3000 TL IPS Monitör Tavsiyesi

ezelder4734

Decapat
Monitör bütçem 2.500-3.000 TL.
Kulaklık bütçesi en fazla 300 TL.

Monitörde aradığım özelikler 2 K veya 4 K İPS panel olması önemli görüntü acısından tepkime süresi 1 ms iyi olur olmasa da o kadar sorun değil. 75 ile 144 Hz arası bir şey arıyorum.

Kulaklıkta benim için en önemli yer kablosunun sağlam olması o yüzden örgülü ve uç tarafının sağlam olması iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör önerilerin hakkında;
1- 8 MS cidden fazla olmuş düşürülmesi lazım.
2- Biraz büyük olmuş. Onun dışında güzel bir model.
3- 1.800 TL'yi 60Hz bir monitöre vermek saçmalık.
4- 500TL'yi IPS için vermek biraz fazla geldi. Benimki daha bütçe dostu olmuştu.
5- 500TL'yi IPS için vermek biraz fazla geldi. Benimki daha bütçe dostu olmuştu.

Monitör önerilerin hakkında;
1- 8 MS cidden fazla olmuş düşürülmesi lazım.
2- Biraz büyük olmuş. Onun dışında güzel bir model.
3- 1.800 TL'yi 60Hz bir monitöre vermek saçmalık.
4- 500TL'yi IPS için vermek biraz fazla geldi. Benimki daha bütçe dostu olmuştu.
5- 500TL'yi IPS için vermek biraz fazla geldi. Benimki daha bütçe dostu olmuştu.
Bakış açısı ve ihtiyaç meselesi. Ben düzgün IPS monitör önerdim genelde. Tepsi süresi falan yalan dolan geliyor bana. Senin mantığına göre benim kullandığım Viewsonic VP2768'de mantıksız gelir ama her türlü doğru renkte senin o 1ms'lik monitörleri susuz götürür :) Dediğim gibi ihtiyaç meselesi bu işler.
@Oreki Doğru VA Panel :) MSI'dan sonrası VA panel anlamında yazmıştım onu. Düzelttim böylesi daha sağlıklı.

AOC Agon AG241QX 23.8" (2560x1440) 144Hz 1ms (Display+DVI-D+HDMI+Analog) FreeSync Gaming (Oyuncu) Monitör Kesinlikle bu monitörü öneririm. 700 TL ile de sisteme SSD alınabilir, RAM eklenebilir veya kulaklık,klavye ve fare ihtiyaçları giderilebilir.
IPS panel değil sanırım.
@UmuTzn önerdiğiniz Samsung'un modeli VA panel. @ezelder4734 monitörü ne için kullanacaksınız? @Seadhy 4 ve 5 zaten IPS panel değil. Kullanım amacına göre değebilir de değmeyebilir de.
Hocam oyun ve film için IPS olması önemli ve de 27 inç en ideali benim için hz ve ms değişiklik gösterebilir.

Tavsiye sıralamasına göre bütçene uygun Viewsonic 32 diğerleri 27 inç 2K 144hz IPS ve VA panel monitörler:

Bence IPS takıntın olmasın güncel teknoloji VA paneller de oldukça iyiler. Yine sen önerdiğim monitörler için incelemelere bakıp araştırmanı yap.

Black Friday indirimlerinde belki biraz daha uygun bir fiyata denk getirebilirsin. Sürekli e-ticaret sitelerinde takip etmekte fayda var. Dilersen de bu modelleri canlı mağazalara gidip bire bir inceleyip tercihini yaptıktan sonra yine internet üzerinden uygun fiyatlı bir yerden satın alabilirsin.

AMD bir ekran kartı kullanıyorsan FreeSync destekli monitörler:

1. Samsung Lc27hg70 27`` 1ms 144hz (display+2xhdmı) Freesync 2 Qhd C - n11.com - 3199 TL - Samsung QLED Quantum dot, AMD FreeSync ve AMD FreeSnyc 2 VA panel. Bence listenin en iyisi bu monitörde IPS takıntın olmasın gerçekten iyi bir mönitör
2. Viewsonic VX3258-2KC-MHD 32 inç 2K WQHD IPS Monitör - 3039 TL - 144Hz 5ms AMD FreeSync VA panel
3. Msi Optix MPG27CQ Curved Gaming Monitör wqhd 1ms HDMI, DP 27" Siyah- 3196 TL - 2K 144Hz VA Panel. Forumlarda bazı MSI monitörlerde ölü piksel ve kenarlarda hafif ışık sızması ile ilgili şikayetler var. Hangi modellerde araştır derim.
4. MSI Optix MAG27CQ 27" 144 Hz 1ms (HDMI+Display+DVI) FreeSync Fiyatı - 2877 TL - 2K VA Panel. Forumlarda bazı MSI monitörlerde ölü piksel ve kenarlarda hafif ışık sızması ile ilgili şikayetler var. Hangi modellerde araştır derim.

NVDIA bir erkan kartı kullanıyorsan NVIDIA G-Sync destekli monitörler:

1. Asus Mg279q 27" 4ms (2xhdmı/mhl+display+mdisplay) Freesync Qhd Ip - n11.com - 3499 TL - 2K 144hz NVIDIA G-Sync IPS Panel
2. Aoc 27" Agon Ag271qg 4ms Ips 165hz Gsync Oyuncu Monitör - n11.com - 3499 TL - 2K 165hz NVIDIA G-Sync IPS Panel

Tavsiye sıralamasına göre bütçene uygun Viewsonic 32 diğerleri 27 inç 2K 144hz IPS ve VA panel monitörler:

Bence IPS takıntın olmasın güncel teknoloji VA paneller de oldukça iyiler. Yine sen önerdiğim monitörler için incelemelere bakıp araştırmanı yap.

Black Friday indirimlerinde belki biraz daha uygun bir fiyata denk getirebilirsin. Sürekli e-ticaret sitelerinde takip etmekte fayda var. Dilersen de bu modelleri canlı mağazalara gidip bire bir inceleyip tercihini yaptıktan sonra yine internet üzerinden uygun fiyatlı bir yerden satın alabilirsin.

AMD bir ekran kartı kullanıyorsan FreeSync destekli monitörler:

1. Samsung Lc27hg70 27`` 1ms 144hz (display+2xhdmı) Freesync 2 Qhd C - n11.com - 3199 TL - Samsung QLED Quantum dot, AMD FreeSync ve AMD FreeSnyc 2 VA panel. Bence listenin en iyisi bu monitörde IPS takıntın olmasın gerçekten iyi bir mönitör
2. Viewsonic VX3258-2KC-MHD 32 inç 2K WQHD IPS Monitör - 3039 TL - 144Hz 5ms AMD FreeSync VA panel
3. Msi Optix MPG27CQ Curved Gaming Monitör wqhd 1ms HDMI, DP 27" Siyah- 3196 TL - 2K 144Hz VA Panel. Forumlarda bazı MSI monitörlerde ölü piksel ve kenarlarda hafif ışık sızması ile ilgili şikayetler var. Hangi modellerde araştır derim.
4. MSI Optix MAG27CQ 27" 144 Hz 1ms (HDMI+Display+DVI) FreeSync Fiyatı - 2877 TL - 2K VA Panel. Forumlarda bazı MSI monitörlerde ölü piksel ve kenarlarda hafif ışık sızması ile ilgili şikayetler var. Hangi modellerde araştır derim.

NVDIA bir erkan kartı kullanıyorsan NVIDIA G-Sync destekli monitörler:

1. Asus Mg279q 27" 4ms (2xhdmı/mhl+display+mdisplay) Freesync Qhd Ip - n11.com - 3499 TL - 2K 144hz NVIDIA G-Sync IPS Panel
2. Aoc 27" Agon Ag271qg 4ms Ips 165hz Gsync Oyuncu Monitör - n11.com - 3499 TL - 2K 165hz NVIDIA G-Sync IPS Panel
Önerin için teşekkürler fakat en son atığın ölü pikseli olarak o fiyata satılıyor. İçlerinden Asus olan kafama yatı şu an RX 580 kart var fakat 1070 Ti ilerde geçmeyi düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı