3000 TL Sistem Toplama

Aludra

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar belirtmiş olduğum bütçeye göre sistem toplamak istiyorum.

Monitör Kasa HDD mevcut. Geri kalan bileşenleri toplamak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Buyur dostum (Teknobiyotik.com) :

3073.jpg

GTX 1060'a 1300TL vermek yalnızca para israfı olur.
Aynı paraya hem i7'li hem SSD'li hem de aynı grafik performansına sahip bir sistem alınabiliyor iken aynı performansa sahip ekran kartına 300TL fazla verip hem SSD'den vazgeçmek hem de işlemciyi i7'den i5'e düşürmek mantıklı bir seçim olmaz.
Saygılarımla.

Aynı paraya hem i7'li hem SSD'li hem de aynı grafik performansına sahip bir sistem alınabiliyor iken aynı performansa sahip ekran kartına 300TL fazla verip hem SSD'den vazgeçmek hem de işlemciyi i7'den i5'e düşürmek mantıklı bir seçim olmaz.
Saygılarımla.
Sizin gibi o kadar yorum yapan kişi var ki şu forumda. Amd kullanıyorsunu değil mi ? Herşeyin en iyisinin amd olduğunu düşünüyorsunuz. Ama öyle değil.

Saygılarımla.
Bende 3000-3500 TL arasında olan aklımdaki sistemi sizinle paylaşayım. Bu sistemle hem çok iyi render alınabilir hemde çok iyi oyun oynanabilir.
sistem 1.png

Sizin gibi o kadar yorum yapan kişi var ki şu forumda. Amd kullanıyorsunu değil mi ? Herşeyin en iyisinin amd olduğunu düşünüyorsunuz. Ama öyle değil.
Fanboyluk yapmanın alemi yok. 950TL'ye bile GTX1060 bulunabiliyorken 1300TL'lik model neden? Onu soruyorum. RX480 de denk bir kart. Peki neden 1400TL'lik RX480 modelini tavsiye etmiyoruz?
Herşeyi AMD-Nvidia kapışmasından ibaret görmekten, "Ne kadar para verirsen o kadar performans alırsın" mantığından vazgeçin.
Zotac GTX1060 MINI EDITION GDDR5 3GB 192Bit Nvidia GeForce Ekran Kartı
ASUS Dual-GTX1060-O3G, GeForce® GTX 1060, 3GB, 192 Bit, Ekran Kartı

Sizin gibi parasını pahalı modellere yatıranlar yüzünden bu kadar pahalı ürünler kullanıyoruz. Aynı performansa aynı kaliteye daha ucuzu varken, sizin gibi parasını sırf "Logo"ya yatıranlar yüzünden bu kadar pahalıya almak zorunda kalıyoruz bu kartları.
Herşeyin iyisinin Nvidia olduğunu, herşeyin iyisinin pahalı olan olduğunu düşünüyorsunuz. Ama öyle değil.
Saygılarımla.

Fanboyluk yapmanın alemi yok. 950TL'ye bile GTX1060 bulunabiliyorken 1300TL'lik model neden? Onu soruyorum. RX480 de denk bir kart. Peki neden 1400TL'lik RX480 modelini tavsiye etmiyoruz?
Herşeyi AMD-Nvidia kapışmasından ibaret görmekten, "Ne kadar para verirsen o kadar performans alırsın" mantığından vazgeçin.
Zotac GTX1060 MINI EDITION GDDR5 3GB 192Bit Nvidia GeForce Ekran Kartı
ASUS Dual-GTX1060-O3G, GeForce® GTX 1060, 3GB, 192 Bit, Ekran Kartı

Sizin gibi parasını pahalı modellere yatıranlar yüzünden bu kadar pahalı ürünler kullanıyoruz. Aynı performansa aynı kaliteye daha ucuzu varken, sizin gibi parasını sırf "Logo"ya yatıranlar yüzünden bu kadar pahalıya almak zorunda kalıyoruz bu kartları.
Herşeyin iyisinin Nvidia olduğunu, herşeyin iyisinin pahalı olan olduğunu düşünüyorsunuz. Ama öyle değil.
Saygılarımla.
Yalnız sizin gösterdiğiniz model hem VRam bakımından kısılmış hemde CPU bakımından kısılmış.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı