3000 TL G4560 sistem yükseltme

Bütçe
3000 TL
Tam olafak içime sinmediği için değil. Onlar bir oyuna o kadar para vermeyi gereksiz görüyor. Açıkçası bence de gereksiz. Zaten bu yüzden xsx almakta karar kıldım. Ailemin durumu var ancak her istediğim alınmıyor. Ayrıca para sıkıntısını bende çok iyi biliyorum ilk sistemimi onlar hiç para katmadan almıştım. Ondan sonrada neredeyse hep öyle oldu. Sadece son bilgisayarımı onlar aldı. Konuya dönersek arkadaşın oyunları daha iyi bir şekilde oynaması için 1050 Ti olmasa bile yeni bir ekran kartı alması gerekir diye düşünüyorum.
Ekran kartı 2-3 yıl daha aynı kalırsa bence pek iyi performans ve keyif alamaz oynadığı oyundan.

Ege hocam 1650, 1050 Ti'dan daha iyi sanırım sizce öyle mi?

3000 TL bütçem var ve bilgisayarımın performansını geliştirmek istiyorum. Özelliklerim aşağıda yazmaktadır. Neler önerirsiniz?

Intel Pentium G4560.
NVIDIA GT 730.
4 GB RAM
240 GB HDD
ASUS H110M-K
i5 6400 ve SSD alabilirsiniz, kalan para ile ekran kartını bulabilirseniz ikinci elden GTX 750 Ti - 760 bakabilirsiniz. Eğer komple değişim isterseniz onu da yapabiliriz.

Kart fiyatlarının düşmesi falan hikaye bana göre. Eğer ileride ekran kartı için, giriş seviye GTX 1650 gibi kartlar için, bütçe oluşturacaksan DDR4 sisteme geçmeni öneririm. Eğer böyle bir şeyin olacağını düşünmüyorsan şimdiki sisteme 1050 Ti takıp, işlemci-RAM yükselt. Zaten piyasa 2022'nin sonu 2023'ün başına kadar düzelmez.

Bu tarz bir anakart:

Bu işlemci: INTEL Core i5 10400F Soket 1200 10. Nesil 2.9GHz 12MB Önbellek 14nm İşlemci fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Bu ramden 2 tane:

Galiba arkadaş yukarıda bu tarz bir sistemden bahsetti.

Hocam siz de haklısınız ama fiyatların düşüp düşmemesi garanti değil.
Temmuz veya ağustos ayında çıkması beklenen ETH 2.0 ile Ethereum mining son bulacak çoğu miningci kartları satıp kepenkleri indirecek. Bu talebin azalacağına işarettir 2021 sonu 2022 başlarında stoklar yenilenecek ve bu sayede fiyatlar en dipten başlayacak. Şimdi diyeceksiniz millet rvn kazar, Raven kazımı yapılsa bile ETH kadar karlı olmaz yani çoğu miningci işi bırakır dememin sebebi buydu. Mining bitmeden ekran kartı fiyatları düşmez düşüncesi çok yanlış çünkü mining bu sene başlamadı mining yıllardır yapılıyor sadece bu sene tavan yaptı yani ETH bitince miningcilerin sayısı azalacak ekran kartı talepleri yetişecek sonunda fiyatlar düşecek ben hala i5 10400F almanızı öneririm çünkü 1050 Ti ile en fazla 2 sene dayanırsınız sonra ise kartınız 30FPS kartına dönüşür. RTX2060 stoklar düzelince Palit, INNO3D, Zotac gibi markalardan alacak olursanız 3K civarına düşmesi bekleniyor. Yani kolaylıkla alabileceksiniz. Ne olursa olsun 1050 Ti karta da sisteminede para vermeyin ileride pişman olursunuz. Bende geçen yaz 1050 Ti kullanıcısıydım ve çoğu oyunda 30FPS sorunu yaşadım yani ömrü biten bir karta para verilmez şu an kampanyalı bir sistem bekliyorum. Size de beklemenizi tavsiye ederim.
@Yusuf6376 neden hahaha attınız? Araştırıp birleştirdiğim bilgileri burada sundum kafamdan kanıtsız tahmin atmadım.

Son düzenleme:
Kart fiyatlarının düşmesi falan hikaye bana göre. Eğer ileride ekran kartı için, giriş seviye GTX 1650 gibi kartlar için, bütçe oluşturacaksan DDR4 sisteme geçmeni öneririm. Eğer böyle bir şeyin olacağını düşünmüyorsan şimdiki sisteme 1050 Ti takıp, işlemci-RAM yükselt. Zaten piyasa 2022'nin sonu 2023'ün başına kadar düzelmez.
Neye dayanarak 2022 sonu diyorsunuz acaba?

Hocam anakart DDR4 destekli zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı