3000 TL Sistem Toplama

Not now name

Hectopat
Önerdiğiniz tavsiye varsa beklerim.
Bütçem en fazla ihtimalle 3250 liraya kadar yükselir. Ekran kartı Gigabyte veya MSI olabilir.
İşlemci 4 çekirdekli 3.4 GHz'den aşağı olmazsa sevinirim. Yani Amd Ryzen serisi gibi oyun için sistem toplanmasını bekliyorum. Yılbaşında almayı planlıyorum, ne zaman almam daha mantıklı yılbaşı öncesinde indirim olacağını düşünüyorum.
Bu sistemle arasında ne kadar fark olur?
Ben bunları düşündüm, yok kardeşim daha iyi bir sistem var aklımda bir bak derseniz de olur. GTA5, LOL, CS:GO, Battlefield 1, PUBG gibi oyunlar oynamak istiyorum çok yüksek çözünürlük umurumda değil, %30 çözünürlük ideal benim için. Bu sistemlerde kaçar FPS alırım? Şimdiden teşekkür ederim. Bu arada N11'deki sistemi indirime girince toplamayı planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci: ★ AMD Ryzen ™ 5 1400 3.2GHz (Turbo 3.4GHz) 8MB Cache AM4
Anakart: Asus Prime B350M-A AMD B350, Ryzen AM4 Socket 3200Mhz HDMI, DVI, VGA DDR4
Bellek: Team DDR4 8GB 2666MHz T-Force Dark Gaming
Ekran Kartı: Palit GeForce® GTX1050TI DUAL O.C 4GB 128Bit GDDR5
HDD: Toshiba 1TB 3.5'' P300 7200RPM SATA III
SSD: Adata SU800 128GB 560-520MB/s
Kasa: Akasa Venom LX 600W 80+ Bronze 3x12cm Fanlı, Pencereli USB 3.0

Teknobiyotik sihirbazından 3.294 TL tutuyor. Bütçeni arttırıp bunu öneririm.

upload_2017-11-16_20-49-16.png

3000 liralık bilgisayarı SDD'siz düşünemiyorum.

Neyin ucuzunu almışım? Pahalı diye bir fark olmaz. MSI GTX 1050 TI ile Palit GTX 1050 TI arasında fark yoktur. Ekran kartı marka ile seçilmez.

Nereden ödün vermişiz?

Markalarda fark soğutmadan tutum da kullanılan malzemelerden malzemelerin yerleştirilme biçimlerine dizaynına kadar her şey üründe fark yaratır.

Ya adam yerlerini karıştırdı galiba...

Palit daha soğuk burada. Ama FPS'de gram fark etmez. Videoda maksimum 3 FPS fark etmiş. 3 FPS sorun olacaksa ekstra 100 lira daha verip MSI marka alınmalı. Markalar arası fiyat farkları hak edilmediğini düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı