3000 TL Monitör Dahil Sistem Toplama

HyportHeymia

Kilopat
Daha fazla  
3000 TL max 3200 TL monitör dahil bir sistem toplamak istiyorum. Sistem oyun amaçlı kullanılacak. Ben kendim bazı sitelerden monitörsüz bir sistem topladım. Bu sisteme monitör önerisi ne olur? Sizce iyi mi siz nasıl bir sistem önerirdiniz?

Intel Skylake Core i5 6400 2.7GHz 6MB 1151p
MSI H110M PRO-VD DDR4 2133MHz VGA 1151p
G.Skill RAM
Corsair Güç Kaynağı
Kingston HyperX Fury 120GB 500/500MB SHFS37A/120G
Western Digital Blue 1TB 64MB 7200Rpm (WD10EZEX)
COOLER MASTER SILENCIO 650 PURE MidT ATX USB 3.0 SİYAH KASA
MSI GTX 1050 Ti GAMING X 4G, 4GB, GDDR5, 128 bit Ekran Kartı , Fiyat: 760 TL

Bu sistemin anakartını MSI B150M Bazooka ve RAM'ini Kingston HyperX fury 8 GB 2133 MHz ile değiştirirsem 147 TL gibi bir fark var ve sistem toplam maliyeti monitörsüz 2947 TL yapıyor(Bu değişiklik olmazsa sistem 2800TL). Siz ne önerirdiniz görüşleriniz neler?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
2.840 TL
Şimdilik 275 GB SSD bir süre yeterli olur, HDD'yi daha sonra ekleyebilirsin, hemen alma zorunluluğun yok. Anakart H110'dan B150'ye, ekran kartı GTX 1050 Ti'dan RX 470'e yükselmesi için HDD'yi daha sonraya ertele, hatta SSD'yi 120 GB alırsın yada sadece HDD alırsın ve SSD'yi sonra alırsın.

Anakartı ne olursa olsun H110 alma! En az B150!

RX 470, GTX 1050 Ti'dan en az %60 daha performanslı, oyuna göre %90 fark atabiliyor, fakat fark %55'ın altında değil.
Öncelikle teşekkürler. Ceza yediğimden geç dönüş yapmak zorunda kaldım. SSD yi samsung 750 evo 120gb değiştirdim. Monitöre fazla para kalsın diye. Monitör olarak ne tavsiye edersin. Ben pek anlamıyorum monitör işlerinden biraz araştırdım ve viewsonic vx2257-mhd monitörünü buldum. Technopatta incelemeside bulunmakta ve çok beğendim. Bu monitör iyi midir? Tavsiyen nedir?

Sistemi daha ucuza getirebilmek için her bileşeni farklı mağazalardan sipariş edebilirsin. En ucuza nerede bulursan oradan al, böylece monitöre daha fazla para ayırmış olursun, monitör önemli.

Farklı bir mağazadan topladım, fiyat 2.538 TL oldu, yani 302 TL daha ucuz.
Sonradan +8GB bellek eklersin(aynısı), 1TB 7200 rpm 64MB HDD eklersin, kasa iş görür ama tipsiz onuda değiştirmesi(sonradan) kolay, güç kaynağının değişmesine gerek yok, SSD'yi değiştirmek keyfine kalmış. Asla H110 anakart alma, kısılabilecek son nokta burası oluyor. İşlemci, bellek, anakart ve ekran kartı harika durumda, sadece diğerleri birazcık daha iyi olabilirdi, fakat idare ederin birazcık üzerinde yine sıkıntı yok.

Araştırıp bulduğun monitörü almanda sıkıntı yok, iyi bir seçim olur, tabii ki daha iyisini almaya çalış. İşlemci, bellek, ekran kartı, anakart ve monitörden kısılmamalı. Monitör çok önemli, çünkü yıllarca gözlerimiz onun üzerinde, monitöre hak ettiği değeri ver.

Monitör tavsiyeleri:

Alıntıdaki PSU'nun 80+ Bronze sertifikası mevcut değil ve mağazadaki bilgilerde, ürün görseline kadar yanlışlar var. Öneri rastgele yapılmaz, kendine alıyormuşsun gibi araştırmanı tavsiye ederim. Mağaza bilgileri her zaman doğru vermiyor. O yüzden her gördüğümüz "bu güzel özellikmiş" dediğimiz ve satın almaya karar verdiğimiz ürünlerde, aslında o özellikler mevcut olmayabilir. Muhtemelen Bronze ibaresini gördün ve fiyatı uygun bulduğun için öneri yaptın. Önerileri özenli yapalım lütfen.

Bu üründe 80+ sertifikası var, 80+ Bronze sertifikası yok. Ürünün görseli ve resmi sayfası aşağıdadır.

FSP500-60AHBC-FSP GROUP :::PC Power Supply, IPC Power Supply, Open Frame, Adapter :::
1470119152.jpg

Öneriler için teşekkür ederim. Final haftam olduğu için pek ilgilenemiyorum. Ebrar, nova, sinerji, itopya, webdenal vb. sitelerden ufaktan bi araştırma yaptım. Ebrar genelde biraz daha ucuz. Birde Ankara'da bir iki tanıdık bilgisayarcı var oralardan fiyat alıp son durumu kararlaştırıcam.

Alıntıdaki PSU'nun 80+ Bronze sertifikası mevcut değil ve mağazadaki bilgilerde, ürün görseline kadar yanlışlar var. Öneri rastgele yapılmaz, kendine alıyormuşsun gibi araştırmanı tavsiye ederim. Mağaza bilgileri her zaman doğru vermiyor. O yüzden her gördüğümüz "bu güzel özellikmiş" dediğimiz ve satın almaya karar verdiğimiz ürünlerde, aslında o özellikler mevcut olmayabilir. Muhtemelen Bronze ibaresini gördün ve fiyatı uygun bulduğun için öneri yaptın. Önerileri özenli yapalım lütfen.

Bu üründe 80+ sertifikası var, 80+ Bronze sertifikası yok. Ürünün görseli ve resmi sayfası aşağıdadır.

FSP500-60AHBC-FSP GROUP :::PC Power Supply, IPC Power Supply, Open Frame, Adapter :::
Eki Görüntüle 208300
Hocam 80+ hangi modeller biliyorum sırf 80+ falan diye önerdim değil bu modelin ne olduğunu biliyorum. 80+ yok zaten bunda. Verimliliği yüksek bir psu ama. Buradan tüm modeller bakılır hatta.
Ecova Plug Load Solutions
Ayrıca benim hakkımda bir fikir sahibin olmadan benim ne düşündüğümü bilemezsiniz değil mi ? Ayrıca bana diyorsunuz ya kendinize alacak gibi alın diye, siz gidip 1015 TL civarlarında olan RX 480 yerine gidip 1090 TL ye RX 470 alır mıydınız ? Siz de daha kapsamlı bir araştırma yapabilirsiniz o zaman.

sırf 80+ falan diye önerdim değil
Sırf 80+ diye önerdin demiyorum, "muhtemelen" sırf 80+ Bronze diye önerdin diyorum.

Bilmeyenler için: 80+ < 80+ Bronze < 80+ Silver < 80+ Gold < 80+ Platinum < 80+ Titanium

Bu sitenin resmiyeti ve "güncelliği" hakkında bilgi sahibi değilim, yinede faydalı buldum.

bu modelin ne olduğunu biliyorum. 80+ yok zaten bunda.
Aşağıdaki görsel buna yanıt olur sanırım, resmi sitesinde koskoca firma "yalan" söylemez! Yoksa söyler mi? (n)
Adsız.jpg

Ayrıca benim hakkımda bir fikir sahibin olmadan benim ne düşündüğümü bilemezsiniz değil mi ?
Muhtemelen kelimesinin anlamını araştır lütfen!

Ayrıca bana diyorsunuz ya kendinize alacak gibi alın diye, siz gidip 1015 TL civarlarında olan RX 480 yerine gidip 1090 TL ye RX 470 alır mıydınız ? Siz de daha kapsamlı bir araştırma yapabilirsiniz o zaman.
Ben o linki paylaştığımda fiyatı 900 liranın altındaydı! Bir anda fiyatlar değişti sitede, dolar kurunu 3 liradan hesaplıyorlarmış, şimdi 3,54 oldu sanırım. Sinerji'den bile ucuz olan site şimdi ateş pahası oldu! :(

Sırf 80+ diye önerdin demiyorum, "muhtemelen" sırf 80+ Bronze diye önerdin diyorum.

Bilmeyenler için: 80+ < 80+ Bronze < 80+ Silver < 80+ Gold < 80+ Platinum < 80+ Titanium

Bu sitenin resmiyeti ve "güncelliği" hakkında bilgi sahibi değilim, yinede faydalı buldum.

Aşağıdaki görsel buna yanıt olur sanırım, resmi sitesinde koskoca firma "yalan" söylemez! Yoksa söyler mi? (n)
Eki Görüntüle 208324

Muhtemelen kelimesinin anlamını araştır lütfen!

Ben o linki paylaştığımda fiyatı 900 liranın altındaydı! Bir anda fiyatlar değişti sitede, dolar kurunu 3 liradan hesaplıyorlarmış, şimdi 3,54 oldu sanırım, bir anda artış gösterdi. Sinerji'den bile ucuz olan site şimdi ateş pahası oldu! :(
Çoğu mesajınıza katıldığımı belirtmek isterim. Ayrıca "Muhtemelen" kelimesi emin olmamakla birlikte böyle olmasını düşündüğünüz varsayımdır. Bende zaten benim hakkımda bilgi sahibi olmadan bu kanıya nasıl vardınız dedim. Boşu boşuna şimdi tartışmaya gerek yok zaten tatlıya bağlansın konu. Tartışma aramaya gelmedik sonuçta değil mi ? İnsanlara doğru bilgiyi verip yardımcı olmaya çalışıyoruz. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı