eğer öyle olsaydı XSX mi yoksa Ps5 mi? Diye konu açmaz direk alırdım Ps5'i.

i5 10400F + 8+8 GB DDR4 RAM alın ve yanına 1200 pin anakart alın. Markalar ve modeller hakkında fazla bilgim olmadığı için bilgi veremeyeceğim ancak ileriye oldukça dönük olacaktır. Ekran kartı için ise şu an fiyatlar çok saçma derecede yüksekte. İleride düştüğünde RTX bile takabileceğin bir sistem olmuş olur. SSD alabilirseniz çok iyi olur.

Haksız değilsiniz. Amacım sizinle tartışmak falanda değil. En kötü kart yükseltilir demişsiniz. Bende ondan bahsediyorum zaten. Ekran kartının yükseltilmesi gerek. Arkadaş 2-3 yıl idare edecekse düşünülebilir ama sonuçta 2-3 yıl sonra stok ve fiyat sıkıntısının bitip bitmeyeceğini bilemeyiz. Para sıkıntın yok diyorsunuz. Eğer öyle olsaydı XSX mi yoksa PS5 mi? Diye konu açmaz direk alırdım PS5'i.
O olay para ile değil ilgili değil hocam, konunuzda PS oyunları için ailenizin para verebilecek durumda olduğunu fakat sizin para vermelerinin içinize sinmediğini söylemişsiniz.

i5 10400F + 8+8 GB DDR4 RAM alın ve yanına 1200 pin anakart alın. Markalar ve modeller hakkında fazla bilgim olmadığı için bilgi veremeyeceğim ancak ileriye oldukça dönük olacaktır. Ekran kartı için ise şu an fiyatlar çok saçma derecede yüksekte. İleride düştüğünde RTX bile takabileceğin bir sistem olmuş olur. SSD alabilirseniz çok iyi olur.

Hocam nasıl bir sistemden bahsediyorsunuz tam olarak?

O olay para ile değil ilgili değil hocam, konunuzda PS oyunları için ailenizin para verebilecek durumda olduğunu fakat sizin para vermelerinin içinize sinmediğini söylemişsiniz.
Tam olafak içime sinmediği için değil. Onlar bir oyuna o kadar para vermeyi gereksiz görüyor. Açıkçası bence de gereksiz. Zaten bu yüzden XSX almakta karar kıldım. Ailemin durumu var ancak her istediğim alınmıyor. Ayrıca para sıkıntısını bende çok iyi biliyorum ilk sistemimi onlar hiç para katmadan almıştım. Ondan sonrada nerdeyse hep öyle oldu. Sadece son bilgisayarımı onlar aldı. Konuya dönersek arkadaşın oyunları daha iyi bir şekilde oynaması için 1050 Ti olmasa bile yeni bir ekran kartı alması gerekir diye düşünüyorum.
Ekran kartı 2-3 yıl daha aynı kalırsa bence pek iyi performans ve keyif alamaz oynadığı oyundan.

Yeni konular

Geri
Yukarı